Skocz do zawartości

Zestaw dla amatora.


GreQu

Rekomendowane odpowiedzi

Myślałem, że do rękawic poniżej 50zł to nie podchodź, w takim razie zaopatrzę się w taką. Do osuszania niestety też nic nie mam. Może w takim razie zamiast całego wosku wziąć próbkę + ręcznik?

Czy coś do podstaw muszę dokupić jeszcze, czy taki zestawik wystarczy mi na pierwsze zabawy z detailingiem + ewentualne zabezpieczenie auta na zimę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 931
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • 2 tygodnie później...

Damiancd - spróbuj sobie tester FinishKare exterior trim restorer - pojemnością się nie wystrasz. Ja nim działam od czerwca na kilku samochodach i połowy testera jeszcze nie zużyłem - mega wydajny;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz czas na plastiki/opony, coś niedrogiego które nada się do obydwóch zastosowań?

 

Unique Aphrodite :o

O dzięki, a do jasnych to też się nadaję? Rozumiem, że są to kosmetyki odżywiające kolor a nie czerniące? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, proszę o ocenę mojego zestawu:

1. Szampon Megs Gold Class

2. Glinka ValetPRO yellow

3. Megs Ultimate Compound

4. Wosk Soft99 Fusso Coat 12 months Dark Colour Wax

5. Poorboy's World Natural Look Dressing

Poza tym posiadam jeszcze Megs rękawica z mikrofibry, 2 aplikatory z mikrofibry megs, 1 aplikator piankowy K2 oraz Megs Glass Cleaner.

Proszę o propozycję mikrofibr, pada do UC (ręcznie), APC myślę że Nielsen Cyclone. Coś jeszcze?

Samochód to E90 lakier Schwarz 2 (668)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Damiancd - spróbuj sobie tester FinishKare exterior trim restorer - pojemnością się nie wystrasz. Ja nim działam od czerwca na kilku samochodach i połowy testera jeszcze nie zużyłem - mega wydajny;)

Super, dodałem do koszyka - a coś do wewnętrzynch?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do wewnętrznych używam Nielsena Choice i nie testowałem, póki co, nic innego. Jak po prawie roku skończyłem butelkę to kupiłem następną, na plastikach w moim mondeo mk2 ten mi pasuje. Jest dość lśniący, na podszybie mam w oddzielnej butelce rozrobiony z wodą 1:2 i też jest ok (na opakowaniu producent dopuszcza rozcieńczanie w stronę matowego efektu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem całkowicie zielony w temacie i liczę na Waszą pomoc. Mam do wydania 150zł i chciałbym kupić jakiś w miarę optymalny zestaw do A4 B8 lakier LZ5A. Chyba wystarczy jakaś glinka, wosk i quick detailer? Chcę żeby lakier był bardziej żywy, w cieniu jest idealny i świecący ale w słońcu mu jednak czegoś brakuje. Z góry dzięki za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Motal - poszukaj sobie, chociażby na wcześniejszych stronach tego tematu;)

Tu masz gotowe zestawy:

http://forum.kosmetykaaut.pl/viewtopic.php?f=38&t=2685&hilit=gotowe+zestawy

A na portalu (3 ikonka w pasku na górze masz odnośnik) masz instrukcje mycia i glinkowania, to sobie zobacz, co Ci potrzebne. W Wash&Wax masz w obrazkach po kolei co i jak, to i zobaczysz, czym co ludzie robią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

posiadam auto z 2013

 

Infiniti QX60 w kolorze czarnym (nissan HK3)

 

zdjęcie podglądowe, jak już będe mógł to założe post i wrzucę fotki

2014-infiniti-qx60-raynham-ma-2486870111390338008-2.jpg

 

mimo, że auto dość młode to poprzedni właściciel, bardzo zaniedbał karoserie, sam się przyznał że mył auto 3-4 razy od nowości na myjni szczotkowej, auto ciągle stało parkowane przy drodze w NY .Auto w prywatnym leasingu więc to mu chyba wisiało, 2 lata i wziął nowe.

Auto przed sprzedaniem dał to wypolerowania, coś tam przelecieli pasto, nawet tego nie udawali, pasta zostało tam gdzie nie widać na pierwszy rzut oka i w drobnych rysach, gdzie biały kolor pasty jeszcze bardziej to uwidocznił.

 

efekt taki, że sporo drobnych rys, są tez odpryski.

 

moje pytanie takie

 

posiadam zestaw kosmetyków do pielęgnacji, większość kupiona na tkz. "garaż sale" za 5$ za 10 sztuk, zestawy lexol i black turtle to prezenty po kupnie auta, sam kupiłem obecnie to zamalowania drobnych odprysków zestaw paint scratch ( to jest marker baza, marker lakier bezbarwny, rozpuszczalnik do czyszczenia i jakaś pasta Presta Ultra Cutting Creme), mam też 2 różne pasty M3, które używałem do polerowania łodzi i jej woskowania.

 

ja chcę, zrobić poprawki lakieru, wypolerować, położyć wosk, auto będzie stało w garażu.

środek auta jest w świetnym stanie (jak nowy), więc tylko przeczyszczę skórę i ją zaimpregnuje.

 

 

moje prośba to taka, żeby zweryfikować na podstawie foto co z tego się nadaje a co nie i warto wyrzucić, może ktoś zna te środki, co mi się przyda do mojej przyszłej pracy i w jakiej kolejności to użyć

a5ea31c4e60962e1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak weźmiesz zamiast całego coli tester FinishKare 1000 p HiTempPaste Wax, to jeszcze Ci starczy na Prickborta do odsmolenia. FK425 chyba też jako tester można dostać. Jak zależy Ci na nie przekraczaniu budżetu, to się nie bój testera - na jedno auto przy jego trwałości to Ci pewnie na rok wystarczy;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie zależy czego - ja testerem FK 1000p zrobiłem ładnych kilka samochodów i w sumie to teraz mam ochotę spróbować czegoś innego. A duża pucha to na nie wiem ile by starczyła. Nie wiem, jak Coli 476 i FK425, ale FK z FK powinno grać;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.