Skocz do zawartości

Zestaw dla amatora.


GreQu

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 931
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Poczytaj trochę więcej forum bo skupiłeś się na środkach firmy Meguiar's a w tych pieniądzach można zakupić lepsze środki.

 

Jakieś kontrpropozycje?

Bazowałem w większości na propozycjach gotowych zestawów z tego wątku.

 

MEGUIARS ALL PURPOSE CLEANER - podobno rewelacyjny

MEGUIARS ALL WHEEL CLEANER - jeden z lepszych chyba. Tutaj mały test.

MEGUIARS ULTIMATE POLISH - podobno bardzo dobry a gdzies coś czytałem, że optymalnie stosować cleaner tej samej firmy co i wosk. A wosk MEGUIARS 16 PASTE WAX 312G chyba nie jest zły (stosunek wygląd/trwałość).

MEGUIARS PERFECT CLARITY GLASS CLEANER - też same pozytywy..

 

Więc jeśli uważasz, że coś byś zmienił zaproponuj ;) chętnie wezmę coś taniej jeśli efekt będzie podobny.

 

mp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to tak:

APC zmieniłbym na Nielsena, tani, sprawdzony, porządny. Jak będziesz potrzebował do środka, to albo rozcieńczysz mocniej, albo weź APC blinka które będziesz miał tylko do wnętrza (nie dusi tak)

Do kół wziąłbym na Twoim miejscu SG EF Wheel Cleaner, polecam go ze swojej strony - elegancka skuteczność i dobra cena.

Co do cleanera to pomyśl np. nad 118ml dg squeaky clean a na to fusso, dobrze się dogadują.

 

EDIT: a jak chcesz się pobawić w częstsze woskowanie, to kup tester dodo juice purple haze a pod to 100 ml dj lp - look na 100% będzie lepszy ;)

Do szyb możesz szarpnąć robiący ostatnio zamieszanie płyn MAINZ albo, co polecam ze swojej strony - Allegrini. ~8 zł za 750 ml a wg. mnie miażdży mojego dotychczasowego faworyta - megsa GCC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używa bo jest tani i dobrze kropelkuje...nic poza tym

 

Tu się całkowicie nie zgodzę, ja używam przede wszystkim dlatego, że auto duuuużo mniej się brudzi i to jest moim zdaniem główna zaleta tego QD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używa bo jest tani i dobrze kropelkuje...nic poza tym

Gdyby to były jedyne jego atuty, to chyba jednak nie używało by go 90% użytkowników ;)

 

Dla mnie wyczerpuje on wszystkie aspekty, dla których kupuję QD. Do tego bije wszystkie pozostałe trwałością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi co do BSD raczej będę chciał go spróbować gdyż jak pisałem jestem początkujący a jest on względnie tani i odkąd przeglądam to forum przewija się bardzo często i dużo ludzi go chwali. Jeszcze raz dziękuję i czekam na kolejne wskazówki od innych forumowiczów ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorwałem taki temat z porównaniem wosków PB nattys i SG Beads Carnauba Wax.

W jednym prównaniu po przeleceniu maski cleanerem to przedzielił maskę na dwie części i jedną część potratkowął IPa ? Z tego co czytałem to IPA nie daje się pod woski naturalne... to poco takie testy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używa bo jest tani i dobrze kropelkuje...nic poza tym

Gdyby to były jedyne jego atuty, to chyba jednak nie używało by go 90% użytkowników ;)

 

Dla mnie wyczerpuje on wszystkie aspekty, dla których kupuję QD. Do tego bije wszystkie pozostałe trwałością.

Ja używam QD do podkręcenia wyglądu i śliskości lakieru zabezpieczenie jak i nie łapanie brudu mnie nie interesuje bo 2 razy na tydzień jestem na myjni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam QD do podkręcenia wyglądu i śliskości lakieru zabezpieczenie jak i nie łapanie brudu mnie nie interesuje bo 2 razy na tydzień jestem na myjni

:good:

 

Plus jeszcze kwestia wygody. BSD lubi mazać, zostawiać smugi. Często trzeba go dotrzeć nie mniej niż sam wosk. Ja biorę quickdetailer który będzie spełniał zasadę: psiknij, przetrzyj, zapomnij.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. T&G

2. Można samą pianą i opłukać (jak nie masz, to najpierw płukanie i normalne mycie)

3. Iron na w miarę suchy lakier

4. Płukanie, mycie

5. Glinka

6. Mycie, suszenie

7. UC (nie trzeba myć)

8. Cleaner

9. Wosk

 

Ręcznie UC w 1 dzień nie wydolisz :kox:

 

Panowie co macie na myśli pod pozycją 7 bo się zawiesiłem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za błyskawiczna odpowiedz i wyprowadzenie mnie z błędu ze nie wystarczy wszystko od punktu 1-6 oraz 8-9. Ewentualnie jaki zamiennik dla Meguiar'sa polecie?

W zamian za poz 7 i 8 mógłbym zastosować Dodo Juice Need for Speed?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta kolejność była akurat konkretnie pod UC, którego stosuje się w celu usunięcia małych rysek. Oczywiście można pominąć go.

 

Need for speed to chyba AIO, możesz zastosować przed woskiem ale chyba efekt będzie mniej trwały niż z typowym cleanerem. Nie powiem czy na pewno, bo nie używałem tego produktu DJ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem nfsa.Nie zauważyłem jakiegoś mega negatywnego wpływu na wosk ale lepsze AIO moim zdaniem to AG SRP bo wiecej maskuje niedociągnięć lakieru np jakieś małe swirle itp i bardziej go odświeża.

Wiadomo AIO to nie cleaner ale nie j3st to też tak że po tygodniu nie ma już wosku.Zawsze kładłem wosk na AIO i trzymała taka kanapka w granicach 3 tyg w warunkach letnio wiosennych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W temacie krótkie pytanie-krótka odpowiedź jestem chyba nie widoczny, więc tutaj zadam pytanie.

Czy to normalne, że po nawoskowaniu + QD, do lakieru kurz klei się jak chory ?

Trasa 10 km a na lakierze było tyle kurzu, że wypadało by myć samochód... A przed woskiem na samochodzie nigdy nie zbierało się aż tak dużo kurzu ( bynajmniej nie było go dużo ) Wygląda to bardzo brzydko.

A co do samego wosku PB Nattys to aplikacja mega, piękny zapach i zero problemów a kropelkowanie bomba :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.