Skocz do zawartości

Czego używać do nabłyszczania i pielęgnacji opon ?


Maru 123

Rekomendowane odpowiedzi

ok, niestety adbl jest bardzo drogi, ale może warto

a AutoGlym Instant Tyre Dressing albo Shiny Garage Back2Black TTD? śmierdzą ?

 

B2B od SG jest fajny, tylko dosyć tłusty. Cieżko sie go rozprowadza pędzlem do dressingu, ale jezeli chodzi o zapach to jest okej, nie śmierdzi. Ja używam go na zmianę z czarna mamba która ma fajny zapach świeżej gumy i zdarza sie tez ze pryskam nią dywaniki gumowe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, niestety adbl jest bardzo drogi, ale może warto

a AutoGlym Instant Tyre Dressing albo Shiny Garage Back2Black TTD? śmierdzą ?

 

SG w porównaniu z Good Stuff Black mamba słabo wypada . B2B po dłuższym deszczu spływa a Black mamba dobrze się trzyma . Dressing od SG ma zapach chyba grejpfrutów a mamba nie posiada żadnego zapachu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No z tej butelki, którą kupiłem na początku grudnia, zrobiłem tak jakby 24 "strony" opony (dwa komplety po dwóch stronach i dwa po jednej) i praktycznie zero zużycia, chociaż przyznaję, że te dwa które robiłem tylko z jednej strony robiłem trochę po januszowsku, tak na szybko. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, niestety adbl jest bardzo drogi, ale może warto

a AutoGlym Instant Tyre Dressing albo Shiny Garage Back2Black TTD? śmierdzą ?

 

B2B od SG jest fajny, tylko dosyć tłusty. Cieżko sie go rozprowadza pędzlem do dressingu, ale jezeli chodzi o zapach to jest okej, nie śmierdzi. Ja używam go na zmianę z czarna mamba która ma fajny zapach świeżej gumy i zdarza sie tez ze pryskam nią dywaniki gumowe :)

 

Nie lataja Ci nogi po tych dywanikach?

Dalem kiedys endurance to zrobilo sie lodowisko

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ref=#ff3366]itom_vu[/ref], black mamba fajnie siada na dywanikach gumowych. Aplikuje pędzlem i przecieram fibra ;) Nogi się nie slizgaja ale dużo zależy od dywaników

Dokładnie tak samo robię. Moze sa lekko śliskie ale efekt fajny i nie przeszkadza to w użytkowaniu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Na początku należałoby dokładnie umyć opony. Aby ewentualny preparat zastosować bezpośrednio na opony. W szafie am spray firmy K2 - i powiem szczerze, że średnio się sprawdza.

Gdybym miał wydać kasę to tylko na Megsa.

Warto dodać do zakładek jeszcze tą stronę- często pojawiają się tam specjalistyczne treści branżowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Do nabłyszczania opon kupiłem Nielsena Brillance. Ważna rzecz to czyste i suche opony. Sporo grubych warstw preparatu, kilka myć, błoto z nieutwardzonych dróg, trochę soli, ulew.... Opony tak ładnie wciągnęły preparat, że nadal - nawet bez użycia preparatu trzymają efekt "mokrego i lekko satynowego". Jestem mega zadowolony i polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

691910 Również używałem Trima do opon i również potwierdzam, ze siedział dłużej nic Brillance. Trima miałem tester, a starczył na wiele dłużej niż butelka 500ml Nielsena. Następna leci Black Mamba.

Nie wiem czy nawet razem nie zamawialiśmy wtedy :) ale tak jak mówisz, tester starczył na mega długo... Nielsenowi już raczej podziękuję. Jest ok, ale jest tylko ok :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

naczytałem się tyle tego że dalej niewiem który z tych wszystkich środków najmocniej nabłyszcza opone a na tym mi najbardziej zależy

doradźcie coś, zastanawiam sie nad tymi

-TuningKingz Tire Dressing

-SONAX XTREME ŻEL DO NABŁYSZCZANIA OPON

a może co mycie

-K2 SIGMA

W poprzednim sezonie właśnie testowałem K2 i TuningKingz i K2 wypadło lepiej pod względem błyszczenia opony i co najważniejsze wydajności :good:

TuningKingz jakoś więcej trzeba było nakładać na opone żeby był efekt a i tak był słabszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Moderator

Używacie może "Lahega Tire Shine" ?

Dziś zaaplikowałem.

- Rewelacyjny zapach.

- Jest mikro lżejsza i rzadsza niż ADBL i SG BB.

- Aplikowałem pędzelkiem także połysk ma duży - tak jak lubię.

- Ogólnie bardzo pozytywne pierwsze wrażenie.

 

Ciekawe jak z trwałością. Jutro deszcze także zobaczymy.

 

Kilka fotek. Na felgi nie patrzcie - rdza zżarła w zimę.

 

2017_03_05_09_03_12.jpg

2017_03_05_09_03_21.jpg

2017_03_05_09_03_29.jpg

2017_03_05_09_03_34.jpg

2017_03_05_09_03_36.jpg

2017_03_05_09_03_45.jpg

2017_03_05_09_03_53.jpg

2017_03_05_09_04_02.jpg

2017_03_05_09_04_05.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.