Skocz do zawartości

Co dzisiaj zrobiłeś przy swoim aucie ? 2


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

Etapami bo etapami, ale w końcu ogarnąłem wnętrze i lakier - pogoda dzisiaj dopisała (oprócz wiatru :/), więc całkiem sprawnie poszło. Na lakier standardowy zestaw: DG 101, potem DG 601+105 i na koniec BSD - podejrzewam, że tak jak ostatnio posiedzi do późnej jesieni :) Plastiki 303 + BSD.

 

edit: i jeszcze ciekawostka, żeby przyspieszyć pracę myłem na dwa wiadra z jednoczesnym glinowaniem. Jako szamponu użyłem DG 931 i byłem mocno zdziwiony bo glinka była w lepszym stanie (nie rwała się) niż w kontakcie z dedykowanym lubrykantem Gyeon'a. Hmmm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

708196 a po siedmiu godzinnej obróbce na photoshopie:

Kurde w photoshopie jeszcze kół skręcać nie umiem :D

 

Ja dziś drugi dzień z rzędu przy autach. Tym razem moje. Full bez korekty. Może też wrzucę relację. Zobaczymy ile zdjęć będzie się nadawać. Na koniec cykanie fotek. Jedna z nich...

 

20170501_191409.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Polerka dwuetapowa.

Ja ciąłem Sonaxem Cutmaxem na rotacji a kolega sprzątał po mnie i robił finisz Sonaxem Perfect Finiszem na Rupesie Duetto.

Na koniec na całe auto poszedł... SV Autobahn :D:D - kolega chciał trwałego zabezpieczenia a ja nie miałem dziś serca na żadnego śmierdziela na koniec dnia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
Polerka dwuetapowa.

Ja ciąłem Sonaxem Cutmaxem na rotacji a kolega sprzątał po mnie i robił finisz Sonaxem Perfect Finiszem na Rupesie Duetto.

Na koniec na całe auto poszedł... SV Autobahn :D:D - kolega chciał trwałego zabezpieczenia a ja nie miałem dziś serca na żadnego śmierdziela na koniec dnia ;)

no tak mi się coś właśnie wydawało - bo 7h na taki efekt - musiało być coś na rzeczy ;) ;)

wygląda super :good::good::good::good:

 

Ja ciągnę lakier kolejny dzień pod UNC-R tez Sonaxem Perfect Finish - świetna pasta.

 

2017-05-01_20.53.45.jpg

2017-05-01_22.19.09.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie pogoda.. to i udało się trochę ogarnąć bawarke.

 

Mycie z zewnątrz: ADBL Yeti + ADBL Cola

Koła dostały tugą + prick + opony SG Tire Cleaner.

 

Następnie na lakier 2x w odstępie 1h ~ ADBL QW ( nadal upierdliwy w docieraniu + delikatne mazy obecne..ale za to odpychanie wody i podbicie wyglądu wynagradza.. )

Na felgi i końcówki tłumika Soft99 Fusso, na oponach ADBL Tire dressing.

Na szybach leży Soft99 Glaco Ultra.

 

Wnętrze odkurzone, plastiki dostały na dołach APC a reszta Meg's QD, szyby Meg's GC

 

I człowiek tak jak by szczęśliwszy że mógł trochę więcej podziałać przy samochodzie.. a i auto jakoś tak wyglądu nabrało :song:

 

qNNDprl.jpg?1

2udGdjI.jpg?1

jne6QYV.jpg?1

EWKC9xA.jpg?1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
no tak mi się coś właśnie wydawało - bo 7h na taki efekt - musiało być coś na rzeczy ;) ;)

Powiem Ci że ostatnio bardzo podoba mi się praca przy aucie z jakimś pomocnikiem - człowiek się nie urobi a i o dwuetapową korektę w jeden dzień można się pokusić :)

 

Ja ciągnę lakier kolejny dzień pod UNC-R tez Sonaxem Perfect Finish - świetna pasta.

 

Evo polecił mi tą pastę chyba ze dwa - trzy lata temu, kiedy miał fazę na Sonaxa. Początkowo do marki Sonax podchodziłem z dystansem ale jako własciciel Hondy Accord, musiałem przyznać że ta pasta jest genialna :good: Ostatnio uzupełniam arsenał o kolejne ich pasty i powiem Ci że stare sprawdzone Menzerny i Kochy nie mają podejścia :thumbdown:

 

Foka świetna :good:

Jestem pod wrażeniem tego co udaje Ci się wycisnąć ze srebrnego lakieru :good:

Nie wiem tylko czemu w powłokę poszedłeś :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
708312 Powiem Ci że ostatnio bardzo podoba mi się praca przy aucie z jakimś pomocnikiem - człowiek się nie urobi a i o dwuetapową korektę w jeden dzień można się pokusić :)

święta prawda, ja samemu po 5 godzinach padam na pysk - dosłownie. Dwie ogarnięte osoby i zabawa przednia :good:

 

708312 Evo polecił mi tą pastę chyba ze dwa - trzy lata temu, kiedy miał fazę na Sonaxa. Początkowo do marki Sonax podchodziłem z dystansem

Ja też. Ale zakochałem się w nich po szkoleniu u MrCleanera.pl

Zakupiłem właśnie 0505 i wkrótce domówie 0306. świetne sie nimi pracuje. A wymywanie ich ADBL Wipe Out to po prostu bajka !!!!

Pamietam ile trzeba było sie narobić żeby wymyć Megsa 101 uhhh

Notabene Wipe Out od ADBL to też świetny produkt. Pomagam sobie Gyeon'e, Prep bo jego zapach roznosi się po garażu jeszcze na długo.

 

708312 Foka świetna :good:

Dzieki ;)

Plan jest taki żeby to była pierwsza w kraju Foka na żółtych blachach :D:D:D:D;);)

 

708312 Jestem pod wrażeniem tego co udaje Ci się wycisnąć ze srebrnego lakieru :good:

Teraz już wiem że podstawa to dobre światło a w szczególności LED.

W planach mam też ScanGripa ale nie ma pośpiechu

 

708312 Nie wiem tylko czemu w powłokę poszedłeś :o

Poszedłem za tłumem. Chciałem coś nowego sprawdzić.

Na ile mi sie udało czas pokaże :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Początkowo do marki Sonax podchodziłem z dystansem

Nie wszystko co się wrzuci między bułeczkę a kefirek musi być dziadowskie :acute: Sonax ma dużo bardzo dobrych produktów "codziennego" użytku. Używam ich wiele, często porównuję z typowo detailerskimi i te Sonaxa się bronią - a jeżeli Sonax jest wszędzie i jest całkiem konkurencyjny cenowo, to czemu nie? Zwłaszcza płyny do spryskiwaczy, BSD i dressing do opon "kupiły" mnie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Złożyłem plastiki bagażnika na nowych spinkach, wreszcie nic nie trzeszczy i nie trzyma się na słowo honoru. Wstawiłem roletę z siateczką (zawsze taką chciałem) oraz nowe dywaniki Petexa.

 

wKj4yJT.jpg

 

Tak wiem syf, proszę nie krzyczeć niedługo się poprawie wstawiając relacje z czyszczenia wnętrza :D

uKnXrwx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

708334 Początkowo do marki Sonax podchodziłem z dystansem

 

Nie tylko Ty, muszę przyznać że bardzo szybko po złapaniu zajawki na cardetailing od razu przeskoczyłem na wysoki poziom kosmetyków np. swissvax lub zymol. Przez to kompletnie olałem tańsze marki ale z biegiem czasu postanowiłem przetestować no i Sonax BSD bardo fajny, PNS również, Sonax Sonax Xtreme Żel do opon super, płyn do spryskiwaczy również o pastach i politurze extreme NPT nawet nie wspominam bo to wiadome że są super. Ba nawet myśle kupić butle 5l deironizatora. Nie można wrzucać wszystkiego do jednego worka i żałuję że wcześniej nie zacząłem kupywać tańszych (wcale nie gorszych) kosmetyków. Sonax jest :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

[ref]Michał126[/ref], [ref]Gardor[/ref], z Waszych postów wynika że produkty (mowa była o pastach) Sonaxa to świetne produkty ze średniej / ekonomicznej półki a to trochę nieporozumienie. Pasty Sonaxa od których zaczęliśmy rozmowę to obecnie chyba najdroższe pasty polerskie na rynku :D:D;)

 

Dodane po 1 minucie :

Plan jest taki żeby to była pierwsza w kraju Foka na żółtych blachach :D:D:D:D;);)

 

Życzę powodzenia :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabawa z bratem Megane, niestety bez sesji zdjęciowej - pierwsze moje grubsze mycie z aktywną pianą, dekontaminacją, na dwa wiadra, glinka, na dwa wiadra, suszeniu i QD. Ale ze swojej gwiazdy zdjęcia w trakcie prac uiszczę i zamieszczę ;)

 

Uk954q1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś bez deszczu więc można było zacząć przygodę :)

Autko umyte, lekko oczyszczone i odtluszczone i nałożone Colli 476s i starczy :P

Kolor biały więc na zdjęciach za wiele nie widać, ale ja efekt pracy widzę i oko cieszy :D

fc051cae38f37e56gen.jpg

 

 

334e39c472feebacgen.jpg

 

1051c9c0c0cfced5gen.jpg

 

 

Niecierpliwie czekam na paczkę z ANB aby uzupełnić swój niestety wciąż za mały arsenał, ale na weekendowy wyjazd do Wrocławia autko przygotowane :good:

 

Jeszcze tylko lekko wyczyścić w środku dywaniki i nie będzie wstydu jakby ktoś podszedł popatrzeć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ref=#ff3366]sT3VE[/ref], eeetam fotorelacja, ale jaki garaż, zazdraszczam normalnie zazdraszczam. Ja w swoim nie mogę drzwi na oścież otworzyć i się męczę z wnękami po wyjeździe z garażu to ludzie na mnie z byka patrzą jak na dziwaka. Ach, co ja bym robił w takim garażu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzątanie po kochanej rodzince po długim weekendzie :)

Pacjent Galaxy mk1

odkurzanie pozadne (porównanie jedna czesc odkurzona jedna nie) i mycie. Na dniach przyjedzie APC ADVANCED i będzie pozadne czochranie

:) Mokry bo po deszczu jechane :)e57b7646a638b96a9aee2ee8ab4f8301.jpg88ee9bbd93f2b15023d04782c775fc3d.jpg0374676cd65c2c055415692de3e0a2a6.jpg608038cd5c5982a6fd9b5b174433e5a9.jpgfd1aa6e6bde418e8ea9d8f994bf1ab11.jpg93ace0d17ce13b7f86139287318a69d9.jpg5a2b76e493ff4c6722d65e93fa19465f.jpg

 

 

 

 

Wysłane z mojego SM-G531F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zabrałem się za wymianę uszczelek w podstawie filtra oleju - między podstawą filtra oleju i między podstawą filtra oleju a chłodniczką oleju i płynu chłodzącego. Objawy - od jakiegoś czasu zauważyłem plamy oleju w płynie chłodzącym. Dodatkowo spuszczenie płynu chłodzącego, zalanie układu wodą demineralizowaną ze środkiem do płukania układów, po spuszczeniu tego zalanie płynem chłodzącym właściwym (koncentrat Febi Bilstein).

Dostęp do podstawy filtra oleju niezbyt zachęcający ale po zdemontowaniu górnego węża płynu chłodzącego, odkręceniu i odsunięciu chłodniczki paliwa oraz wyjęciu plastikowego dolotu do chłodniczki paliwa dostęp zrobił się całkiem przyzwoity - śruby można odkręcić standardową (dłuższą) przedłużką do grzechotki z zestawu narzędzi.

 

uOFuWdt.jpg?1

 

WuaIYVy.jpg?1

 

Bałem się odpowietrzania układu chłodzenia bo naczytałem się jakie to trzeba czary odprawiać przy tym. Okazało się, że wystarczy zastosować się do procedury jaką ktoś zalecił - wolnego nalewania płynu do zbiorniczka wyrównawczego przy nalewaniu płynu po opróżnieniu układu oraz przy dolewaniu płynu jak uruchomi się silnik. Układ wtedy bez większych problemów się odpowietrza i nie ma żadnych problemów z nim.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.