Skocz do zawartości

Co dzisiaj zrobiłeś przy swoim aucie ? 2


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

Przygotowałem dzisiaj felgi na lato :) co prawda na razie dwie bo czekam aż kurier dowiezie opony ale zawsze coś :)

Felgi wcześniej zostały umyte zieloną tugą, zdjęć niestety nie robiłem.

Dziś zostały zabezpieczone FK 1000P Hi-Temp

335360060090c081gen.jpg

Tutaj w poczekaniu na dotarcie wosku

cac3480b511b956egen.jpg

I po dotarciu, jakoś to wygląda :)

f58d005df808ffd7gen.jpg

Na opony został nałożony dressing od Good Stuff, aplikatorem od ADBL :)

77e0c68176e13e46gen.jpg

Małe 50/50

a8aabeda5beae97dgen.jpg

No i na gotowo :)

1e3422a174e2ac4cgen.jpg

1d8ec9178dd04338gen.jpg

 

Jak na pierwsze porządniejsze mycie oraz zabezpieczanie moim zdaniem wyszło okej :) Na następny rok felgi i tak trafią do renowacji bo posiadają liczne przetarcia :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem chwile czasu i umyłem i odkurzyłem w środku i przetarłem plastiki.

 

Na masce testowo powłoka uncr a na reszcie samochodu swissvax utopia.

 

piana- Magi

szampon: ZYMOL AUTO WASH( ahhh ten zapach)

QD: PolishAngel Rapidwaxx a na maskę last touch od megsa

Czyszczenie opon: ExceDe Tire and Rubber Cleaner

Dressing na oponach: Gyeon Tire

Szyby- CarChem Clarity Glass Cleaner

Wnętrze: Swissvax quick finish

 

IMG_6266.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ref]Manolito77[/ref], ahhhh jest kosa :) Idealna, to kolega miał te czerwone paski na kołach ? Jeśli tak to wtedy wyglądało to trochę odpustowo.. a teraz ! :shock::shock: Idealna, jak bym miał czarną bawarkę to bym chciał żeby właśnie tak wyglądała ! :good::song::good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymyłem felgi, wyglinkowałem i położyłem fusso, może to ułatwi ich mycie, aktualnie jest tragedia, w BMW wystarczył deiron + ciśnienie i były jak nowe, a w aktualnym aucie trzeba domywać ręcznie, najlepiej pędzelkiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ref]Manolito77[/ref], ahhhh jest kosa :) Idealna, to kolega miał te czerwone paski na kołach ? Jeśli tak to wtedy wyglądało to trochę odpustowo.. a teraz ! :shock::shock: Idealna, jak bym miał czarną bawarkę to bym chciał żeby właśnie tak wyglądała ! :good::song::good:

Tak - wcześniej miała czerwone paski na felach. :)

 

[ref]Manolito77[/ref], Ogólnie, polecasz ten silnik do E39?

Jak najbardziej. Nawet w wersji fabrycznej - 163KM - całkiem sprawnie porusza niezbyt lekką budę e39. Teraz jest lepiej niż w 530d bo mam na pokładzie zmodyfikowaną mapę (była robiona jeszcze pod fabryczną turbinę) i turbinę od modelu e60 525d 177KM (gabarytami turbina jest praktycznie taka sama ale wydajność ma trochę większą dzięki czemu ma jeszcze lekki zapas - fabryczna turbina przy mocniejszej mapie już się lekko męczyła).

Generalnie kupując to auto miałem obawy czy ten silnik 2.5D daje sobie radę z budą e39 ale po pierwszych jazdach obawy zniknęły. No chyba, że ktoś ma mega ciężką nogę i oczekuje totalnej petardy to wtedy i 300KM będzie mu mało. ;)

Ciekawostka - choć to dokładnie ten sam blok i osprzęt (trochę mniejsza turbina i skok cylindra) co w e39 530d to wersja 525d ma dźwięk trochę bardziej gładki/miękki gdzie w 530d słychać bardziej twardy klang.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.