Skocz do zawartości

Czego używać do nabłyszczania i pielęgnacji opon ?


Maru 123

Rekomendowane odpowiedzi

Właściwie to już byłem zdecydowany na Good Stuffa, ale przypomniał mi się Nielsen Brillance.

 

Cena na pewno na korzyść Nielsena (choć Good Stuff chyba będzie trochę wydajniejszy?), ale który produkt wygrywa jeśli chodzi o wytrzymałość?

Po nałożeniu dressingu mam zazwyczaj do przejechania trasę 200 km i chciałbym, żeby cały czas się trzymał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trwałość zależy od stopnia przygotowania opony do przyjęcia dresingu i zwykłe APC nie doczyszczą jej do tego stopnia co Cleaner do opon .

Lubię Nielsena ale GS Mamba jest lepsza , bo i look i twałość i daje lekką satynę, a nie tłuste wykończenie jak Nielsen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
649829 zobaczymy jak po tym endurance będzie sie trzymał

nie licz na cuda. Uzywam od kilku lat i trwalosc ma bardzo slabą. Jedyne co mnie przy nim trzyma to "wet black shine look" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kepacz, kładłem Black Mambę tydzień przed wyjazdem na urlop. Po trasie ok. 500 km dressing siedzi jak zły nawet po dwóch wizytach na bezdotyku. Trwałość moim zdaniem duuużo lepsza od Nielsena. Warunek to dobrze umyta opona, ja traktowałem swoje SG Pure Blackiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrobi ktoś 50/50 Nielsena z Mambą? posiadam tego pierwszego i jest to mój pierwszy środek tego typu, w sumie jestem zadowolony, jak się go zostawi na kilka h do wchłonięcia to nie ciągnie syfu z drogi, połysk schodzi dość szybko ale przyciemnienie trzyma w miarę, no i cena :D butelka niebawem wyschnie, więc zapodałbym sobie coś nowego (AW Elixir chyba nikt nie testował na forum, a troszke szkoda bo jakoś lubię tę firmę)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam pytanie co do mycia i nabłyszczania opon, mianowicie, teraz przy myciu samochodu szamponem, myje opony, zwykła szczotka bez żadnych dodatkowych kosmetyków, No wiec po wysuszeniu opona jest szarawa. Nakładam SG Back2black2 aczkolwiek nie jestem zbytnio zadowolony, byc moze przez moja zła aplikacje. Nakładając b2b rozprowadzam go aplikatorem gabkowym, wokół opony, i strasznie oddziela mi bieżnik z góry po wyschnięciu i średnio to wyglada.

Słyszałem o preparacie black mamba, jakie sa wasze opinie ?

Ewnetualnie proszę o polecenie jakiegoś preparatu do samego mycia opon, tak aby wyglądały jak nowe :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ADBL Tire and Rubber cleaner kup minimum 1l ja kupilem polowe i raczej w najblizszym czasie bedzie trzeba dokupic.

 

Rozumiem ze to preparat do mycia opon?:)

A jeżeli chodzi o nabłyszczanie?

Ps. Mam jeszcze małe pytanko, czym lepiej wypracować oponę przy myciu, pędzlem czy moze szczotką?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.