Skocz do zawartości

Shiny Garage Morning Dew


Geniusz

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderator
Godzinę temu, Gesiu_15 napisał:

@Domel skad wiesz że jest v2 MD ? Potwierdzone od producenta ? To że butle SG zmieniło nie znaczy że receputra produktu zostały zmienione . :oChyba że info od producenta to ok :)

mógłbym sobie dać rękę uciąć, że bodajże formuła zmieniła się minimalnie jakoś 2 lata temu..

@korzenio weź naprostuj proszę informację bo nie chcę, żeby ferment był.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i jest zmieniona bo ja naprzykład z docieraniem nie mam większych problemów już. Ogólnie to zapach bardzo mnie zachęca do pracy z tym produktem, na początku mnie mdlił ale z czasem polubiłem. Nasiąknięta fibra po przecieraniu tego QD może służyć jako zapach samochodowy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się na jakiej podstawie wnioskujecie zmianę formuły MD? Po kolorze? Nie każda kompozycja zapachowa/barwnik wygląda idealnie tak samo ( czasem zmieniają się dostawcy).

A co do receptury zmieniła się, ale kosmetycznie. Bardziej chodziło tu o zniwelowanie rozwarstwiania się niż o zmianę działania, ponieważ MD działał zawsze bardzo dobrze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
7 minut temu, korzenio napisał:

Zastanawiam się na jakiej podstawie wnioskujecie zmianę formuły MD? Po kolorze?

nie, po dyskusji która miała miejsce jakoś CHYBA 2 lata temu na DM albo oficjalnym fan pagu na FB - już nie pamiętam dokładnie - ale wiem, że coś było na rzeczy - dlatego pytam bezpośrednio Ciebie żebyś wyprostował informację, żeby zaś jakiś ferment nie powstał ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • Moderator

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=1565262346904099&id=330248160405530

 

 

2018-01-24_15_12_43-_NOWA_RECEPTURA_MD_O

 

Cytat

Od dzisiaj w sprzedaży w naszym sklepie możecie nabyć całkowicie nową formułę naszego najpopularnijszego Quick Detailera Morning Dew.

Co poprawiliśmy ?

- jeszcze łatwiejsza aplikacja,

- jeszcze lepsze wykończenie,

- jednolita konsystencja,

- nowy zapach czarnych wiśni.

http://www.shinygarage.pl/morning-dew-quick-detailer-500ml.html

INFO z przed chwili.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem starą wersję w nowym opakowaniu i jestem oczarowany zapachem. Jest w top 3 zapachów wszystkich kosmetyków samochodowych jakie używałem a tu taki klops i zmiana zapachu :/

Może ich ktoś podpytać czy odświeżacz powietrza też zmieni swój zapach, bo domyślam się że ten miał taki sam zapach jak dotychczasowy MD. Ja nie mam fb... z góry dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
6 godzin temu, Fredi88 napisał:

Może ich ktoś podpytać czy odświeżacz powietrza też zmieni swój zapach, bo domyślam się że ten miał taki sam zapach jak dotychczasowy MD.

@korzenio odpowiesz  ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dowiedziałem się wszystkiego. Zmiana zapachu została zastosowana dlatego, że rozwarstwianie się MD było spowodowane problemem mieszalności kompozycji zapachowej ze składnikami Morning Dew. Jako że nie chcieliśmy osłabić jego właściwości kosztem utrzymania zapachu, padła decyzja zmiany zapachu. Morning Dew Air Freshener zostanie ze starym zapachem, jedynie z czasem zmieni się jego nazwa aby nie wprowadzać w błąd klienta :) Nowy morning dew poznacie po odkręceniu atomizera, produkt ma również nieco inny kolor.

  • Lubię to 3
  • Dziękuję 2
  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Bardzo szybka prezentacja koloru i konsystencji nowego Shiny Garage Morning Dew v3 i ekspresowe porównanie z wersją pierwszą, kupioną praktycznie kilka dni po premierze dobre kilka lat temu.

Wygląda i pachnie jak totalnie nowy produkt.

Konsystencją i kolorem ma bardzo blisko do ADBL QD1.

Wersja pierwsza jest gęsta i zawiera niebieskie drobinki, v3 to jednolita substancja o wyraźnym zapachu wiśni.

Kolor v3 pasuje mi bardzo z palety RAL na 4003.

Super butelka i atomizer. Nic nie cieknie nic nie leje, wygodnie trzyma sie w ręku. Etykietę z butelki można łatwo oderwać bez pozostałości kleju i butelka z atomizerem może byc używana do innych substancji. Bardzo mi się podoba ta opcja.

Notabene design SG bardzo mi sie podoba uważam że to top designów detailerskich. Oczywiście wszystko jest kwestią gustu.

 

Moje dwa minusy v1 to ciężka aplikacja i przyciąganie kurzu.

Z plusów v1 to mocne przyciemnianie a nawet pokrywanie swirli (wydaje mi się, że uzyskano to przez dużą gęstość i "tłustość" produkt) a hydrofobowość, zrzut i trwałość była bardzo zadowalająca.

Mimo plusów te dwa minusy powodowały, że v1 używałem od święta raz na ruski rok.

 

Zapowiada się ciekawie. Wkrótce mycie na dwa wiadra i pierwsza aplikacja....

 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem poprzedniej wersji, ale ta poprawiona mnie korci i już profilaktycznie siedzi w koszyku.. czekamy na większe zamówienie ;)
Jak wczoraj patrzyłem to QD1 ma chyba mocniejszy różowy kolor jak i jest chyba z deka gęściejsze.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
16 minut temu, Fredi88 napisał:

Rozumiem że v2 to "stara" wersja w nowej butli tak mniej więcej? Czym się różni od v1 poza opakowaniem?

v2 była poprawiona minimalnie.

A teraz ta v3 to jak nowy produkt dla mnie. Sama konsystencja i gęstość może świadczyć, że aplikacja powinna być o niebo lepsza. Zobaczymy ;)

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.