Skocz do zawartości

Czego używać do nabłyszczania i pielęgnacji opon ?


Rekomendowane odpowiedzi

gemaro, Miałem Brillance i Sigmę, z tych dwóch najłatwiejszy w aplikacji i najtrwalszy był Brillance. Sigma jest za gęsta i tuż po nałożeniu jest tłusta przez co przyciąga brud. Fajniejszy wg. mnie od Brillanca i Sigmy jest Dressing od Tuning Kingz. Łatwo się nakłada, długo utrzymuje się na oponie i daje ładne błyszczace wykończenie.

20151004_162045.jpg

 

20151004_162145.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
Co waszym zdaniem lepiej wziąć jako dressing do opon, który będzie się ładnie błyszczeć i chociaż przez okres 1-2 tygodni utrzyma się na oponie? Chcę czegoś budżetowego, więc wybrałem dwie pozycje: Brillance i K2 Sigma, który mimo firmy jest dość chwalony. Co z tych dwóch pozycji wybralibyście?

 

 

Meguiars Endurance. Nie wiem czy chcesz akurat całą butle ale zawsze można odkupić używke albo małą buteleczkę bodajże coś koło 100 ml, sam kiedyś kupiłem taką i mi starczyła na calutki rok :) jest mega wydajny, i nie schodzi z opony po 3 dniach, jest bardzo trwały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

troche sie po nim łapy kleją i cięzko domyć ale chyba za to tak długo siedzi na oponach, a jak już zacznie schodzić to nie ma żadnych dziwnych śladów i innych efektów jak np brązowienie itp. ogólnie czołówka środków do opon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie od niedawna używam Endurance i mam wrażenie, że trochę się lepi brud do niego zwłaszcza na tylnej osi to chyba dlatego, że ma tłustą konsystencję mimo iż po aplikacji przecieram i tak fibrą. U Was też tak jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jest 177 ml, trafiłem kiedyś na forum, jak mówiłem starczyła na cały rok i jeszcze zostało sporo. Co do lapania brudu - po aplikacji nie przecieram niczym, wysycha na oponie i nie łapie brudu wogóle. Z tym że jak robie opony to zazwyczaj po aplikacji auto nie jezdzi tego samego dnia więc ma sporo czasu aby dobrze wyschnąć przez noc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma wogóle, nie lepi sie wcale brud, sam sie troche zdziwiłem bo jednak on jest lepki troche, ale z drugiej strony jak wyschnie przez noc i dotkne opony na drugi dzień to ona już sie nie klei, Jakby sie miał brud kleić to po paru km byłaby cała w syfie, nawet bez deszczu bo spod opon cały czas leci kurz i rózny brud .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od siebie mogę Ci powiedzieć, że np. na Kleberach, które są praktycznie gładkie, a ewentualne wzorki ma jedynie na napisach kurzu praktycznie nie ma, a na takich Michelinach, które właściwie całe są we wzorkach, kurz/brud widać zdecydowanie bardziej, to pewne, ale wystarczy opłukać i jest ok, a jazda w deszczu wygląda dokładnie tak jak napisałeś, opona delikatnie matowieje, ale jest czysta ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pytanie do użytkowników Megsa Endurance: Efekt taki jak na zdjęciach po dwóch dniach jazdy po mieście w błocie pośniegowym oraz deszczu (ok. 70 km). Czy u Was też tak wyraźnie się odznacza wygląd pomiędzy przodem, a tyłem? Bo jak dla mnie to trochę marnie to wygląda, dodam że opona wymyta dokładnie Tire Cleanerem od aplikacji minęło 4 dni, auto garażowane.

 

Całość - widać wyraźnie różnicę pomiędzy przodem a tyłem

 

331e7c1f3062134bmed.jpg

 

Przód - nawet fajnie :good:

 

bef93e87d4e016d4med.jpg

 

Tył - szarość :thumbdown:

 

7c6472235d5c3345med.jpg

 

Polane wodą - przód i krople

 

d8a178746b9f3d8cmed.jpg

 

Polane wodą - tył i tafla ;/

 

37ab5abb17bd13f8med.jpg

 

Dziś podjechałem na bezdotyk spłukać ciśnieniem jest odrobinę lepiej ale bez szału

Co Wy na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Master
624976 Czy u Was też tak wyraźnie się odznacza wygląd pomiędzy przodem, a tyłem

Niestety, ale tak to już jest. Tylna oś zdecydowanie bardziej się brudzi i jest bardziej narażona na zabrudzenia. Zwykle dresing na 'tyle' szybciej 'siada', zwłaszcza przy takiej deszczowej pogodzie. Jak widzisz, Endurace wcale nie wytrzymuje tak długo, jeśli ma trudne warunki. Zresztą nie tylko Endurance.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.