Skocz do zawartości

Zestaw dla amatora.


GreQu

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 931
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Mirasextra, Woski nakładasz jak chcesz zmienić, albo już nie działa wosk.

A krótsza wersja, nie wiem czy poprawna ale ja tak robię, to Piana-Dwa wiadra-Osuszenie-QD-Szyby Cleanerem co nie rusza wycieraczki (NW używam tylko na tylnej i bocznych), Felgi, Iron/lub czymś do felg, Tire Cleaner i jakieś czarnidło np BtB od SG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dniach będę zamawiał swój 1 zestaw na zewnątrz (kół na razie nie ruszam niczym dedykowanym).

Szampon SHINY GARAGE ORANGE CAR WASH

gliunka Valetpro żółta

wosk FINISH KARE 1000P HI TEMP PASTE WAX-próbka

ręcznik SHOWCARSHINE FLUFFY DRYER 90X60CM

 

i do tapicerki materiałowej wewnątrz boczki i podsufitka) NIELSEN NAP EXTRA- nie mam odkurzacza wodnego

 

do tego mikrofibry i aplikator

 

Czy to dobry zestaw?

 

 

 

zapomniałem IPA mam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce wprowadzić w błąd, ale jeżeli kupujesz glinkę to warto zadbać o przygotowanie lakieru przed glinkowaniem ( usunięcie smoły np. decabit lub Prickbort + coś od zabrudzeń metalicznych ). Jeżeli coś napisałem nie tak proszę o poprawę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ostatnio zakupiłem swój pierwszy zestawik i chciałbym prosić o jego ocenę.

1.Ręcznik Fluffy Dryer jedna sztuka bo przed nim wycieram irchą

2.Prickbort MAC 124 1l

3.ADBL Vampire Liquid 1000 ml

4.ADBL APC 1L (tu jestem w szoku co zrobiłem z peugeotem boxerem :D)

5.ADBL Shampoo 500 ml

6.Poorboy's World White Diamond 118 ml

7.Valet PRO Glinka żółta średnia 100g

8.Soft99 Pearl & Metallic Soft Wax

9.Aplikator piankowy żółty

10. Rękawica z Nurauto

11.Mikrofibry z Auchana :D

 

Co ewentualnie zmienić przy następnych zakupach jak któryś z produktów się skończy ? I co ważniejsze co dokupić teraz ? Jakiś czas minął i znowu mam trochę wolnej kasy na kosmetyki dla Foki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy nie będę potrzebował jakiegoś cleanera jeszcze ? Myślę też nad dressingiem do plastików wewnętrznych no i coś do opon, możecie coś polecić ? W miarę dobrych pieniądzach, to tylko focus :D Co do boxera to plastiki w środku zmieniały kolor, środki marketowe nic nie dawały a tu kilka psiknięć i od razu przyjemniej się jeździ :) Nie wiem czy do plastików zewnętrznych jest mi coś potrzebne bo wszystko jest w kolor auta, może oprócz grilla.

Myślałem nad

Opony Shiny Garage Back2Black TTD

Plastiki Shiny Garage Apple Plastic Dressing 500ml

Cleaner Shiny Garage Pure Paint Cleaner 250ml

Co ile należy używać wosku który posiadam ? i czy faktycznie przed każdym nałożeniem trzeba używać cleanera ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Chciałbym założyć swój własny temat, ale dziwnym trafem nie mogę tworzyć tematów na tym forum. Dlatego najlepsze będzie podpięcie się. Chciałbym prosić o pomoc w kompletowaniu pierwszego zestawu, ustosunkowanie się do produktów, radę oraz pomoc w pewnych kwestiach gdzie nie wiem co wybrać. Auto almera n16 czarny metalic (muszę wygooglować czy lakier twardy czy miękki a może średni)

Przedstawię Wam to co skompletowałem po obserwacji forum przez pewien czas:

1. Pianownica - przeróbka Marolexa - ok 60zł

2. Aktywna piana - shiny garage fruit natural snow foam - ok. 31 zł

3. osuszanie - shiny garage fluffy dryer ok.35zł lub showcarshine fluffy dryer ok. 29 zł

4. smoła - Mac pickbort ok. 34zł

5. dekontaminacja felg - ADBL Vampire Liquid 500 ml ok. 30 zł lub TUGA-chemie Alu-Teufel Spezial GEL ZIELONY 1L ok.34 zł

6. szampon - ADBL shampoo 30 zł

7. glinka - Valet PRO Glinka blue(medium) albo yellow (soft) 100 g- 33 zł

8.rękawica - MEGUIARS microfiber wash mitt - 58 zł

8. cleaner - Prima amigo - 80 zł

9. wosk - OORBOY'S WORLD NATTY'S blue 79 zł

10. mikrofibra do wosku - niestety nie wiem może Shiny Garage Plush Blue Microfibe??

11. mikrofibry - kirkland

12. APC - adbl apc 500 ml - 19 zł

13. Dressing - Natural Look 55 zł lub adbl interior wow 500 ml - 45 zł

14. aplikatory - nie wiem jakie i do czego np. do wosku itp - proszę o radę

15. Budżetowa DA Vander - 325 zł ( niestety aby nabyć lepszą musiałbym dołożyć ok 300 zł a to na dzień dzisiejszy nie stać mnie)

16. Talerz oporowy - flexipads 125 mm oraz 75 mm

17. pady - flexipads - 130 oraz 80 tylko nie wiem jeszcze jakie kolory.

18. pasta polerska - usówanie rys - Meguiar's Ultimate Compound - 65 zł

Odnośnie Megs UC - pomyślałem by użyć ten produkt z racji mojego całkowitego braku doświadczenia a chęci odświeżenia lakieru oraz usunięcia rys, hologramów itp. Oczywiście zdaję sobie sprawę że nie usunę wszystkiego w 100 % jak korekta. Czytałem też o Menzerna fg500, jednakże to chyba bardziej ścierna pasta i musiałbym dokupić jakiś finish typu SF4000 i objechać auto jeszcze raz, a na to chyba nie będzie czasu. Na początku myślałem o ręcznej robocie ale po przeczytaniu opinii i rad wole je wykorzystać i kupie DA. Z racji już nadwyrężonych finansów zakupie budżetówkę o jak na ten produkt dobrych opiniach forumowiczów - Vander. Jak sami widzicie koszt będzie powyżej 1000 zł. Do tego jeszcze muszę albo kupić albo zrobić dirt guarda i dwa wiadra :).

Proszę o każdą radę i pomoc np. w wyborze aplikatorów czy padów (kolorów). Komentarze co do produktów również mile widziane.

Z góry dziękuję, pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14. aplikatory - nie wiem jakie i do czego np. do wosku itp - proszę o radę

 

Przyda Ci się kilka typów :)

 

Wosk twardy - piankowe np. meguiar's

Dressingi do plastików - mikrofibrowe np. mothers

Odżywki do skóry - hmm bawełniany jest niezły

Woski w mleczku, cleanery itp. - tutaj polecam ArtDeShine Luxury Coating Applicator

 

Możesz też wziąć aplikator duraglossa 2w1 tj. z jednej strony pianka, z drugiej mikrofibra - używam do plastików zewn., woskowania felg i polerowania/woskowania reflektorów.

 

Przydało by Ci się jeszcze coś do plastików zewnętrznych np. SG B2B albo 303 aeroprotectant lub cokolwiek innego wspomnianego na forum ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za pomoc przy aplikatorach, na zewnątrz jedyne plastyki nielakierowane to lusterka i przy klamkach, wiec narazie odpuściłem tak samo jak dressing opon co tez mozna b2b zrobić zapewne. Jedyne co mnie zastanawia to przy polerowaniu DA samą blachę to rozumię , jednakże te części które są polakierowane jak blacha a są z plastiku też można polerować prawda?

co do taśmy maskującej może być zwykła Biała 3m?

 

Wysłane z mojego GT-I8160 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam się do pierwszej w mojej "karierze" polerki, obiektem pracy będzie 10 letnie BMW lakier black sapphire. Maszynkę uda mi się zorganizować, nie jest jakaś profesjonalna, ale musi wystarczyć. Budżet jest raczej ograniczony, dlatego chciałbym zrobić to na dwa kroki, praca nie będzie miała na celu doprowadzić auta do poziomu nieskazitelności, a raczej poprawa stanu obecnego oraz przywrócenie nieco wigoru. Czy do takiej mini korekty wystarczą mi dwa pady, myślałem o Booski Pads żółty i czerwony, oraz pastach MENZERNA Power Finish PF 2500 oraz MENZERNA Final Finish FF3000 lub Koch Chemie HOCHGLANZ-ANTIHOLOGRAM. Niestety, raczej nie będę miał dostępu do miernika. Czy za pomocą takiego zestawu w połączeniu z brakiem doświadczenia będę w stanie osiągnąć przyzwoity efekt ? :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Rozpoczynam dopiero swoją przygodę i potrzebuję porady. Posiadam 3 letniego golfa 7, lakier czarny deep perłowy.

Auto nigdy nie widziało glinki, porządnych wosków itd, jedynie same marketowe badziewie. Zastanawiałem się nad gotowym zestawem z MEG'sa Paint Restoration Kit

007_27_Large_e-mail_view.jpg

 

 

Nigdzie niestety nie widziałem opinii jedynie słabe filmiki na YT. Co o nim sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Zakupilem ostatnio polerke BASS POLSKA BP-5119

Do tego pasty menzerna HEAVY CUT, MEDIUM CUT i SUPER FINISH oraz BLACK HOLE i wosk z SHINY GARAGE.

Padów uzywam tych, ktore byly razem z polerka.

Efekt niby jest widoczny, ale to nie to samo co chcial bym uzyskac.

lakier sie blyszczy i znikaja drobne rysy. te glebsze jednak zostaja i za cholere nie moge ich usunac.

Mogl by ktos podpowiedziec jak sie ich pozbyc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eskimo, wszystko zależy od tego w jakim stanie masz lakier i co chcesz osiągnąć. Prawdopodobnie żeby doprowadzić go do stanu "fabrycznego" przydałaby się choćby jednoetapowa korekta.

Odpuść ten zestaw póki co.

Zainwestuj najpierw w dobry szampon (najlepiej bez wosku), rękawice do mycia, glinkę i deironizer.

Ręcznie cudów nie zdzialasz, choć można coś tam spróbować z Ultimate Compound Megsa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry :D

Kupiłem polerkę BP 5119, do tego potrzebuję kilku rzeczy, aczkolwiek nie jestem do końca pewien jakich.

 

Mam wybrane:

MENZERNA One Step polish 3in1 250ml jednoetapowa pasta

FLEXIPADS Talerz mocujący 125mm i 75mm

 

Potrzebuję dobrać jakieś gąbki, co moglibyście polecić? Potrzebuję średnich/miękkich/twardych? Czego, aby usunąć hologramy na czarnym lakierze LC9Z. Jest ich dużo i mi przeszkadzają, nie mam zbyt głębokich rys.

Wystarczą pady średnie i miękkie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wytrwałość i czas i dasz radę , na pewno lepiej niż ręcznie ;)

 

Co prawda przed sobą nań korektę bp5119 do tej pory zrobiłem tylko 6 godzinne szybkie odświeżenie ta maszyna i dało radę właśnie na lc9z , było widać efekty nie był to ideał , ale czad tez krotki. Mam urlop i chce codziennie 3 panele doprowadzać do porządku i zobaczymy jak wyjdzie

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.