Skocz do zawartości

Czego używać do nabłyszczania i pielęgnacji opon ?


Rekomendowane odpowiedzi

TK Tire Dressing

Wrzucam tutaj a nie w testach, bo nie jestem pewien czy będę miał możliwość zaktualizowania "testu" ;)

 

Opony umyłem Shiny Garage Pure Black:

 

DSC00904.jpg

DSC00905.jpg

 

Jak widać sam produkt jest czerwony, ma postać rzadszego żelu. Pachnie fenomenalnie truskawkami :good:

 

DSC00906.jpg

 

Testowo nakładałem słoneczkiem:

 

DSC00907.jpg

 

Klasyczne 50/50 i efekty po:

 

DSC00908.jpg

DSC00909.jpg

DSC00910.jpg

DSC00911.jpg

DSC00912.jpg

DSC00913.jpg

DSC00914.jpg

DSC00915.jpg

DSC00917.jpg

 

Aplikacja nie sprawiała żadnych problemów, moim zdaniem mógłby być odrobione gęstszy bo dosyć szybko wchłaniał się w aplikator. Efekt jaki zostawił na oponach to bardzo mocno połysk. Początkowo myślałem, że się wchłonie ale po kilkunastu minutach wyglądał tak samo. Jeżeli ktoś szuka bardzo mocnego połysku i przyciemnienia to polecam spróbować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

SG B2B dla mnie przereklamowane. Trzyma się do pierwszego deszczu, w dodatku jest strasznie tłusty, nie da się po nim doczyścić aplikatora i rąk (tak, wiem, rękawiczki, ale czasem nie ma pod ręką i trzeba gołą jechać ;) ). Miał ktoś styczność z woskiem do opon od Soft99 - Tire Black Wax? Prosiłbym o opinię bo planuję zakup, a wolałbym jednak poznać najpierw zdanie kogoś, kto tego używał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to tylko moja opinia, sporo ludzi z którymi rozmawiałem ma podobne doświadczenia. Jeśli chodzi o aplikację to smaruję cienką warstwę, leję trochę produktu na aplikator i jadę tym całą oponę, zgodnie z zaleceniami producenta - mniejsza warstwa efekt mniej błyszczący i jest ok do pierwszego deszczu, opona nadal jest czysta, ale nie jest przyciemniona. Co do czyszczenia opon to używam również produktu SG i szoruję szczotką. Tak czy inaczej nurtuje mnie bardzo ten wosk do opon :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja budżetowo wrzuciłem spray do opon z moje auto.

 

Fakt, połysk bardzo mocny ale stopień w jakim łapie kurz, brud cholernie mocny. Co więcej po miesiacu stosowania syf z opony paznokciem się zeskrobuje :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
i jest ok do pierwszego deszczu, opona nadal jest czysta, ale nie jest przyciemniona.

Kazdy dressing ktory uzywalem tak dziala. Takze nie wiem czego sie spodziewasz? Glebokiej czerni po pierwszym deszczu ? Cudów nie ma. Wszystko schodzi i szarzeje po deszczu albo bezdotyku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem Waszych problemów z dressingami. Podstawą jest właściwie i porządne wyczyszczenie opony. B2B siedzi mi ok 3tyg, endurance nawet 4 tyg. Po deszczu nie jest taki czarny ale widać, że coś siedzi. Jeszcze jest zależność od ilości pokonanych kilometrów. I akurat endurance po trasie 350km w deszczu z prędkością autostradową na tylnych kołach bardzo słabo wyglądał. Czyli, deszcz, kilometry w deszczu i szersza tylna oś niż przednia (nie tak schowana jak przód) z dystansami, co dało dodatkowy opór powietrza z większych prędkości. Ale normalna jazda po mieście nie robi wrażenia jak wyżej napisałem na dressingach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jest ok do pierwszego deszczu, opona nadal jest czysta, ale nie jest przyciemniona.

Kazdy dressing ktory uzywalem tak dziala. Takze nie wiem czego sie spodziewasz? Glebokiej czerni po pierwszym deszczu ? Cudów nie ma. Wszystko schodzi i szarzeje po deszczu albo bezdotyku.

Panowie, pytam o opinie na temat wosku do opon, nie o wasze zdanie na temat b2b bo mnie to nie interesuje bo mam ten produkt. Wiec jeśli ktoś będzie łaskaw odpowiedzieć na właściwe pytanie zamiast komentować moje wymagania to będę wdzięczny ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co waszym zdaniem lepiej wziąć jako dressing do opon, który będzie się ładnie błyszczeć i chociaż przez okres 1-2 tygodni utrzyma się na oponie? Chcę czegoś budżetowego, więc wybrałem dwie pozycje: Brillance i K2 Sigma, który mimo firmy jest dość chwalony. Co z tych dwóch pozycji wybralibyście?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może w słonecznej Kalifornii dressing utrzyma się na oponie przez bardzo długi czas ale w czasie pory roku jaką mamy nawet po jednej przejażdżce w deszczu moze być "po dressingu". Zależy też co rozumie się przez "trzymanie na oponie"? Czy ma on cały czas błyszczeć jak chwilę po nałożeniu, czy trzymanie to może kropelkowanie albo odpychanie wody. Jeżeli wszystkie 3 elementy razem wzięte to "utrzymanie na oponie" to takich dressingów nie ma. Jeżeli zależy Tobie na tym, żeby opona błyszczczała to kup coś najtańszego i często smaruj. Kup też jakiś tire cleaner - dobre są Duraglossa i ADBL. W jakimś stopniu wydłuzy to trwałosc dressingu. Jeżeli masz możliwosć to po nałożeniu dressingu pozwól mu się wyleżeć "w cieple garażu". Pamiętam jak kiedyś naładowałem jakiegoś tłuściocha i za parę minut wybrałem sie na przejażdżkę. Przednie lewe i prawe drzwi, tylne błotniki były całe obryzgane dressingiem. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Master
ale mam Nielsena i po pierwsze cieknie z triggera, a po drugie dużo lepiej wygląda opona u mojego braciaka, któremu poleciłem SG Back2Black.

Cieknący trigger, raczej nie ma wpływu na działanie dressingu ;)

Natomiast wygląd, niestety, ale w dużej mierze zależy od opony i sposobu aplikacji. Wiem już z doświadczenia, że na innej oponie uzyskasz inny efekt. Dlatego, czasem trudno wybrać tylko na podstawie opisu innych użytkowników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.