Skocz do zawartości

Zestaw dla amatora.


GreQu

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 931
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Witam! Nie mam jeszcze odpowiedniej liczby postu wiec piszę tutaj.

Chciałbym zaczerpnąć rady co do takiego gruntownego zestawu( co jeszcze dokupić z czego zrezygnować) oraz potrzebuję jakiś preparat do odnowy czarnej skóry bo się lekko poprzecierała na siedzeniu kierowcy i impregnacji. Polerka bedzie robiona na polerce DA Krauss'a

Oto mój zestaw :

 

1.ADBL APC 1000ml

2.CarPro Rękawica

3.Gtechniq C6 Matte Dash Dressing

4.IPA - Izopropanol 1L

5.Koch Chemie Aplikator Do Pasty Wosku

6.Koch Chemie HOCHGLANZ-ANTIHOLOGRAM 250ml Usuwa

7.Koch Chemie Microfasertuch Grau Mikrofibra

8.Koch Chemie SpeedGlass Cleaner Płyn Do Mycia Szyb

9.MENZERNA Fast Gloss FG 400 Mocno Ścierna Pasta

10.MENZERNA Power Finish PF 2500 Średnio Ścierna

11.Meguiar's Endurance High Gloss 473ml GEL - DO OPON

12.Meguiar's Soft Foam Applicator Pad Profesjonalny

13.Mikrofibra Eurow/Kirkland

14.POORBOY'S WORLD Natty's Paste Wax Red Wosk

15.POORBOY'S WORLD Waffle Weave Drying Towel Ręcznik

16.Prickbort MAC 124 1L

17.Royal Tyre Dressing Aplikator Do Opon

18.Shiny Garage Pure Black Tire Cleaner 1L Do Opon

19.Shiny Garage Sleek & Bubbly Premium SZAMPON 5L

20.ValetPRO Orange Clay Bar Glinka Czyści Lakier

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czegoś brakuje? Coś wymienić? Czy wszystko ok?

 

AKTYWNA PIANA-Autobrite Magifoam 500ml-49zł

SZAMPON-Mainz Passion 500ml-39zł

WOSK-Finish Kare 1000P HI-TEMP Paste Wax-89zł

CZARNE PLASTIKI-SHINY GARAGE BACK 2 BLACK TTD 500ML-37zł

APC-ADBL APC 500ML-19zł

SMOŁA-Prickbort MAC 124 1l-33zł

METALICZNE-ROTON K2-10zł

RĘKAWICA-ShowCarShine Microfiber Beige WASH MITT-28zł

APLIKATORY-ShowCarShine SOFT FOAM-7zł

MIKROFIBRA-ShowCarShine Microfiber Terry Towel-2x15zł=30zł

APLIKATOR Z BAWEŁNY-SHOWCARSHINE Microfiber-6zł

PĘDZEL-SHOWCARSHINE PĘDZEL ROZMIAR -7zł

GLINKA- VALETpro YELLOW CLAY BAR 100G-33zł

 

SZYBY-RAIN-X NIEWIDZIALNA WYCIERACZKA-20zł

RĘCZNIK-Fluffy Dryer 60x90cm-30zł

SZCZOTKA DO FELG-ValetPRO Twisted Wire Wheel Brush-60zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jijx Z najbardziej podstawowych: Brak cleanera i przed sam wosk przydałaby Ci się IPA - dłużej wtedy poleży.

Z akcesoriów, to popatrz też na "tańsze" fibry - np Kirkland (fibr nigdy za wiele, a takie też Ci się przydadzą), czy jakiś aplikator do opon i plastików.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmienił bym aktywną pianę na np. nową Tenzi Neutral 1L, która kosztuje 30zł a daje radę.

Wosku sobie kup małą puszkę 50ml + jakiś inny drugi na zmianę np. naturalny na lato :) Warto się bawić woskami i poznawać nowe (wciąga bardzo) a taka puszka testerka starcza na co jakieś 12 smarowań pod warunkiem opanowania techniki :) Taką dużą puchę będziesz smarował kilka lat :D

APC ADBL kup sobie 1L, cenowo 6zł drożej za 2 razy więcej a APC idzie na prawdę sporo bo sie przydaje do wszystkiego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam. Jestem tutaj nowy, nie chcę zaśmiecać forum nowym tematem jakich jest multum. Czytałem, czytałem.... i niewiele się dowiedziałem. Wiele pojęć, metod i podstaw jest mi obcych. Od jakiegoś czasu interesuje się detailingiem, ale moje dotychczasowe działania ograniczały się do umycia auta metodą "na dwa wiadra" przy pomocy gąbki i szamponu z marketu, oraz odkurzania. Chciałbym wejść w ten świat, zacząć dbać o swój samochód profesjonalnie. Auta to Opel Astra G 2000 w kolorze srebrnym i Polski Fiat 126p (do lakierowania). Lakier nie jest w najgorszym stanie. Potrzebuję porad do tego jaki sprzęt kupić i na jakie firmy czy sklepy warto zwrócić uwagę.

 

A więc do rzeczy. Nie mam praktycznie niczego. No może jedynie jakieś wiadra. Potrzebuję kupić jakąś w miarę dobrą rękawicę do mycia. Tutaj pierwsze pytanie - jaką? Potrzebuję specyfików do mycia felg aluminiowych, szyb, karoserii oraz czegoś do zabezpieczenia plastików na zewnątrz. No i coś do mycia wnętrza. Chciałem bardziej skupić się na skompletowaniu narzędzi, niż specyfików. Potrzebowałbym żebyście zarekomendowali jakieś dobre mikrofibry, ręczniki, rękawice, pędzle, szczotki etc. Myślę, że na razie nie będę porywać się na uzyskanie efektu lustra i kładzenia super wosków. Chcę załapać podstawy. Także na razie powinno obyć się bez glinki i super wosków (nie ma co woskować zaniedbanego lakieru). Chciałbym wszystko kupić w jednym sklepie internetowym? Znacie jakiś dobry z szeroką gamą produktów? Nie chce mi się płacić kilka razy za wysyłkę. Ewentualnie powiedzcie w jakich marketach co można kupić. Na wszystko miałbym 200-250zł Z góry bardzo dziękuję za pomoc. Rozumiem jeżeli nie będzie wam się chciało powtarzać tego co wszystkim amatorom, więc możecie mnie śmiało odsyłać linkami do artykułów, filmików etc, żebym więcej pojął. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za tą kasę nie ma co szaleć.. Sam kilka miesięcy temu stałem przed podobnym wyborem, oto co zakupiłem i mogę polecać :).

APC ADBL 5l-ok. 55zł Tyle ze względu na to że APC szybko leci, praktycznie do wszystkiego :)

Tenzi Alux- ok 25zł 1l- Dobry środek do mycia felg aluminiowych

Zabezpieczenie plastików na zewnątrz- Koch Plast Star, świetny, wychodzi bardzo ekonomicznie 1l ok. 65zł

Zabezpieczenie wewnątrz- Nielsen Finesse- ok. 30zł

Coś do mycia szyb, hmm.. za tą kasę może zwykły płyn do szyb, domowy, z czasem jak będzie kasa, coś dostosowanego :)

Szampon- Też sporo czytałem na ten temat, i mój wybór padł na ADBL Shampoo :)

Wszystkie te produkty generalnie mogę z czystym sumieniem polecić :)

Generalnie przydałby się też np. ADBL Vampire Liquid, lub Prix i coś na smołę, ale to pewnie dokupisz w późniejszym czasie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jako że jeszcze ogranicza mnie ilość postów do napisania własnego tematu to podepnę się pod ten temat.

Pacjent to wysłużona octavia 1 po FL rocznik 2001, pierwszy właściciel, najprawilniejszy silnik 1.9 TDI 90 koników pod maską oraz nalatane w chwili obecnej 470 tys km. Kolor lakieru to 9570 ( swoją drogą , ładny piękny zielony kolorek) Pacjent nie doświadczył nigdy procesu glinkowania polerowania odsmalania itp itd. Jednak przychodzi ten moment kiedy samochód przenosi z rąk ojca do rąk syna, a jednak o taki samochód trzeba dbać :3. Autko myte jednym wiadrem z gąbką z MF i płynem do naczyń :D:D:D A do wycierania zamiast Fluffiego była najlepsza IRCHA naturalna , ( wszyscy myśleli że taki sposób mycia jest idealny, wszyscy wręcz byli zachwyceni) A jednak pomimo aktualnej wiedzy teraz aż wstyd się przyznać że tak samochód był traktowany :( Po krótki opisie czas na zestaw który sobie wstępnie skompletowałem, ( żeby była jasność planuję rozplanować etapy bo koszt na raz jest zbyt duży ). Większość kupowana będzie w sklepie ABT gdyż jest to najbliższy punkt który mogę osobiście odwiedzić. To zaczynamy !

1 Pre-Wash - Pianownica PA AKTYWNA PIANA do LAVOR KARCHER PARKS 158 zł (alledrogo) ( chciałbym wstępnie zamienić aktywną pianę coś od shiny garage)

Aktywna piana - Shiny Garage Fruit Snow Foam Neutral pH 31,89 zł (ABT)

2 APC - aktualnie mam shiny garage pink apc , osobiście nie zadowala mnie, próbowałem nim domyć deskę rozdzielczą przed PB NL, nie spełnił swojego zadania nawet przy stężeniu 1:4, także wolałbym coś mocniejszego

3 Mycie zasadnicze rekawica CAR PRO z przepięknym włosiem 104 zł

Szampom - Shiny Garage Strawberry Car Shampoo - 19.90 zł

Dwa wiadra już są

4 Usuwanie smoły plus deironizacja? ( chyba tak to się pisze :kox: ) Prickbort MAC 124 - 34,50zł

Shiny Garage Iron Off v4 42,90 zł

5 Glinka ValetPRO - Glinka Blue Traditional Clay Bar 100g 32,99 zł

6 Korekta lakieru ( maszyna kupiona jakoś w lipcu)

Wybór padł na maszynę DA jako, iż jestem amatorem - LAKIERU LARE EPL 11 / MENZERNA /FLEXIPADS - 835,66zł ( w zestawie pady oraz pasty, także myślę że na początek jest to dobry wybór, chociaż może będzie jakaś inna alternatywa, liczę na was)

7 Pranie tapicerki odstawiam na daleką przyszłość , gdyż jednak było by to za dużo jak na początki.

8 Cleaner- Shiny Garage Paint Cleaner+ 35 zł

9 Wosk Collinite 476s Super Doublecoat Paste Wax 90 zł

10 Inne - PB NL ( już jest), Shiny Garage Back2Black TTD Tire Trim Dressing 36,90 zł CGP AG 37,99zł, NW Gtechniq G1 ClearVision Smart Glass 15ml - 77,99 zł

W tej chwili właśnie dotarłem do końca zestawy, zestaw będzie kompletowany etapami, całkowity koszt wyniósł około 1700 zł :wallbash::wallbash::wallbash: Czy jest coś co można by zmienić ? Na lepsze ? Nie zależy mi na jak najtańszej cenie, wolę dołożyć trochę $$ i wiedzieć że warto było. Pozdrawiam i liczę na pomoc !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem w końcu swój mały zestaw, jeszcze nie wszystko bo trzeba było zakręcić kurek i przesunąć na kolejny miesiąc resztę wydatków, ale lista tego co zakupiłem na początek:

-Microfibra SHINY GARAGE40x40 2 sztuki

-fluffy SHINY GARAGE

-pedzelki do wnetrza AUTOSHINE x3

-talerz polerski mały LARE

-pad 80mm fibra CARCHEM

-pad polerski 80 mm twardy ABW

-pad polerski 80 mm sredni ABW

-pad polerski 80 mm miekki ABW

-maszyna polerska KRAUSS

-futro polerski 150mm ABW

-pad polerski 150mm trwady ABW

-pad polerski 150 mm sredni ryflowany ABW

-pad polerski 150 mm miekki ryflowany ABW

-menzerna 400

-menzerna 2500

-menzerna 4000

-ADBL glass

-ADBL tire

-ADBL vampire liquid

-SOFT99 kiwami

-POORBOYS black hole

-2x microfibra pomarańczowa carchem

-tester SHINY GARAGE iron off V4

-tester SHINY GARAGE monster wheel cleaner

-GIFTBOX ADBL

 

24lii2x.jpg

 

Kolejne zakupy jakie planuje to : Pady Royal Pads, Fibry od MxNowicki, Colourlock Strong, C-12 Leather Cleaner, Zymol Detail, glinka i pewnie coś jeszcze się znajdzie ^^

 

PS. Co jeszcze polecilibyście dodać do zestawu? lub wymienić? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne zakupy jakie planuje to : Pady Royal Pads, Fibry od MxNowicki, Colourlock Strong, C-12 Leather Cleaner, Zymol Detail, glinka i pewnie coś jeszcze się znajdzie ^^

 

PS. Co jeszcze polecilibyście dodać do zestawu? lub wymienić? :)

Zestaw fajny ,tylko do pielęgnacji skóry wystarczy Colorloock(w zestawie masz tam wszystko)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marco80 Wiem wiem, tylko posiadam wersje individual, gdzie cały środek jest w skórach i chce silniejszy i słabszy środek. Colourlock do foteli, C-12 do deski rozdzielczej boczków i innych elementów skórzanych :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

APC ADBL 5l-ok. 55zł Tyle ze względu na to że APC szybko leci, praktycznie do wszystkiego :)

Zgadzam się, cena za 5l elegancka, apc też, ale po co kolega ma na początek wydawać 1/5 swojego budżetu na 5 letni zapas APC? ;) Ja używając regularnie APC przez rok zużyłem może 1l gotowego koncentratu (myjąc jedno auto).

Tenzi Alux- ok 25zł 1l- Dobry środek do mycia felg aluminiowych
Generalnie przydałby się też np. ADBL Vampire Liquid

Tenzi może za silny w rękach początkującego, a skoro budżet ograniczony to może połączyć Alux i Vampire LQ i wybrać np. SG Iron Off? I do lakieru i na felgi się nada.

Zabezpieczenie plastików na zewnątrz- Koch Plast Star, świetny, wychodzi bardzo ekonomicznie 1l ok. 65zł

Na 1 aucie przez 2 lata nie mogę zużyć 250 ml SG Jet Blacka więc nie wiem czy ten 1 litr taki potrzebny :D

Coś do mycia szyb, hmm.. za tą kasę może zwykły płyn do szyb, domowy, z czasem jak będzie kasa, coś dostosowanego :)

Szampon- Też sporo czytałem na ten temat, i mój wybór padł na ADBL Shampoo :)

:good:

 

+ jeśli kasa starczy to jakiś dressing do opon, fluffy do osuszania, z mikrofibr albo te niebieskie Shiny Garage, albo Kirklandy lub Eurowy i :ad: Z rękawić wolisz wełniaki czy mikrofibrowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tenzi może za silny w rękach początkującego, a skoro budżet ograniczony to może połączyć Alux i Vampire LQ i wybrać np. SG Iron Off? I do lakieru i na felgi się nada.

Nie ma co kombinować, tylko wybrać ADBL Vampire Liquid. To produkt lepszy od SG Iron Off. No i sprawdzony, nie ma ciągle nowych wersji, nie traci koloru, etc. I możesz go stosować zarówno na felgi, jak i na lakier.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

APC ADBL 5l-ok. 55zł Tyle ze względu na to że APC szybko leci, praktycznie do wszystkiego :)

Ze względu na to, że APC będzie służyło do wszystkiego w przypadku kolegi, gdzie nie ma większości kosmetyków, inna sprawa ze cena przy 5l jest dużo bardziej opłacalna, a to tylko ok. 2 krotna wartość a mamy 5l zamiast 1l :). Jest to jednak moja filozofia, kolega zrobi jak zechce ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Zamierzam odświeżyć nieco swojego (niestety srebrnego) Meśka.

Skleciłem taki zestaw.

Polerka Krauss P7 w zesawie z padami i pastami Menzerna

Glinka Valet Pro Yellow

ADBL Vampire 0,5

APC ADBL 1L lub Nielsen Cyclone 1L. Czy ADBL można stosować też we wnętrzu?

IPA 1L

Cleaner Dodo Juice Lime Prime

Wosk do felg Smart Wax RimWax. Opłaca się? Czy lepiej przelecieć je tym samym co karoserie?

Wosk Dodo Juice Super Natural Hybrid 30ml

QD od TK

Płyn do szyb TK

Dressing do opon TK

Dressing do wnętrza TK

 

Do tego fibry pędzielki itd.

 

Spolerowane lampy zabezpieczyć jakimś specjalnym siuwaksem czy woskiem?

Co polecacie do prania tapicerki?

Dzięki za pomoc :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brakuje Tar&Glue - polecam ten od ADBL.

APC też wybrałbym od ADBL, śmiało możesz stosować do wnętrza.

Ja do lamp używam glass/spray sealantów lub zwykłego qd ;)

Nie wiem jak się trzyma Dodo na feldze - Rim Waxa nie używałem. Dobrze poradzilby sobie FK 1000p w testerze lub dedykowany do felg Mainz Limbo (aktualnie używam i jestem zadowolony).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Carchem T&G u mnie uszkodziło lampy jak pociekło z maski...

Pierwsze słyszę, ale to raczej musiało zaschnac... Mi się jeszcze nie zdarzyło, przy czym nigdy nie dopuszczam di wyschnięcia i staram się omijać lampy i chromy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.