Skocz do zawartości

Zestaw dla amatora.


GreQu

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 931
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • 2 tygodnie później...

Witam,

 

Jako, że nie mogę jeszcze zakładać swoich tematów podepnę się tutaj. Mam prośbę czy moglibyście mi doradzić z jakich produktów można skorzystać w ramach dbania o lakier. Szukam jakiegoś cleanera, glinki ewentualnie politury.

 

Chciałbym kompleksowo zadbać o lakier. Mam już wosk colli 476s i szampon Meguairs Gold Class. Chcę dobrze przygotować lakier pod wosk, polerka chyba nie jest potrzebna bo rys i swirli jest mało. Jedynie małe odpryski, które spróbuje pokryć zaprawką.

 

Chciałbym zrobić to w takich etapach:

 

1. Mycie auta - szampon, który mam.

2. Cleaner - jaki byłby dobry?

3. Glinkowanie - jaką kupić dla kompletnego laika.

4. Politura - co można użyć do czarnego lakieru?

5. Wosk - colli

 

Jeśli etapy są poprzestawiane to proszę o poprawienie. Nie muszę to być produkty markowe, ale dobre jakościowo i przystępne dla laika. Samochód to Opel Astra J kolor czarny grafitowy. Pytam o podstawy bo jestem w tych tematach jeszcze zielony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cleaner... ja bym raczej poszedl w strone srp.auto glym srp.jako politura i cleaner w sam raz.i glinka malo agresywna.poczytaj,poszukaj.

1.mycie

2.glinka

3.mycie

4.politura/cleaner

5. Wosk

Brakuje mi tu czegos do odsmolenia i usuniecia opilkow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@radus124

1 - Wcześniej prewash + dekontaminacja (APC + Prickbot + Tuga/Iron-Off/Iron-X); jako piana wstępnie może iść proch z bezdotyku, natomiast warto pomyśleć o np. pianownicy ręcznej i pianie (np. SG Neutral Foam)

2 - Glinka (np. Valetpro Yellow)

3 - Mycie szamponem

4 - Cleaner: np. DG Squeaky Clean

5 - Politura: odpuściłbym, osłabi Coliego; po cleanerze ew. IPA (by wyjałowić powierzchnię pod Coliego - ale na cleanerze też trochę posiedzi); na lato można poszukać jakieś politurki i wosk letni (już nie Coli)

6 - Wosk: ten masz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam!

Przygotowuję się do pierwszej w życiu korekty lakieru. Będzie to operacja ręczna. Jak sie uda, planuję potraktować też swoje pozostałe samochody.

 

Uprzejmie proszę o porady bo czasami mam wrażenie że nie mam pojęcia o czym piszę. Czy zestaw który sobie przygotowałem jest ok? Czy spisana procedura ma ręce i nogi? Doradźcie proszę.

 

Pacjent:

2006 BMW E90 w kolorze białym. Lakier jest w stanie normalnego zużycia. Nigdy nie był traktowany z wystarczającą troską. Sporo rysek, swirli, masa smoły gumy, owadów etc. Felgi z tak zapieczonym brudem że nie da sie go niczym ruszyć, a od wewnątrz to chyba nigdy porządnie nie były myte.

 

Lista zakupów (orientacyjne ceny):

(10 pln) Rękawica z mikrofibry - mycie

(40 pln) 5 ścier z mikrofibry

(9 pln) TENZI SHAMPO NEUTRO - mycie

(33 pln) Prickbort 124 - do usuwania smoły (przyda sie tez do kół), spryskiwacz 1L

(5 pln) Benzyna ekstrakcyjna - do szczególnie ciężkich przypadków smoły

(31 pln) ValetPRO YELLOW POLY CLAY 100G

(75 pln) Meguiar's Ultimate Compound Zestaw GERMAN Fibra!

(69 pln) AUTOGLYM SUPER RESIN POLISH SRP 500ml

(77 pln) Meguiar's Professional Paste Wax #16 MIRROR GLAZE

 

Przygotowanie

Mycie na dwa wiadra (ludwik!, rękawica)

Spryskanie auta Prickbortem

Spłukanie całego auta myjką ciśnieniową

Mycie na dwa wiadra (szampon bez 'wosku', rękawica)

Wysuszyć auto (ręcznikiem pierwszą warstwę, szmata z mikrofibrą do gładka)

Glinkowanie auta (żółta glinka VP)

Mycie na dwa wiadra (szampon bez 'wosku', rękawica)

 

Korekta

Spróbuję zrobić za pierwszym razem ręcznie i nie za agresywnie. Chcę zakupić UC + German Pad (dwu stronny do polishingu i finishingu) to:

Element po elemencie robić:

Polishing UC + German Pad

Wytarcie ścierką z MF

Finishing SRP + Meguiar's Soft Foam Applicator Pad + ściera z MF

Woskowanie #16 + Meguiar's Soft Foam Applicator Pad + ściera z MF

 

Koła

Jeszcze się za to nie biorę. Nie wszystko na raz.

 

Wnętrze

Jeszcze się za to nie biorę. Nie wszystko na raz.

 

Bardzo uprzejmie proszę o porady i propozycje korekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

podepnę się do tematu ponieważ nie mam możliwości zakładania nowych tematów

Proszę o ocenę metodyki mycia i planowanych produktów

 

Kompletne mycie razem z woskowaniem bez korekty lakieru

Większość czynności będę robił pierwszy raz w życiu

Wszystkie informacje zebrałem z forum, jestem nowicjuszem

Audi A3 2002r

Kolor grafitowy (ciemny srebrny)

Lakier niefabryczny, poprzedni właściciel miał kuku z obu stron

Stan lakieru przeciętny, sporo małych-średnich rysek

Wcześniej było myte na tanich myjniach ręcznych

 

Wersja budżetowa

Nie posiadam pianownicy

Nie chce zdejmować kół do mycia (mycie na aucie)

 

Legenda:

Czynność - Środek | Aplikator

Swoją przygodę z pucowaniem auta zacząłem od wnętrza

Do tej pory wykonałem

 

1. Odkurzanie

2. APC na plastiki wewnętrzne - ValetPRO Classic 1:10 | Pędzelek

3. Dressing na plastiki wewnętrzne - Poorboy's World Natural Look | Aplikator biały bawełniany

4. Częściowe bonetowanie tapicerki materiałowej - NIELSEN Nap Extra 1:20 | Szczotka o średniej miękkości

 

Plan na weekend

 

Dzień 1

1. Komora silnika bez wody. Tylko pędzelek i firba bo obawiam się zalania elektryki- Shiny Garage Red Devil HD 1:10 | Pędzelek

2. Wnęka na koło zapasowe - Shiny Garage Red Devil HD 1:10 | Pędzelek

3. Bonetowanie tapicerki w bagażniku - NIELSEN Nap Extra 1:20 | Szczotka o średniej miękkości

4. Dressing plastików w silniku - FINISH KARE 317 EXTERIOR TRIM RESTORER | Monster Shine Wax Applicator

 

Dzień 2

1. Aktywna piana na myjni bezdotykowej (zależy co będzie dostępne w programach myjni)

2. Spłukanie wodą

3. Jadę 2-3km na swój plac

 

---------------------------

 

4. Auto powinno się osuszyć - Prickbort 124 | Psikanie na karoserie

5. APC na wnęki drzwi i wnęki bagażnika - Shiny Garage Red Devil HD 1:10 | Pędzelek

7. APC na uszczelki - ValetPRO Classic 1:10 | Pędzelek

8. Spłukuje wodą

9. Mycie na dwa wiadra - DURAGLOSS 901 Car Wash Concentrate | Monster Shine Wiggle lub Nigrin

10. Spłukuje

11. Suszę - Monster Shine Fluffy Dryer

 

---------------------------

 

10. Kwas na alufelgi - czerwona Tuga Aluminium Teufel | Psikanie na element + pędzelek z gumową główką

11. Spłukuje

12. APC na opony - Shiny Garage Red Devil HD 1:10 | Pędzelek

13. Spłukuje

 

---------------------------

 

14. Deironizacja karosersji - zielona Tuga Alu Teufel | Psikanie na karoserie

15. Spłukuje

16. Glinka - ValetPRO Yellow Poly Clay Bar + poślizg woda z szamponem

17. Mycie na dwa wiadra - DURAGLOSS 901 Car Wash Concentrate | Monster Shine Wiggle lub Nigrin

18. Suszenie karoserii?

 

---------------------------

 

19. Alufelgi powinny być już suche - Prickbort 124 | Psikanie na element + mikrofibra

20. Spłukuje alufelgi

21. Deironizacja alufelg - zielona Tuga Alu Teufel | Psikanie na element + pędzelek z gumową główką

22. Spłukuje alufelgi

 

---------------------------

 

22. Cleaner na karoserie - Duragloss 652 Pre wax Cleaner | Aplikator gąbkowy najtańszy Monster Shine

23. Woskowanie karoserii - Finish Kare 1000p Hi-Temp | Meguiar's Soft Foam + polerowanie Monster Shine biała z czerwoną obwódką

24. Woskowanie alufelg - Finish Kare 1000p Hi-Temp | Meguiar's Soft Foam + polerowanie Monster Shine biała z czerwoną obwódką

 

---------------------------

 

25. Dressing na opony - Meguiar's Endurance Gel | Monster Shine Yoyo

26. Dressing na uszczelki - 1Z EINSZETT Gummi Pflege | Monster Shine Wax Applicator

27. Dressing na plastiki zewnętrzne - FINISH KARE 317 EXTERIOR TRIM RESTORER | Monster Shine Wax Applicator

28. Niewidzilna wycieraczka - SOFT99 Glaco Q | aplikator w zestawie

29. Odkurzanie wnętrzna

31. Otwieram zapach do auta - California Scents Coronado Cherry

 

Pytania

1. Czy muszę suszyć samochód dwa razy? Po myciu właściwym (pkt 9) oraz po myciu z glinkowania (pkt 17)? Mam 2x fluffy i chyba nie da rady nimi wysuszyć dobrze samochodu dwa razy.

2. Pytanie o kolejność dla Prickbort. Gdybym zastosował go po myciu na dwa wiadra (pkt 9), to musiałbym wykonać jedno dodatkowe mycie. Czy mogę zaoszczędzić czas wg mojego schematu jeżeli auto nie jest zafajdane "grubym" brudem? Czyli Prockbort po pianie, a przed myciem właściwym.

3. Załączam zdjęcie moich felg. Na pewno nie domyje wnętrza felgi bez ściągania kół (nie mam żadnej szczoty). Czy jest sens dobrze doczyścić zewnętrzną i środkową część felg i nałożyć wosk, a wewnętrzną doczyścić "ile się da" i zostawić bez wosku?

202680001c1218d3med.jpg

4. Czy zostawić cleaner Drugaloss 652? W sklepie zaproponowano mi Shiny Garage Paint Cleaner+ (cena podobna) oraz doradzono przelecieć powierzchnię IPA jako konieczność.

5. Rękawica dramat czy damy rade w wersji budżetowej? Później pozbieram na CarPro, a aktualną zostawie do felg i dołów

6. Nie mam doświadczenia, czy stężenie Red Devil 1:10 będzie odpowiednie do komory silnika, wnęk drzwi i bagażnika oraz opon?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć,

mam trochę amatorskich pytań, głównie w kwestii preparatów :)

1. Aktywna piana. Używam od lat, ale od jakiegoś czasu zastanawiam się czy nie osłabia lakieru, bądź nie przyspiesza matowienia plastików itp ? Mam na myśli wieloletnie stosowanie, a nie kilka myć ;) jakby nie było ph jest silnie zasadowe. Efekt testów na rowerach - elementy z polerowanego aluminium skończyły jako "satyna", a czarne obręcze, stały się stylowo matowe. Czy używacie piany z neutralnym ph, a jeśli tak jak się sprawdza ?

Z kolei mycie gąbką i szamponem, bez wcześniejszego wstępnego oczyszczenia, wydaje mi się doskonałym sposobem na porysowanie lakieru ?

 

2. Czy wg. Was, warto całkiem nowe auto zawieść na profesjonalny detailing w celu zabezpieczenia lakieru ? Jeden samochód odnawiałam, nakładana była powłoka polimerowa. Efekt wiadomo (początkowo) piękny, ale było "ale". Regularne nakładanie konserwera, co 4 mycia, bagatela, jednak wygląd auta po zastosowaniu, niezadowalający. Samochód jest czarny więc widać na nim wszystko, po konserwerze był cały "uślimaczony" (Wszystko stosowałam zgodnie z instrukcja co do przecinka). Problem w miarę upływu czasu się nasilał, do tego stopnia, że zamiast wrócić na odświeżenie powłoki, kupuje w firmie wosk i zasuwam ze ściereczką, ale przynajmniej każde wsiadanie do samochodu budzi uśmiech.

Czy tak jest przy wszystkich powłokach ? Czy może z własnego doświadczenia polecacie jakąś szczególnie ?

 

3.Pytanie ostatnie. Jakie preparaty do codziennej pielęgnacji byście polecili ? Testować na żywych organizmach nie sprawdzonych wcześniej, wolała bym uniknąć. (Oczywiście takie, bym nie musiała się od razu wyposażyć w mechaniczną polerkę i warsztat :-] )

 

Dziękuję bardzo za cierpliwość i liczę na Waszą pomoc ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edka,

 

1) piana z nautralnym ph nic nie zrobi złego, z zasadowym może.. - poczytaj forum , wszystko tu jest ;)

 

2) warto na nowy położyć powłokę kwarcową czy ceramiczną.. - poczytaj forum ;)

 

3) tutaj wszystko znajdziesz na forum, wystarczy godzinka, dwie.. ewentualnie tydzień ;) i wszystko będziesz wiedziała. Są też testy, więc jeżeli nie masz miliona to nie eksperymentuj i kupuj sprawdzone :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam krótkie pytanko. Chcę położyć wosk Fusso Coat 12 months, tylko nie wiem czy go się kładzie bezpośrednio po użyciu DODO JUICE LIME PRIME? Czy coś idzie pomiędzy? W sensie IPA lub chociażby MENZERNA Top Inspection? Dzięki za odpowiedź :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, chciałbym się dowiedzieć co zmienić w przyszłości z tego zestawu (który już zakupiłem, ale jak coś się skończy to co ewentualnie wymienić)

No i oczywiście jakaś ocena tego mojego mini zestawu dla totalnego amatora :]

Samochód VC w kombiaku w takim kolorze (lakier nigdy nie widział korekty, przydała by się ale budżet dość mocno mnie ogranicza na tą chwile):

http://www.powerful-cars.com/images/ope ... an-016.jpg

 

No więc po kolei:

1. APC - ADBL

2. Szampon - ADBL Cola

3. Cleaner - Angelwax Perfect Polish

4. Glinka - VP żółta

5. Deironizacja - IronX

6. Smoła etc - Prickbort/ (TarX ale mam tylko sampler)

7. Koła - TK PureBlood + Nielsen Brillance

8. Plastiki zew. - AG Bumper&Trim Gel

9. Szyby - AG Fast Glass + RainX

10. Mazidła - FK 1000p/AngelwaX Body (oba samplery, co by można szybko coś ewentualnie innego sobie sprawić :D )

11. QD - BSD + FK 425

12. Rękawica - Monster Shine Pookie (po taniości poleciałem, to pewnie pierwszy element do wymiany)

13. Aplikatory - 3kolory, słoneczka te po taniości, RoyalPads (taki zielony z "rączką"), gąbeczka do opon, jakieś tam miękkie pędzelki

14. MF - najróżniejsze (ale same Monster Shine + Fluffy)

15. Plastiki wew. - Nielsen Finesse

16. Skóra - ColourLock Soft

 

Wszystko zaczęło się od kupienia samplera 1000p na alledrogo, później zacząłem czytać to forum, i tak z puszeczki za 30zł zebrało się tyle gratów...

FK leży od września, jedna warstwa, nadal się trzyma, samochód robi dziennie 60km + co jakiś czas 200km. Dopiero co zakupiłem AW Body, czeka na wiosne. Zakupiłem tu na giełdzie resztówke Zymola Concours, może na jeden raz go wystarczy, ale przy moim zapyziałym lakierze nie wiem czy nie zostawie go sobie do wąchania od czasu do czasu :D

Nie bijcie mnie mocno...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg mnie generalnie jest chyba ok. dorzuciłbym jeszcze tylko coś do konserwacji skóry, bo masz tylko cleaner z tego co widzę.

 

Co do wymiany tego co masz, to dojdziesz do tego sam testując i zdobywając jeszcze więcej wiedzy choćby na forum :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Panowie, bardzo proszę o pomoc w prostym zestawie do kosmetyki. W grudniu oddaję swoje 3 letnie audi a6 do renowacji lakieru oraz oklejenia folią, nie chciałbym, aby znowu wrócił do takiego stanu, w jakim się znajduje.

 

Jak dobrze rozumiem to kolejność mycia oraz specyfiki dobrej jakości (cena nie gra roli):

1) rękawice maguiar's oraz dwa wiadra, jedno z szamponem (duragloss 901)i drugie z czystą wodą.

Myję mokre auto od dołu do góry (na dole używam innej rękawicy). Spłukuję

2) Używam pianownicy wraz z pianą, np taka:

http://allegro.pl/mesto-foamer-1-5l-pia ... 06346.html

3) w tym czasie myję sobie felgi pędzelkem IronX (jeżeli auto jest mocno zabrudzone to używam go także przed nałożeniem szamponu na karoserii?) oraz opony Meguiar's Endurance (gąbką).

4) Spłukuję od góry do dołu. gotowe? Nie mam czasu na woskowanie

 

Podsumowując, kosmetyki do zakupu:

szampon: http://allegro.pl/duragloss-car-wash-co ... 88663.html

rękawica: http://allegro.pl/meguiar-s-microfiber- ... 76766.html

pianownica i piana: http://allegro.pl/mesto-foamer-1-5l-pia ... 06346.html

do opon: http://allegro.pl/meguiar-s-endurance-h ... 86757.html

do felg +pędzel: http://allegro.pl/carpro-cquartz-ironx- ... 24390.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomieszałeś:

1. pianujesz od dołu do góry, dajesz pianie popracować i spłukujesz

2. myjesz na dwa wiadra od góry do dołu i spłukujesz

 

Ja najpierw przed myciem wszystkiego psikam felgi (w twoim przypadku IronX), po kilku chwilach je pędzelkuje i spłukuje. Po tym kompletne mycie (czyli pkt1 i 2), a dressing na koła na sam koniec po osuszeniu całości. A co do samych kosmetyków to jestem leszczem i nie pomogę, czekaj na kogoś bardziej ogarniętego :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

witam,

Poproszę o ocenę mojego pierwszego zestawu do mycia/regeneracji lakieru (Pacjent czarna Octavia 2007)

1. Aktywna piana SG Fruit Snow Foam

2. Glinka SG 100g

3. APC SG Lime

4. SG Tar&Glue

5. Szampon SG Orange

6. SG Interion Cleaner

7. IPA SG Cleaner

 

Lakier (zestaw z alle drogo Menzerna z dedykowanymi padami):

FG 500

PF 2500

SF 4000

 

Z góry dziękuje za pomoc.

Pacjent ma najechane 200k km - jestem właścicielem od niedawna -auto zadbane, jednak wydaje mi się, że było myte na myjniach automatycznych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.