Skocz do zawartości

Zestaw dla amatora.


GreQu

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, ja posiadam cos takiego.

 

Glinka - Meguiar's Smooth Surface Clay Bar Replacement 50g

coś do poślizgu - Tenzi

na grubsze rysy - Meguiar's ScratchX 2.0

doczyszczenie lakieru - Meguiar's Ultimate Compound

politura - Meguiar's Ultimate Polish

wosk - Meguiar's Ultimate Liquid Wax

zabezpieczenie po cotygodniowych/czestszych myciach - Meguiar's Quik Wax

do plastikow - Shiny Garage Jet Black Dressing

do felg - TK Blood

 

nad polerka mechaniczna jeszcze mysle...napewno bedzie DA, tylko kwestia jaka...nie chce na poczatek wyrzucic duzej forsy, a tu forum nie bardzo chcecie odpowiadac w temacie polerek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 931
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Witam.

Chciałbym samodzielnie odświeżyć mojego Roverka 75 Sedan kolor zielony butelkowy (hew) , lecz muszę kupić praktycznie cały sprzęt, złożyłem jakiś zestaw będę wdzięczny jeśli rzucicie na niego okiem i doradzicie co zmienić. ( Jestem raczkujący w temacie ).

 

A wygląda to tak:

Maska ma sporo odprysków które pewnie się powiększa przy polerce, zastanawiam się nad zaprawkami lub kupnem używki w lepszym stanie pod kolor

b22cc5d557c6c023gen.jpg

Jak nie starczy kasy to środek sobie odpuszczę na jakiś czas.

f07f698eafc8a361gen.jpg

Zestaw:

f6ffc6bc449a7841gen.jpg

 

TENZI PRIX - Doczyszczanie Kół Krwiawiąca Felga 1L - 30zł

TENZI TRUCK CLEAN - Mocna Piana Aktywna - TIR - 1L - 13,99 zł

TENZI APC In - Mycie Skóry Tapicerki Plastik 1L - 18zł

3m granatowy korek 1 litr - 80zł

3m żółty korek - 250ml - 25zł

3m zielony korek - 250ml - 26zł

diamond brite 2x125ml - 15zł

 

do skóry żel mini moris 250ml - 25zł

 

Posiadam:

Płyn do szyb

Środki do czyszczenia skóry

mikrofibry firmy 3m żólte niebieskie

ręczniki do osuszania

Kenotek vinyl & leather

Formula 1 Carnauba Wax

Pianownica marolex

Gąbkę do mycia

Szczotkę do prania tapicerki ( nie posiadam odkurzacza piorącego )

Garaż i chęci :D

 

Cena tego zestawu to ok 420 zł + pady i aplikatory Chciałbym się zmieścić w max 600zł

 

Polerka:

b73047b92c433323gen.jpg

 

Polerka nada się na początek?

 

Jakie Pady talerze wybrać ?.

 

Sorki za chaotyczne rozmieszczenie pozycji produktów.

 

Z góry dzięki za każda pomoc ( proszę o wyrozumiałość po prostu mam ogromną ochotę zrobić to sobie sam ).

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szampon weź SG slee & bubbly

Wosk zmień na coś letniego co da lepszy look np. dodo juice Purple haze i pod to cleaner dodo lime prime np. lub soft fusso czy king of gloss lub poorboys natty's blue.

Do plastików i gumy polecę meguiars gold class trim detailer -bardzo wydajny i przyzwoita trwałość. Dressing do opon megsa endurance lub tańszy Nielsen brillance.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem!

Czy ktoś z kolegów zamawiał coś w Chinach ? widzę sporo dobra w dobrych cenach ale nie wiem nic o ich jakości. Do tej pory zamawiałem tylko AirFrame Kenu i wszystko było lux. Macie jakieś doswiadczenie ?

Chodzi mi o takie tematy:

http://www.aliexpress.com/item/Truck-Ca ... 49967.html

http://www.aliexpress.com/item/1-pack-8 ... 40115.html

http://www.aliexpress.com/item/Super-Mi ... 15917.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakość tego jest taka sama jak w lokalnych hipermarketach. Na pierwszy raz można spróbować, żeby w razie czego nie żałować wydanej gotówki. Ale później warto zainwestować w coś jakościowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie. Prosze o porade. Auto Alfa Romeo 159, kolor czarny. Stan lakieru, sporo swirli widocznych w sloncu, tego wlasnie najbardziej chcialbym sie pozbyc. Niestety z braku czasu, na dzien dzisiejszy korekta nie wchodzi w gre. Mam jeden, caly dzien na ogarniecie. Czy dzieki takiej “operacji” choc troche pozbede sie swirli, czy raczej nie ma sie co oszukiwac I organizowac czas na polerke? Od razu mowie, ze nie oczekuje efektow jak po polerce, po prostu chce zeby auto nabralo takiego “wet look”. Jestem gotow dolozyc troche zlotowek, jesli trzeba ;-)

 

1. Mycie wstepne - aktywna piana -SG Fruit Snow Foam

2. Odsmolenie - Prickbort

3. Usunięcie zanieczyszczeń metalicznych - Dragons Breath (posiadam, dlatego jest na liscie).

4. Oplukanie auta myjka cisnieniowa

5. Mycie właściwe – szampon SG Sleek&Bubbly, rekawica Flexi Pad Merino, dwa wiadra, 2 x Grit Guard, recznik Waxpro Perfect Fluffy (co do recznika prosze o porade)

6.Rekawica z glinka Farecla G3 + woda z szmponem do poslizgu

7. Pre wax – Dodo Juice Lime Prime - tu prosze o porade czym nakladac? Czy Monster Shine Tri Color bedzie dobrym wyborem?

8. Wosk Dodo Juice Blue Velvet

9. QD SG Morning Dew

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 z 6ką kolejnością zamień, bo najpierw musisz wszystkie luźniejsze zanieczyszczenia zmyć z lakieru, dopiero potem glinkować. Nie taniej będzie kupić po prostu glinkę niż rękawicę glinkującą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie miałem okazji więc nie mam pojęcia, ale glinką to nie jakaś mordęga. A i auto masz takie, że człowiek by chętnie je wymiział:) Ale swirli to się takim zestawem nie pozbędziesz, tym bardziej, że cleaner masz nie ścierny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczę niescierny? Wydawało mi się, że są dwa z Dodo i ten właśnie jest scierny... Może coś pomieszalem. To jaki w takim razie ścierny cleaner byście polecieli? Albo coś, czym chociaż troche pozbede się tych swirli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

One są dwa:

Dodo Juice Lime Prime http://www.pielegnowacauto.pl/cleaner-lekko-scierny-dodo-juice-lime-prime-pre-wax-cleanser.html - w opisie masz, że lekkościerny

i ten, który podałeś -

Dodo Juice Lime Prime Lite - nie ścierny http://showcarshine.pl/470-dodo-juice-lime-prime-lite-250ml-cleaner-nie-scierny-gratis-mikrofibra.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale ja właśnie podałem tego Lime Prime :-) W sumie to już nie ważne, bo skoro nim swirli nie usunę to muszę czymś zastąpić. Dostałem małą podpowiedź - Maguiars Ultimate Compound lub glaze Poorboys Black Hole.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio przeprowadziłem lekkie pucowanie ;)

 

glinka, Dodo Juice jako podkład pod wosk, wosk x2 COLLINITE 476S i pytanie amatora

doradzono mi aby po każdym kolejnym myciu (które wczesniej czy pozniej musi nastąpić) odswieżyć i zabezpieczyć powłokę wosku

jesli dobrze rozumiem do tego mogę uzyć:

1. Meguiar' s Ultimate Quik Detailer

2. Finish Kare #425 Extra Slick Final Body Shine Detailing Spray

 

zgadza się ? Jesli tak to który produkt polecacie, nr 1 bardziej oklepany ale widziałem kilka osób gorąco polecających ten Finish Kare.

Dziekuje za odpowiedzi i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka,

Podłącze się do tematu. Prosiłbym o ocenę zestawu. Pacjent to srebrne 307. Niestety kwota jaką dysponuje jest ograniczona, z czasem będę rozszerzał gamę produktów.

Na sam start tylko do zabezpieczenia auta, bez żadnych korekt myślałem o:

Na zewnątrz:

Odmolenie - SNB PrickBort

Szampon - Dodo Born to be mild 1000:1

Glinka - Valet Pro

APC - SG Red Devill (posiadam)

IPA (posiadam w pracy ;))

Wosk - Collinite 476 lub Harly Wax

Wnętrze:

APC - SG Red Devill

Poorboy's NL - posiadam oba.

 

Posiadam również kilka aplikatorów piankowych i 2 szt microfibr.

Chciałbym chwilowo zamknąć się w 200-250 zł.

Czy na jakiś czas mogę korzystać z gąbki do mycia i pominąć zakup rękawicy?

Ewentualnie propozycje na inne produkty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.