Skocz do zawartości

Zestaw dla amatora.


GreQu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chcę przyłączyć się do tematu. Jestem totalnym laikiem, ale z tego, co tutaj wyczytałem złożyłem sobie pierwszy zestaw do mycia auta. Mam Astrę 3 GTC w kolorze szampańskim (prawie jak srebrny metalik). Zestaw, który mieści się w moim budżecie wygląda następująco:

 

przechwytywanie.jpg

 

Do tego mam taki wosk

http://turtlewax.pl/turtle-wax-color-ma ... p-310.html

 

Mam pomysł, aby z tymi kosmetykami proces mojego mycia auta przebiegał tak:

 

1. Płukanie wodą

2. Mycie rękawica + szampon

3. Płukanie wodą

4. Wytarcie ręcznikiem do sucha

5. Wosk nakładany padami

6. Polerowanie mikrofibrą

 

Mam jeszcze do zagospodarowania ok 40 pln i chciałbym jakoś oczyścić powłokę lakieru przed nałożeniem TurtleWaxa. Czy AIO będzie dobrym wyborem? W rozsądnych granicach cenowych jest Cherry Glaze All in one. Co o tym myślicie? A może zamiast AIO jakieś IPA przed nałożeniem TurtleWaxa byłoby lepszym rozwiązaniem?

 

Proszę Was również o ocenę zestawu i ewentualne korekty, spostrzeżenia i sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 931
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Wosk Turtle Wax już mam, więc chcę zużyć go do końca a potem ewentualnie jakiś inny kupić. Glinka? Jeżeli tak, to stosować ją zaraz po umyciu i osuszeniu auta? W takim razie AIO bądź cleanery byłyby zbędne przed nałożeniem TurtleWaxa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umyj auto czymkolwiek. Wyglinkuj i wtedy baw sie w mycie dobrym szamponen. Przydaloby sie jeszcze cos do smoly i zabrudzen metalicznych. Moge polecic shiny garage t&g remover oraz iron off v3 i po tym glinka mycie cleaner/ aio i wosk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym momencie stać mnie tylko na jeden dodatkowy produkt. Pytanie, czy dla mnie nie lepszym zamiast glinki byłby AIO. Wtedy po umyciu auta, zastosowałbym AIO a następnie położył wosk. Sam już nie wiem na co się zdecydować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli zdecydowałbym się na glinkę, to rozumiem, że najlepiej byłoby ją stosować razem z jakimś specyfikiem? Na instrukcjach zawsze czymś spryskuje się karoserie. Zaraz po glinkowaniu nałożyłbym wosk. Jak często mogę glinkować auto? Czy raz w miesiącu to zbyt często? :)

 

Właśnie znalazłem - robi się to z Quick Detailerem, czy zestaw do glinkowania może być taki

SONAX Xtreme Brilliant Shine Detailer 750ml i glinka ValetPRO Yellow Poly Clay 100g ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Glinka ok. Mozna uzywac do glinki quick detailera ale po co skoro mozna wody lub jak ktos juz tu napisal. Wody z kilkoma kroplami szamponu lub plynu do naczyn. Sonax bsd idealnie po myciu na woskowane auto bo przedluza zycie wosku. Ewentualnie sg morning dew, tez wydluza zycie wosku jest slabszy niz bsd tzn slabiej kropelkuje ale podkreca look auta. Po myciu suszymy auto pozniej pryskamy qd i mikrofibra polerujemy i tak panel po panelu;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego, co czytałem, nie ma to negatywnego wpływu na lakier ?

Nie ma jeżeli używasz miękkiej glinki po porządnym pre-wash'u , od smoleniu i deIronizacji .

 

Aczkolwiek ja nie widzę sensu używania glinki tak często jeżeli masz auto po korekcie i dbasz o lakier na bieżąco .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pajko, dzięki za odpowiedź. Jeżeli glinkowanie nie jest zabiegiem, który stosuje się często a mój budżet jest niestety mocno ograniczony, może w miejsce glinkowania wyposażyć się w AIO np. Cherry Glaze All in one i na razie po umyciu auta, stosować AIO a potem wosk ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gemaro, ja proponuje przede wszystkim ! Porządną lekturę forum bo na chwilę obecną to mylisz pojęcia i to strasznie bo glinka a AIO to całkiem różne produkty o różnym przeznaczeniu . Podstawy zostały napisane wiele razy , wystarczy poczytać możesz też przeglądnąć prace w PSB już będziesz miał jakieś rozeznanie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pajko, dzięki za odpowiedź. Jeżeli glinkowanie nie jest zabiegiem, który stosuje się często a mój budżet jest niestety mocno ograniczony, może w miejsce glinkowania wyposażyć się w AIO np. Cherry Glaze All in one i na razie po umyciu auta, stosować AIO a potem wosk ?

Nie stosuje się często, ale gdy samochód nie widział produktów do smoły itd to glinka to podstawowy zabieg bez którego nie widzę sensu dalszej pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Glinka w granicach 35 zł..zakup praktycznie raz na rok.Po co tyle dyskutować.Nie ma się co spierać niech ludzie robią czym chcą bo jak człowiek dobrze radzi to i tak szukają oszczędności na rzeczach "must have" a pędzli i aplikatorów pół szafy niepotrzebnie nazamawiane na sam początek... :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chłopie. mycie wstepne (aktywna piana), coś do odsmolenia (np. Prickbort), usunięcie zanieczyszczeń metalicznych (np. Tenzi Prix),opłukujesz dokładnie auto, Glinka (jako lubrykant woda+kilka kropel Ludwika w zraszaczu), mycie właściwe (szampon do auta, rękawica ja np używam takiej z frędzlami), potem możesz zastosować AIO (AF Tripple itp to już zależy od Ciebie), po wypracowaniu AIO nakładasz wosk (na zimę np collinite 476, a na lato to już jest tego moc, jest odpowiedni dział.I tyle. Co dwa mycia używasz QD SG Morning Dew czy AG Rapid detailer(teraz używam takiego) i finał. Glinkę używasz raz na rok albo pół roku. W zależności gdzie mieszkasz, czy auto jest garażowane, czy nie stoi pod drzewem w upały. Glinka ma za zadanie zebrać ten syf który nie zebrał Prickbort i inne ustrojostwa. no już prościej chyba nie da się wytłumaczyć.kolejności raczej nie pomyliłem. No i radzę do każdego produktu mieć osobną mikrofibrę. Według mnie to jest jak pismo święte. myć po każdej aplikacji wodą z szamponem lub płynem do mycia garów i dokładnie wypłukać. myć dopóki czyściutka nie będzie. Aplikator do wosku osobny, do AIO osobny. Mycie najlepiej na dwa wiadra. Lekturę polecam. A jeżeli masz mocno ograniczony budżet to nie kupuj megsów itd tylko naszego producenta Shiny Garage. Nie zdzierają kasy, a mają naprawdę godne polecenia produkty. Znajdziesz u nich wszystko. Od piany aktywnej zaczynając a kończąc na woskach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Procent, Jeszcze takie małe ot.Po glince warto znów umyć samochód.Fibry pierzemy w białym jeleniu lub środkach do tego przeznaczonych nie w płynie do garów.Do poślizgu pod glinkę lepsza woda z szamponem samochodowym niż z ludwikiem bo glinka lepiej "płynie" po lakierze.

gemaro, wiedza to raz a teraz staraj się to wdrążyć tak żeby bajzlu nie narobić na aucie.Mój wcześniejszy post o glince tyczył się ciebie a ty mi odpisałeś jakbym to ja szukał pomocy.Trochę czytania ale ze zrozumieniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak wiem. Jeżeli ma się odbyć wszystko ze sztuką... Jednak np płyn do mycia fibr kosztuje, a tu mamy ograniczony budżet to i tak kolega tego nie kupi. Ludwik czy płyn do garów rozpuści pozostałości wosków w mikrofibrze czy latając z glinką po lakierze. Ale jeżeli mamy robić wszystko ze sztuką to absolutnie masz rację :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Hej,

 

Widzę, że to taki bardziej zbiorczy temat się zrobił więc się podłącze...:)

 

Szukam porady czy taki zestaw dla kogoś kto chce tylko umyć i nieco zabezpieczyć auto na dłuższy czas (od czasu do czasu uzupełnić warstwy ochronne) byłby jak najbardziej ok?

 

Shiny Garage Sleek & Bubbly

Shiny Garage Pure Black Tire Cleaner

Dodo Juice Lime Prime

SOFT99 Fusso Coat 12 Months Wax Dark Color

Shiny Garage Morning Dew

+ tańsze mikrofibry, aplikatory firmy Monster Shine

 

Auto ciemne, widoczne zarysowania - koliste i pojedyncze.

 

Jako QD widziałem, że chwalony był Sonax BSD - lepszy w tej kategorii cenowej od Morning Dew? Mam stary Turtle Wax Zip Wash czy lepiej wymienić go na Sleek & Bubbly czy zużyć go do końca? Auto raczej rzadko myje - co nie znaczy, że mam gdzieś jak wygląda. Chciałbym je nieco odświeżyć...

 

Pomocy?

Dziękuję:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.