Skocz do zawartości

Co dzisiaj zrobiłeś przy swoim aucie ? 2


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderator

InspektorKot, fajnie że ktoś wreszcie napisał parę słów o tym QD :good:

Zdjęcia super :good: Auto po korekcie bo look :shock: Jak lakier w dotyku po tym QD? - jest poślizg czy raczej jest "tempo"?

I koniecznie napisz jak to to pachnie bo wspomnienie mięty w opisie producenta wywołało u mnie jak najgorsze podejrzenia :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eryczek, Lakier po korekcie około 2 lata temu, wiosną tylko finish dla odświeżenia.

Jeśli chodzi o poślizg to jest średnio, lakier niby jest śliski, ale są QD lepsze pod tym względem. Zapach to jak dla mnie cukierki miętowe, podczas aplikacji nieuciążliwy, w sumie intensywność optymalna. W użyciu jest to typowe QD bez dodatkowych efektów - nie przyciemnia lakieru, ale dodaje mu fajnego połysku, z tym że połyski jest nazwałbym to naturalny, a nie sztucznie szklisty. Nie tworzy efektu hydrofobowego na niezabezpieczonych elementach, ale co ważne nie zaburza odpychania wody przez wosk. Bardzo łatwa praca, jedno przetarcie i reszta szybko znika, nie smuży. Jeszcze zauważyłem, że w mojej butelce pływają drobne białe osady, nie rozpuszczają się po wymieszaniu.

QD faktycznie jeszcze mało popularne, dlatego postanowiłem sam spróbować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umyłem dziś auto teściowej pod nieobecność mojej dziewczyny :mrgreen: Civic UFO. Grane: Tuga, ADBL Tire&Rubber Cleaner, bug remover Autolandu, Epoca 2l+piana K2 Active Foam, a po spłukaniu tej mikstury mycie na dwa wiadra czerwonym szamponem Sonaxa. Później QW, wymycie szyb IPą, RainX i jak opony wyschły, dressing Sonax Extreme nakładany pędzlem. 2h15 miłego spoufalania się jako przyszły zięć. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.