Skocz do zawartości

Max Protect UNC-R


Novus

Rekomendowane odpowiedzi

It was originally developed as a protective layer for UNC v1 and UNC v2 and UNC-R coatings while they are curing (in case you have to drive the car in bad weather conditions straight after coating application), but after prolonged testing we decided to recommend Silk Coat as part of the coating application process.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nada się do wycierania powłoki UNC-R (ważne by się szybko nie zapychał) :

*GYEON Q2M Terry Towel

*GYEON Q2M Suede

Jak nakłada się efektywniej za pomocą oryginalnego aplikatora Max Protect bez szmatki czy tym od zestawu CarPro ze szmatkami suede?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ref]Michał126[/ref], wg mnie jest tak że SilkCoat został stworzony do pomocy w zabezpieczeniu Unc'r , v1 i v2 .

A że wyszły jego inne właściwości MP postanowiło go sprzedawać jako booster .

 

Coś jak Cure u Geyon'a

 

Przynajmniej ja tak to rozumiem

 

Co do aplikacji.

Wacik kosmetyczny jest mało wydajny zużywa się więcej produktu . Osobiście najwygodniej aplikuje Mi się twardym klockiem np z zestawu Geyon'a + mała szmatka suede

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Jest git. Nałożyłem UNCR na maskę - kolejne panele dzień po dniu...

2017-04-27_22.45.15.jpg

Aplikowałem wedle

Pożyjemy zobaczymy.

Więcej info o całym procesie tutaj --> viewtopic.php?f=35&t=21283&p=707711#p707711

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ref]Michał126[/ref], wg mnie jest tak że SilkCoat został stworzony do pomocy w zabezpieczeniu Unc'r , v1 i v2 .

A że wyszły jego inne właściwości MP postanowiło go sprzedawać jako booster .

 

Coś jak Cure u Geyon'a

 

Przynajmniej ja tak to rozumiem

Pytam, bo plan wyjazdu na kajaki w majówkę się rypnął, więc spędzam ją w garażu. :lol:

 

Rozumiem, jednak pytanie brzmi, czy poczekać do wstępnego utwardzenia się powłoki, czy kłaść UNCr'a, docierać i zaraz po dotarciu Silka i docierać. Pytanie laika :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Butelka o pojemność 100 ml starcza na 7-10 średniej wielkości samochodów osobowych.

 

Dodane po 6 minutach 19 sekundach:

[ref]Emig[/ref], Przechowuj w tem. pokojowej, przed użyciem Silk Coat nie przemywaj IPĄ.

Jeżeli lakier był za rzadko myty i jest ,,zapchany`` można przetrzeć lakier zmywaczem sylikonowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wedle ścisłości zadałem kilka pytań na oficjalnych stronach Max Protect nawet zagranicznych i odpowiedź była bardzo podobna jak ta z FB :

 

7c6072e20b2a.png

 

A pytania brzmiały następująco :

Witam mam kilka pytań odnośnie powłoki UNC-R i UNC-R 1.5. Trwalsza i lepsze właściwości hydrofobowe posiada rozumiem UNC-R, a wersja 1.5 po prostu łatwiej się aplikuje kosztem gorszych parametrów powłoki? Czy można warstwować UNC-R'a? Jak jest lepiej zaaplikować na typowo jałowy lakier odtłuszczony np. GTechniQ Panel Wipe czy na cleaner Detailer's Pro, który przygotowuje lakier pod powłoki i nie ma potrzeby jego wymywania. Silk Coat można zaaplikować 2h po nałożeniu powłoki czy trzeba poczekać dłuższy czas? Zmiana nakrętek z metalowej srebrnej na plastikową czarną skutkuje również zmianą chemii UNC-R'a?

 

A wszystko to pokrywa się z wiedzą, doświadczeniem i wypowiedziami SzaKal'a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Nie jestem zbyt oszczędnym człowiekiem jeśli chodzi o aplikację kosmetyków. QD psikam na litry.

Zakupiłem 100ml RELOADA na powłoke UNC-R 1.5

100ml to dla mnie jakiś koszmar ilościowy.

Możecie coś poradzić jak to aplikować by wystarczyło na całe auto ?

Tutaj gościu psika na gąbkę MF

 

A wy jakie macie "tricki" na to Silk/Reload ?

Wprost na lakier ? MF ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.