Skocz do zawartości

Zestaw dla amatora.


GreQu

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 931
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Przy zabawie w detailing po jakimś czasie przestaniesz myśleć o $$$ :-]

 

Ja na swój pierwszy raz kupiłem Nattys Red i tester FK1000 i nie żałuję wyboru. Nattys daje fajny look od wiosny, a z testera FK na jedną zimę ledwo ubywa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cannon, dzięki za sugestie. Na zime (lakier+ gelgi) zasatnawialem sie nad colli i FK1000, ale coraz bardziej przekonuje sie w kierunku "białego rekina". Na lato z kolei słyszałem duzo dobrych opini o naturalach od Dodo Juice. Co lepeiej Nattys OD PB czy wspomniane Dodo na lato?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nattys wyjdzie ekonomiczniej bo większa pucha za cenę dwóch malutkich samplerków dodo.

Kup na zimę samplerek fk 1000 a teraz zakup albo też sampler od dodo albo natty'sa od PB albo jakiś sealant np duragloss #111 CCP.Jak nie chcesz pełnych opakowań bo boisz się że ci się efekt nie spodoba to wejdź na giełdę niżej i bierz używki w dobrych cenach.

Dodo i natty's mają podobny efekt i trwałość-wszystko zależy od przygotowania lakieru przed woskiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma możliwości kupna wosku np. PB Nattys w mniejszej ilości ?

Bo tak się zastanawiam czy warto kupować całą puszkę a później być niezadowolonym z końcowego efektu... Albo poszukam a dziale handlu, może ktoś ma na sprzedaż używany wosk w dobrej cenie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pisałem poszukaj używanego. Jak masz ciemny lakier i w dobrym stanie to będziesz zadowolony z natty'sa. Sam mam czarny metallic i sobie go chwalę choć z czystej ciekawości zamówiłem sampler dodo Purple haze.. jak się sprawdzi lepiej pod względem wet look to natty's pójdzie na giełde. Czekam tylko na pogodę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pisałem poszukaj używanego. Jak masz ciemny lakier i w dobrym stanie to będziesz zadowolony z natty'sa. Sam mam czarny metallic i sobie go chwalę choć z czystej ciekawości zamówiłem sampler dodo Purple haze.. jak się sprawdzi lepiej pod względem wet look to natty's pójdzie na giełde. Czekam tylko na pogodę

Srebrny lakier.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie ze kolega to sam do końca nie wie czego chce, a przynajmniej obserwując temat można dojść do takiego wniosku. Nie ma gotowych schematów sprawdzających się w 100% na każdym aucie, o to chodzi żeby do pewnych rzeczy dojść samemu, a nie czekać aż ktoś poda wszystko na tacy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko tylko się zrobi cieplej to ogarnę temat niemniej jednak natty's robi robotę i zajeb..e pachnie a dodo prawie nie pachnie ale zobaczymy co podziała. Niestety nie mam garażu i czekam na te minimum 10 stopni w plusie przy normalnej pogodzie żeby zaaplikować DJ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie ze kolega to sam do końca nie wie czego chce, a przynajmniej obserwując temat można dojść do takiego wniosku. Nie ma gotowych schematów sprawdzających się w 100% na każdym aucie, o to chodzi żeby do pewnych rzeczy dojść samemu, a nie czekać aż ktoś poda wszystko na tacy.

 

Jeśli to było do mnie to powiem tak, wolę się upewnić niż kupić coś z czego nie będę zadowolony, nie każdy ma tyle kasy by móc sobie pozwolić na taką rozrzutność. Aktualnie wydałem już 300 zł a brakuje mi jeszcze cleanera i wosku, więc może zmieszczę się w 450 zł. Wiem, że to nie imponuję w porównaniu do tych zaawansowanych, ale planowałem wydać połowę mniej, ale jakoś tak wyszło. Więc nie dziwcie się, że człowiek chce się dopytać. I nie piszcie, że lepiej czytać forum niż zadawać pytania, bo ja już kilka lat temu przechodziłem tą sprawę a akwarystyką. Ludzie mówili by czytać cały czas forum a na forum ile tematów to tyle różnych wypowiedzi, jakbym nie praktykował z pomocą osoby to z tymi wiadomościami z forum zdobyłbym trochę więcej wiedzy która i tak w praktyce nie wiele by mi pomogła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca bo no znajdź mi tu osobę która negatywnie wypowiada się o natty'sie czy dodo.Detailing to takie hobby gdzie niestety albo masz kase i testujesz albo jej nie masz i oglądasz tylko recenzje.Nie wiem gdzieś upierdzielił 300 zł i na co ale powiem ci że za to skompletowałbyś już podstawy z woskiem.Wiem że chcesz od a do z ale na dzień dobry parę żeczy można ominąć jak nie ma się gotówki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca bo no znajdź mi tu osobę która negatywnie wypowiada się o natty'sie czy dodo.Detailing to takie hobby gdzie niestety albo masz kase i testujesz albo jej nie masz i oglądasz tylko recenzje.Nie wiem gdzieś upierdzielił 300 zł i na co ale powiem ci że za to skompletowałbyś już podstawy z woskiem.Wiem że chcesz od a do z ale na dzień dobry parę żeczy można ominąć jak nie ma się gotówki

Tak to wygląda jeśli Cie to interesuje :

Iron OFF 39 zł

T&G 32 zł

UC 60 zł

Pad Tri color 20 zł

Glinka VALETpro 33 zł

2x aplikator Meguiars 14,50

QD PB+ 57

 

Dokładnie z przesyłkami wyszło 280 z groszem, bo 20 zł wydałem na aplikator do opon, mikrofibry.

 

I w poniedziałek zamawiam jeszcze cleaner i wosk, wosk to 80 zł a cleaner jeszcze się zastanawiam czy kupić od razu za 80 zł od dodo juice 250 ml czy 100 ml za 35 zł.

Więc za 300 zł może być skompletował ten zestaw kupując co poniektóre używki, ale z nowymi nie ma szans.

 

Co do kasy to nie myśl sobie, że się teraz żale co do wydanej kwoty :P Ja wiem, że detailing kosztuje i ja to rozumiem, mam daną kwotę którą moge przeznaczyć więc nie ma żadnego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wosk możesz także kłaść czarną stroną tri colora i nawet lepiej się kładzie bo jest miększa od wielu aplikatorów także te 2 megsy po 14,5 by ci odpadły.

Jaki wosk dodo kupisz za 80 zł 250 ml? Cleaner dodo juice 100ml teraz jest w mrcleaner-nie robie reklamy- w nowościach za połowę ceny dużego a spokojnie ci wystarczy na kilka razy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wosk możesz także kłaść czarną stroną tri colora i nawet lepiej się kładzie bo jest miększa od wielu aplikatorów także te 2 megsy po 14,5 by ci odpadły.

Jaki wosk dodo kupisz za 80 zł 250 ml? Cleaner dodo juice 100ml teraz jest w mrcleaner-nie robie reklamy- w nowościach za połowę ceny dużego a spokojnie ci wystarczy na kilka razy :)

Właśnie się zastanawiam nad tym cleanerem 100 ml, bo kosztuje on 35 zł a 250 ml z tego co pamiętam prawie 80 zł.

A wosk biorę PB nattyy 235 ml - 70 zł.

 

Co do aplikatorów to nie pomyślałem o tym ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musze ogarnąć z dwa dni wolnego to wezmę się za to, bo pewnie jeden dzień zejdzie mi z polerką a drugi dzień to woskowanie.

 

Czytałem, że pomiędzy aplikowaniem produktu na smołę a produktu w moim przypadku Iron Off trzeba myć samochód.

Czytałem, że tak ( w moim przypadku ) T&G - mycie - Iron Off - Mycie - Glinkowanie - Mycie - UC - Mycie - Clenaer - Wosk

Trzeba tyle razy go myć ? bo w tym temacie nikt nie wspomniał o tym ?

Różne wypowiedzi na ten temat czytałem, więc lepiej się upewnić jak wy robicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. T&G

2. Można samą pianą i opłukać (jak nie masz, to najpierw płukanie i normalne mycie)

3. Iron na w miarę suchy lakier

4. Płukanie, mycie

5. Glinka

6. Mycie, suszenie

7. UC (nie trzeba myć)

8. Cleaner

9. Wosk

 

Ręcznie UC w 1 dzień nie wydolisz :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. T&G

2. Można samą pianą i opłukać (jak nie masz, to najpierw płukanie i normalne mycie)

3. Iron na w miarę suchy lakier

4. Płukanie, mycie

5. Glinka

6. Mycie, suszenie

7. UC (nie trzeba myć)

8. Cleaner

9. Wosk

 

Ręcznie UC w 1 dzień nie wydolisz :kox:

 

Lakier nie jest aż tak kiepskim stanie, ale spokojnie ;p Tak sobie ułożę dni, że nie będę potrzebował samochodu i będzie siedział w garażu i będę mógł sobie spokojnie przez dzień i noc pracować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

od kilku dni szykuję zestaw czyszczący do mojego nowego nabytku (volvo s60r, black sapphire, 2004r). Lakier jest lekko porysowany, na przedniej masce dosyć sporo (ktoś skrobaczką do szyb chyba próbował zebrać lód..). Zdjęcia załączam na końcu postu. Mimo tych rys nie planuję na tą chwilę polerki. Chcę mieć zadbany samochód ale na pełną polerkę nie mogę sobie teraz pozwolić :/. To że będzie wyglądał czysto i zadbanie mi wystarczy.

Potrzebuję pomocy z optymalnym wyborem środków czyszczących/pielęgnujących do tego samochodu ;) więc jeśli ktoś ma chwilkę i uwagi do poniższej listy niech się wypowie.

 

W kolejności odpowiednio

na zewnątrz:

VALETpro pH NEUTRAL SNOW FOAM - myjka ciśnieniowa i pianownica

MEGUIARS ALL PURPOSE CLEANER - okolice wlewu paliwa, grilla itp

MEGUIARS ALL WHEEL CLEANER - czyszczenie felg

MEGUIARS SHAMPOO PLUS + CAR PRO WOOL WASH MITT - mycie na 2 wiadra

SHOWCARSHINE FLUFFY DRYER 90X60CM - suszenie

VALETpro YELLOW CLAY BAR 100G - glinka

MEGUIARS ULTIMATE POLISH - cleaner i politura

MEGUIARS 16 PASTE WAX 312G - wosk

MEGUIARS ENDURANCE TIRE GEL - opony

MEGUIARS ULTIMATE PROTECTANT - zewnętrzne plastiki

RAIN-X RAIN REPELLENT - szyby zewnątrz

 

wewnątrz:

MEGUIARS PERFECT CLARITY GLASS CLEANER - szyby od środka

MEGUIARS ALL PURPOSE CLEANER - plastiki, podsufitka, dywaniki.. wszystko poza skórą.

 

kilka pytań bonusowych ;P :

Czy do środkowych plastików/gum lepiej używać MEGUIARS ALL PURPOSE CLEANER czy MEGUIARS ULTIMATE PROTECTANT?

Czy MEGUIARS 16 PASTE WAX 312G zostawia ślady na czarnych plastikach? (już mi się myli, który brudzi..)

MONSTER SHINE APLIKATOR TRI COLOR czy MEGUIARS SOFT FOAM APPLICATOR PAD 2 PACK>?

Czy jeśli nad zegarami jest część skórzana powinna być traktowana środkami do skóry czy AIO będzie ok?

 

Ogólnie chętnie dowiem się jakie macie uwagi co do zestawu dla tego samochodu. Z góry dziękuję ;)

 

Zdjęcia pacjenta:

DSC_0942_sm.JPG

DSC_0944_sm.JPG

DSC_0945_sm.JPG

DSC_0946_sm.JPG

DSC_0947_sm.JPG

DSC_0952_sm.JPG

DSC_0953_sm.JPG

DSC_0954_sm.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, uważam że jestem jeszcze amatorem więc postanowiłem dopisać się w tym temacie z prośbą o ocenienie mojego pierwszego konkretniejszego zamówienia :ad: , z góry dziękuję za podpowiedzi :)

Na wstępie powiem co już posiadam: PB black hole, PB natty's red, zestaw menzerna i jakieś gąbki do tego. Na zestaw planuje przeznaczyć ok 400zł i wybrałem następujące produkty:

SG slee&bubbly

SG red devil

TUGA chemie zielony

SG Fruit neutral snow foam 5l

Sonax BSD

AIO Cherry Glaze

Glinka Valet Pro

teraz coś z mikrofibr bo miałem do czynienia tylko z marketowymi więc też prosił bym o jakieś wskazówki czy to co wybrałem będzie odpowiednie, czy może lepiej trochę dołożyć i coś zamienic

do osuszania najpopularniejszy niebieski Fluffy i tu się zastanawiam czy nie lepiej dołożyć i kupić coś lepszego?

fibry: SCS APT blue 385 gsm

SCS shag 500gsm

i royal pads ufo aplikator

Co o tym myślicie zda egzamin taki zestaw czy coś zamienić lub dobrać?

P.S samochód to głównie Honda Civic 5g ale również E46, X5 więc lakiery należące do raczej miękkich ale i twarde jak w przypadku BMW. Pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sonaxa bsd wywal i weź CG pro detailer -droższy ale fajnie nadaje głębi po wosku u świetnie pachnie.

Fibry do docierania to np monster shine niebiesko -żółta do polerki finalnej np Geyon boa albo wetwet look jasmine lub jakaś inna pluszowa :) cherry glaze też ci zbędne skoro masz Black hole a jak chcesz jakieś AIO koniecznie to weź Autoglym SRP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.