Skocz do zawartości

Zestaw dla amatora.


GreQu

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 931
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Do poślizgu glinki wystarczy sama woda czy trzeba odpowiedni preparat ?

 

Teraz zadam pytanie dotyczące drugiego samochodu w rodzinie.

Na drugim samochodzie ( też kolor srebrny ) są rysy, te rysy nie są głębokie ale takie bardziej rysy które powstały od starości itd. Nie dam rady zrobić zdjęć, bo aparat nie ogarnia ;d

Jakaś bardzo dobra pasta do ręcznej polerki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miał ktoś z was styczność z pastami :

3M 09365

3M 50417

Mirka POLARSHINE UF3

 

Niestety nie wiem czy nadają się one do polerowania ręcznego, bo miałbym dostęp do tych past za free.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Koledzy, jestem świeży tutaj, ale od jakiegoś czas oglądam Wasze forum i jestem w szoku co można wyciągnąć z auta:))

 

ale że nie mogę zakładać tematów postanowiłem, że tutaj spytam Was o produkty, które chciałbym nabyć aby umyć auto ( tak umyć :) ). Myłem do tej pory na myjni bezdotykowej, ale ona nic nie domywa, auto ciągle jest w kurzu:). Postanowiłem więc aby zaaplikować mu trochę chemii, a mianowicie:

APC Nielsen Cyclone

Rękawice Nirgin ( wiem że najtańsza, ale tutaj nie chcę szaleć )

Szampon Shiny Garage Strawberry

Wnętrze PB Natural Look

QD - PB Spray & Gloss

 

Do suszenia jakiś fluffy 60x90

Jakieś szmateczki z mikrofiby:) oraz aplikatory do Natural look'a oraz pędzelki z marketu do APC:)

 

Jako że auto jest mega usyfione, chciałem umyć je APC, pożniej szampon ( na dwa wiadra ) i później QD.

Środek - APC + Natural Look

 

Nie chcę piany bo to wiąże się z pianownicą etc.. dodatkowe koszty jak tylko na umycie auta:)

 

Czy taki zestaw jest spoko? Jeśli tak to bięgnę pod dom, bo widziałem, że mam sklepik z detailingiem u siebie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do aplikowania cleanera i wosku pb nattys potrzeba jakieś optymalnej temperatury ?

Bo mam możliwość w ciepłym pomieszczeniu nawoskować samochód. Wiadomo, przygotówka na polu a polerowanie, woskowanie mogę zrobić w pomieszczeniu. Chodzi mi tylko, czy po nawoskowaniu blacha nie musi się nagrzać przez słońce itp.

 

Jaką polecacie stronę, gdzie są najlepsze ceny i można liczyć na jakiś rabacik lub prezenty za zakupy ?;p

 

Po zaaplikowaniu Meguiars Ultimate Compound można po nim od razu zaaplikować cleaner i wosk ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie czytasz tego forum kolego więc pomagam ostatni raz.Wosk nakładać można w granicach 15 stopni w plusie żeby było w miarę ok.

Po megsie UC możesz aplikować cleaner i wosk od razu.

Co do sklepów to temat-dział handlowy partnerów forum-tam masz sklepy gdzie kupujemy i wątki o rabatach etc.

Czytaj i jeszcze raz czytaj bo wszystko tu jest i warto poczytać a nie czekać aż ktoś na talerzu wyłoży a możesz sie innych przydatnych rzeczy dowiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Piszę tutaj, ponieważ nie mam jeszcze odpowiedniej liczby postów niezbędnej do stworzenia swojego wątku, a nie chcę wypisywać głupot na forum tylko po to aby odblokować tę możliwość. Dość długo czytałem forum i chciałbym przedstawić zestaw kosmetyków, który chciałbym skompletować.

 

Samochód do którego będą przeznaczone to Seat Ibiza 6L w kolorze LS5G. Dopiero zaczynam swoją przygodę i chciałbym spróbować swoich sił z ręczną korektą - świadomy, że ten lakier do miękkich nie należy :)

 

Dumałem, dumałem i wydumałem taki zestaw. Proszę o ocenę, podpowiedź :)

 

Akcesoria:

Fluffy Dryer Big Yellow 102 x 64 cm

Shiny Garage Plush Blue Microfiber

Epoca Tec One Foamer 2000

Szczotka do felg Universal

ValetPRO Mini Round Detail Brush

Pad German TriColor

 

Lakier:

Shiny Garage Fruit Snow Foam Neutral ph 5L

Shiny Garage Strawberry Car Shampoo 500 ml

APC Nielsen Cyclone 500 ml

Glinka ValetPRO Yellow Poly Clay 100g

Meguair's Ultimate Compound

IPA?

Cleaner Dodo Juice Prep Polish 250 ml

Wosk Collinite 476s

Poorboy’s World Quick Detailer Plus QD+ 118 ml

 

Plastiki zewnętrzne:

- Brak pomysłu ;)

 

 

Koła:

Shiny Garage Iron Off Bleeding 500ml

Meguiar’s Endurance High Gloss 473ml

 

Nie jest to kompletny zestaw ponieważ coś tam już kupowałem wcześniej - fibry, aplikatory, rękawica, bug and tar remover etc.

 

Dodam, że celowo w zestawieniu nie znajduje się nic do środka auta, ponieważ powyższy zestaw i tak mocno uszczupli kieszeń :) Na wnętrze przyjdzie jeszcze pora ;)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do czarnych plastików zewn.polecę ci meguiar's gold class trim detailer.Mega wydajny i bamalnie się aplikuje +duża trwałość.

Nie wiem czemu wszyscy kupują wosk collinite 476s..zbliża się sezon to może coś co zrobi większe wow la kierze niż tylko go zabezpieczy.Nie operujcie kodami lakierów bo lakierników tu mało-wystarczy napisać jaki kolor i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do czarnych plastików zewn.polecę ci meguiar's gold class trim detailer.Mega wydajny i bamalnie się aplikuje +duża trwałość.

Nie wiem czemu wszyscy kupują wosk collinite 476s..zbliża się sezon to może coś co zrobi większe wow la kierze niż tylko go zabezpieczy.Nie operujcie kodami lakierów bo lakierników tu mało-wystarczy napisać jaki kolor i tyle.

 

Mogę ewentualnie użyć jeszcze DJ Blue Velvet ponieważ taki posiadam :) Chciałem jednak narzucić coś od razu na felgi i dlatego decyzja o zakupie Collie. DJ nie da rady na kołach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie, czy jest sens nakładać woski letnie-naturalne na alufelgi? Nie miałem Colli 476, przymeirzam sie go wreszcie sprawdfzic, czy tak źle leży latem na lakierze, nie ma blasku, az tak sie kurzy auto znim? To jak lepiej kupoic Dodo Juice purple haze na lato , a na zime i do felg Collinite?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.