Skocz do zawartości

Zestaw dla amatora.


GreQu

Rekomendowane odpowiedzi

Ja właśnie skracam zabieg do tego drugiego (na tą chwilę, by zobaczyć jakie będą efekty). Również mam AIO Cherrego, a na to kupiłem wosk fk 1000, on niby jest bardziej na zimę, looku może nie podbije, ale jest bardziej żywotny (to jego główna zaleta, a no i cena, za sampler 25zł). Planuję ten zabieg wykonać w weekend, może jakieś fotki się pojawią mojego szkodnika, zobaczymy jak wyjdzie :P

Zabieg może skrócisz, ale efektu dlugotrwałego się nie spodziewaj, bo Cherry się nie nadaje jako "podkład" pod FK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 931
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Ja właśnie skracam zabieg do tego drugiego (na tą chwilę, by zobaczyć jakie będą efekty). Również mam AIO Cherrego, a na to kupiłem wosk fk 1000, on niby jest bardziej na zimę, looku może nie podbije, ale jest bardziej żywotny (to jego główna zaleta, a no i cena, za sampler 25zł). Planuję ten zabieg wykonać w weekend, może jakieś fotki się pojawią mojego szkodnika, zobaczymy jak wyjdzie :P

Zabieg może skrócisz, ale efektu dlugotrwałego się nie spodziewaj, bo Cherry się nie nadaje jako "podkład" pod FK.

 

każdy cleaner skraca efekt utrzymywania się wosku, cherry jako aio również, ale gdy już zakupiłem oba te produkty, to myślę że sie nie pogryzą, po tygodniu czy dwóch oba nie zejdą, a żeby nałożyć je ponownie nie potrzebuję pół dnia :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to cherry obniża działanie fk 1000, którego zaletą jest długie działanie, co nie znaczy że nie ma sensu go nakładać ,bo oba produkty są stosunkowo niedrogie i jeśli chce się dość ekonomicznie podejść do sprawy to można tak zrobić

 

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich , chciałbym abyście doradzili mi i ocenili moje zakupy. Nigdy wcześniej nie miałem z czymś takim kontaktu. Moja przygoda z pielęgnacją aut to korzystanie tylko z auto politury. Proszę o dodanie lub wyrzucenie jak coś jest nie tak bo sam w zasadzie nie wiem czego chcę. Auto będzie trzeba pomalować i do chciałbym tylko do wysokości szyb, bo u góry lakier jest fabryczny i jest w idealnym stanie. Samochód to srebrny mercedes w210 z 1996roku

Piana: Shiny Garage Fruit Snow Foam 2015 Neutral pH 1L

Szampon: Shiny Garage Slee&Bubbly Premium Car Bath 500ml

Cleaner: Shiny Garage Paint Cleaner + 250ml

APC: ADBL APC 1L środek czyszczący

Szyby: Shiny Garage Perfect Glass Cleaner 500ml

Wosk: Collinite 476 Najtrwalszy wosk

Pielęgnacja plastików zewnętrznych: Shiny Garage Back2Black TTD 500ml

Opony: MEGUIAR'S Endurance High Gloss 473ml

Plastiki w środku: Shiny Garage Vanilla Touch Interior Detailer 500ml

Polerka: MENZERNA ZESTAW PREMIUM - 3X250ML + PADY 3-PACK

Zapach:Chemical Guys Stripper Scent 120ml

Glinka: ValetPRO YELLOW POLY CLAY BAR 100g średnia

Na smołę: ADBL Tar & Glue Remover 500ml usuwanie smoły

 

Do tego:

Ręcznik do osuszania Fluffy Dryer 90x60 1x

Mini Fluffy Dryer ręcznik z mikrofibry 50x60 400gsm 5x

CarPro Cquartz Rękawica Wool Wash Mitt

 

Wszystko zebrałem co potrzeba? Czymś można przywrócić dawnych wygląd drewnianych listew w środku? Są one matowe i porysowane :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polerka: MENZERNA ZESTAW PREMIUM - 3X250ML + PADY 3-PACK

 

A maszyną dysponujesz ?? bo chyba nie chcesz tego robić ręcznie :o

 

Dodałbym jeszcze coś deironizacyjnego oraz do doczyszczania pędzelki :)

 

635198 Czymś można przywrócić dawnych wygląd drewnianych listew w środku? Są one matowe i porysowane

przepoleruj :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich , chciałbym abyście doradzili mi i ocenili moje zakupy. Nigdy wcześniej nie miałem z czymś takim kontaktu. Moja przygoda z pielęgnacją aut to korzystanie tylko z auto politury. Proszę o dodanie lub wyrzucenie jak coś jest nie tak bo sam w zasadzie nie wiem czego chcę. Auto będzie trzeba pomalować i do chciałbym tylko do wysokości szyb, bo u góry lakier jest fabryczny i jest w idealnym stanie. Samochód to srebrny mercedes w210 z 1996roku

Piana: Shiny Garage Fruit Snow Foam 2015 Neutral pH 1L

Szampon: Shiny Garage Slee&Bubbly Premium Car Bath 500ml

Cleaner: Shiny Garage Paint Cleaner + 250ml

APC: ADBL APC 1L środek czyszczący

Szyby: Shiny Garage Perfect Glass Cleaner 500ml

Wosk: Collinite 476 Najtrwalszy wosk

Pielęgnacja plastików zewnętrznych: Shiny Garage Back2Black TTD 500ml

Opony: MEGUIAR'S Endurance High Gloss 473ml

Plastiki w środku: Shiny Garage Vanilla Touch Interior Detailer 500ml

Polerka: MENZERNA ZESTAW PREMIUM - 3X250ML + PADY 3-PACK

Zapach:Chemical Guys Stripper Scent 120ml

Glinka: ValetPRO YELLOW POLY CLAY BAR 100g średnia

Na smołę: ADBL Tar & Glue Remover 500ml usuwanie smoły

 

Do tego:

Ręcznik do osuszania Fluffy Dryer 90x60 1x

Mini Fluffy Dryer ręcznik z mikrofibry 50x60 400gsm 5x

CarPro Cquartz Rękawica Wool Wash Mitt

 

Wszystko zebrałem co potrzeba? Czymś można przywrócić dawnych wygląd drewnianych listew w środku? Są one matowe i porysowane :(

 

Przydałyby Ci się jakieś aplikatory czy to do wosku czy do dressingów. Poza tym wybrałbym raczej Meguiars Glass Cleaner Concentrate zamiast gotowego płynu. Jeśli kupujesz środek do smoły to przydałoby się coś do usuwania lotnej rdzy, może ADBL Vampie Liquid? Ponadto jeśli masz gdzie i czym spłukać szampon to OK. Jeśli nie to polecam Duragloss 931 - szampon bez spłukiwania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,jaki mi polecicie wosk na czarne mondeo mk4?

 

myślałem nad:

 

-meguiars ultimate wax lub gold claas carnauba

 

-dodo juice blue velvet lub purple haze

 

a może jakiś inny?

 

chodzi mi głównie o jak najlepszy efekt wizualny.samochód będzie po korekcie. :ad:

 

jaki cleaner do tego?(shiny garage jest ok?)

 

jakie produkty polecicie do do opon oraz plastików zewnętrznych.myslałem o produktach od megasa.

 

z góry dzięki za odpowiedzi.i przepraszam,że w tym temacie,ale nie mogę jeszcze założyć własnego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczepię się.

 

Czytam i czytam i wyczytać nie mogę (głowa puchnie od pomysłów i ilości propozycji)... :), ale do rzeczy:

 

Super detailer ze mnie pewnie nie zostanie - z różnych względów, ale chciałbym chociaż nieco bardziej zadbać o autko niż to co robiłem dotychczas.

 

Od ~2 miesięcy mam nowe salonowe autko. Do tej pory myję je na ciśnieniowych myjkach za pomocą 2 programów (proszek + płukanie wodą zwykłą albo destylowaną).

Niestety mam wrażenie, że brud zaczyna się spoufalać z moją bryką i coraz trudniej jest ją umyć za pomocą samej myjki.

 

Postanowiłem skompletować mini zestaw, dla leniwego amatorskiego detailera:

 

Zewnątrz:

1. ADBL Shampoo 500ml - zapach COLI (mycie MEGUIARS MICROFIBER WASH MITT NEW 2012)

2. Suszenie: SHOWCARSHINE FLUFFY DRYER 90X60CM - STRUKTURA PLUSZU, NAJPOPULARNIEJSZY + mam kilka mikrofibr Tesco, Jan itp. na jakieś docierki.

3. Shiny Garage Quick Detail Spray 500ml (nakładane CHEMICAL GUYS ULTRA PLUSH DETAILING TOWEL 60X43)

 

Wewnątrz:

1. NIELSEN APC CYCLONE 1 LITR - ALL PURPOSE CLEANER (tu nie jestem pewien czy potrzebny ten APC, bo auto nowe, ale nieco już zakurzone, przecierałem ze dwa razy jakimiś szmatkami ze stacji - pomyślałem, że mogły coś zostawić na strukturze i może jednak potrzeba to przeczyścić mimo wszystko?

2. POORBOY'S WORLD NATURAL LOOK SATYNOWY EFEKT (nakładany: SHOWCARSHINE APLIKATOR ŻÓŁTY GĄBKOWY)

 

Nie mam żadnej pewnej miejscówki i jedynym miejscem, gdzie mogę cokolwiek zrobić to myjki ciśnieniowe. Nie chciałbym na tym etapie pakować setek złotych w zestaw, jak się okażę, że te moje próby spełzną na niczym, bo np. będą mnie z tych myjek gonić...

 

Plan działania mam taki:

1. Spłukuję wodą auto.

2. Z myjki napełniam 2 wiadra wodą (niestety zimną) - to będzie też argument dla ewentualnego pilnującego na myjni - płacę za wodę, tylko ją zbieram do wiaderka...Do jednego chlup szampon i jazda ze "szmatą", znaczy rękawicą i płukankiem w czystym wiadrze.

3. Wycieranko.

4. QD

 

Czy można takie podejście potraktować jako pierwszy krok i niezbędne minimum?

 

Z czasem, jak dojdę do wprawy to pomyślę o jakimś wosku.

 

Wiem, że puryści detailingu tego nie pochwalą, ale na tym etapie nie chcę (nie mam funduszy, czasu etc.) zajmować się oponami, felgami i szybami w jakiś szczególny sposób (czytaj dedykowanymi środkami) - być może z czasem zacznę rozszerzać zakres picowania bryki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sytuacji gdy nie masz gdzie myć bądź nie masz sprzętu tj. myjki to polecam szampon bez spłukiwania. Jedziesz na myjnie, opłukujesz z największego syfu, jedziesz gdziekolwiek i myjesz ręcznie. Choć tutaj przydałoby się przynajmniej jedno wiadro z zamknięciem, żeby wziąć ciepłą wodę z domu. Chlapanie się w zimnej do przyjemności nie należy.

 

edit: z kosmetyków zmieniłbym może QD na spray wax np. Duragloss Aquawax, chociaż z QD od SG nie miałem do czynienia więc nie wiem jak z jego trwałością, aplikacją etc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Prosze o ocene zestawu do polerowania :)

menzerna HCC1100, MCP2500, SF3500

+ pady mhl biala,zólta,czarna 150mm

A do tego zestawiku wosk collinite

Oczywiscie wszystko by to pracowalo na budzetowej K2. Auta to twarde Audi A3 i A6.

Do mycia wiadomo ze glinka i myslalem nad meguiar gold class :?::o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. ;) Czytam sobie coraz więcej i szczerze mowiąc mam coraz większy metlik. Przeglądając różne tematy i sklepy wystrugałem sobie coś takiego:

 

 

Shiny Garage Strawberry Car Shampoo

ADBL Tar & Glue Remover 1L

ADBL Vampire Liquid 1L

FINISH KARE 1000P HI TEMP PASTE WAX TESTER

VALETpro YELLOW CLAY BAR

SHOWCARSHINE FLUFFY DRYER 90X60CM

NIELSEN APC CYCLONE 1 LITR

ShowCarShine Microfiber Beige WASH MITT

SHOWCARSHINE APLIKATOR ŻÓŁTY GĄBKOWY

 

Teraz pytania:

Mial ktoś styczność z tą rękawica?

Vampire nadaje się też do usuwania zanieczyszczen metalicznych z lakieru (bo gdzieś coś takiego tutaj wpadło mi w oczy)?

Coś dorzucić, coś zamienić? Niestety mam dość ograniczony budzet. (ok. 250zł na start)

Jasne jest, że brakuje cleanera. Tylko szczerze mówiąc nie wiem jaki dokładnie. ;)

 

Pacjentów tak naprawde jest trzech: Bordowa Honda Accord VI, zielony Ford Fusion i do tego zielona mazda 323.

Pozdrawiam. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

C0rvette, cleaner od ADBL bardziej się pieni już przy samej aplikacji. SG z kolei z atomizera leci jako gęsty fluorescencyjny żel i pieni się dopiero przy pędzelkowaniu/szczotkowaniu. Siła działania bardzo podobna. SG wydajniejszy bo śmiało można go rozcieńczać 1:2-1:4. Jest też trochę tańszy od ADBL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,jaki mi polecicie wosk na czarne mondeo mk4?

 

myślałem nad:

 

-meguiars ultimate wax lub gold claas carnauba

 

-dodo juice blue velvet lub purple haze

 

a może jakiś inny?

 

chodzi mi głównie o jak najlepszy efekt wizualny.samochód będzie po korekcie.

 

jaki cleaner do tego?(shiny garage jest ok?)

 

jakie produkty polecicie do do opon oraz plastików zewnętrznych.myslałem o produktach od megasa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam pytanie, bo zostałem zakopony :D

 

Witajcie. ;) Czytam sobie coraz więcej i szczerze mowiąc mam coraz większy metlik. Przeglądając różne tematy i sklepy wystrugałem sobie coś takiego:

 

 

Shiny Garage Strawberry Car Shampoo

ADBL Tar & Glue Remover 1L

ADBL Vampire Liquid 1L

FINISH KARE 1000P HI TEMP PASTE WAX TESTER

VALETpro YELLOW CLAY BAR

SHOWCARSHINE FLUFFY DRYER 90X60CM

NIELSEN APC CYCLONE 1 LITR

ShowCarShine Microfiber Beige WASH MITT

SHOWCARSHINE APLIKATOR ŻÓŁTY GĄBKOWY

 

Teraz pytania:

Mial ktoś styczność z tą rękawica?

Vampire nadaje się też do usuwania zanieczyszczen metalicznych z lakieru (bo gdzieś coś takiego tutaj wpadło mi w oczy)?

Coś dorzucić, coś zamienić? Niestety mam dość ograniczony budzet. (ok. 250zł na start)

Jasne jest, że brakuje cleanera. Tylko szczerze mówiąc nie wiem jaki dokładnie. ;)

 

Pacjentów tak naprawde jest trzech: Bordowa Honda Accord VI, zielony Ford Fusion i do tego zielona mazda 323.

Pozdrawiam. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Chce stworzyć mały zestawik na dobry początek dla efektywniejszej pielęgnacji samochodu.

 

-ADBL Shampoo

-Tenzi neutral magic foam - piana aktywna

-Valet pro yellow - glinka

-meguiars cleaner wax liquid -wosk

-ADBL QD1

-Gyeon q2m teny towel -mikrofibra

-sonax aplikator piankowy

Co o tym sądzicie? Zastanawiam się nad woskiem,tutaj nie mam pojęcia co będzie fajnie zabezpieczała i odpychało wodę :):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.