Skocz do zawartości

Śmieszne, średnio śmieszne, mało śmieszne 2


Rekomendowane odpowiedzi

90 kilka tysi za bazowa 3 od Mazdy?

Mateńko, widziałem rudą w tych autach - 2-3 letnich, jeździłem nią kilka razy. Fajna stylistyka, silniki ale cała reszta - de gustibus, na pewno nie premium. A cena jak za premium.

To samo Mazda 6, rozważałem leasing i  auto w kombi jak młoda przyszła na świat ale 6tka z tak dramatycznym wyciszeniem była nieakceptowalna. Potem spojrzałem na forum 6tki, że temat wyciszenie dłuższy niż tutaj o Quick Detailerach.

Fajna jest stylistyka mazdy i silniki, ale cała reszta jest średnio dopracowana. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy w rodzinie 6stkę z 2013 roku, z 2 litrową benzyną i macie rację, wyciszenie jest słabe. Kolejną wadą jest ekran multimedialny, oraz średnio dynamiczny silnik. Natomiast średnią dynamikę silnika wynagradza jego spalanie - 8l w mieście, w trasie schodzi się poniżej 6l. Jeździłem niedawno 6stką z 2018 roku, i różnica jest kosmiczna. Auto zmieniło się dosyć znacznie w środku, jest o wiele lepiej wyciszone oraz wykończone. Praktycznie wszystkie wady zostały wyeliminowane. Zresztą wyciszenie poprawiali od paru lat, i dopiero od 2016-2017 roku jest w miarę okej. Początek produkcji miał spore problemy z wyciszeniem. 

Co do nowej 3jki na 2019 rok - za 94 tys zł dostajecie właściwie pełne wyposażenie, jedynym brakiem jest manualna klima -> ale tu pewnie jest ukłon w stronę użytkowników którzy taką preferują, dokładając 5 tys zł ( w sumie 99k) mamy już pełne wyposażenie, odpowiadające wyposażeniu Golfa itp w podobnej cenie. Zresztą jeśli to się potwierdzi, to bazowa wersja będzie miała HEAD-UP oraz nawigację satelitarną czego nie ma chyba w żadnym aucie do 150-200 tys zł. Natomiast biorąc pod uwagę wykonanie nowej 6stki, oraz zdjęcia i poziom wyposażenia nowej 3jki, obstawiam że to będzie konkurent Audi / BMW oraz bogatszych wersji Golfa / Focusa czy Ceed-a. Nie ma co porównywać cen, bo i tak klienci na nią się znajdą. 

Mi osobiście w bazowej wersji nowej 3jki brakuje jedynie automatycznej klimatyzacji, i ciekaw jestem jak będzie wyglądać jakość wykończenia oraz wygoda foteli materiałowych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy silniki są takie fajnie. Z benzynami miałem styczność tylko przy jazdach próbnych, za to diesla w 6tce miał mój wujek. W ciągu 60 tyś km 2 razy wracał na lawecie do serwisu ze względu na silnik... potem auto ciotka i tak rozbiła i teraz czekają na nowego ceeda kombi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diesle w Mazdach to co najwyżej takie 6/10 są, fajne dynamiczne, ale kultura pracy średnia, a awaryjność to loteria - często się usterki zdarzają. Za to benzyny to inna bajka, 2.0 120 starcza spokojnie w 3jce oraz CX3 mocniejszy 165 KM daje sobie radę z 6 stką, ale nie jest to demon prędkości. Do setki jest okej, utrzymanie prędkości autostradowej też, ale brakuje momentu przy wyprzedzaniu ( z mojego punktu widzenia, a jeżdżę Alfą z 1.4 MA 170 KM -> tak tak, ten "awaryjny" silnik 😜 (0 problemów) )  2.5 l w 6stce już fajnie jeździ, ale spalanie o 2l wyższe niż 2.0 165 KM. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Eryczek Wyprzedaż rocznika to mit. Jedyna okazja, gdzie można dostać fajną cenę, to kiedy salon musi na gwałt "domknąć" plan, a tak identyczny rabat można dostać w wakacje jak i na koniec roku. Ale w tym przypadku rabat powinien być duży, bo w końcu zmiana generacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

@lol19pl niestety jest tak jak pisze @dudek_t. Mazda w Polsce w przeciwieństwie do Skody czy VW w nie ma kilku tysięcy aut na placu którymi handlują. W Mazdzie popyt zawsze przewyższa podaż przez co na rabaty trudno liczyć. My znaleźliśmy kilka dni temu jedną wolną Mazdę 3 w dość podstawowym wyposażeniu. Cena nie podlegała negocjacji. Koleżanka się napaliła ale wymyśliła sobie że pod koniec roku albo po sylwestrze coś uszczknie i postanowiła poczekać.

Dziś rano już dzwoniła, zarezerwowała auto do końca dnia i zgodziła się na cenę salonu:)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Japonii osobówki kupuje się wylącznie benz/hybrydę.
Przecież w Japonii diesle stosuje się tylko w terenówkach i maszynach rolniczych. 
 
Przy okazji, 3.5 V6, oraz 4.6-5.0 V8 bardzo fajne silniki w Lexach.

To prawda, mam 3.5 w lexie - pracuje „jak masełko” ;)
W Pajero mam diesla 3.2 i poza spalaniem nie mam uwag (kultura pracy wiadomo - jak w dużym dieslu)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.12.2018 o 18:53, lol19pl napisał:

@buka Ja należę do osób raczej roztropnych - mam za dużo (a jestem dość młodym kierowcą) "przykrego" doświadczenia z różnych szkoleń i własnej zabawy w poznawanie granic możliwości auta, żeby trzymać niebezpieczny odstęp i (szczególnie przy obecnej aurze) jeździć po 160 i krew mnie zalewa jak jadę sobie przepisowe 120 jestem w trakcie wyprzedzania tira i nagle pojawia się jakiś "niekulturalny" kierowca jadący w bliżej 200, dla którego lewa wajcha służy tylko do włączania długich. Nie rozumiem co taki kierowca chce osiągnąć i tak po manewrze wyprzedzania zjeżdżam w pierwszą lepszą lukę.

Do tych mniej roztropnych jeżdżę z chłopakami z OSP. Na drogach "koło komina" większość aut, które zbieramy to stare sztrucle. Można podejrzewać, że w większości zawiódł stan techniczny aut. Na autostradzie jest wręcz odwrotnie - najwięcej jest aut wysokiej klasy lub przedstawicielskich.  Tam nie zawodzi stan techniczny auta, zawodzi głowa.
Sam też nie rozumiem, kiedy przepisowo wyprzedzam rząd tirów jadąc te 140 km/h nadlatuje rakieta i mruga długimi, mam takie same prawo wyprzedać jak inni, wykonuję to w granicach kodeksu r.d a nie zamierzam się snuć 90 za tirami. Druga sytuacja to rząd pojazdów na lewym, masz kogoś przed sobą i leci taki debil na długich... Co mam zrobić?? Zniknąć ??

Sam byłem mało rozgarniętym kierowcą, lubiłem wcisnąć w pedał. Od czasu szkoleń na kursie Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy, gdzie uczymy się wyciągać na deski poszkodowanych przeszło mi na dobre. Do tego kilka wypadków, gdzie masz do czynienia z różnymi obrażeniami i tych których nie udało się uratować. Życie to nie NFS. Lepiej dojechać 15 minut później niż odjeść o 30 lat za wcześnie.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jadąc prawym pasem zatrzymuje się aby wpuścić pieszych na przejście. Lewym pasem młoda baba w yarisie nie patrząc na pieszych pędzi na złamanie karku. Z tyłu dziecko w foteliku, na tylnej klapie rybka, a na przedniej szybie wideorejestrator. Ulice dalej dokładnie taka sama akcja z jej strony 😮 Ciekawe czy wrzuca swoje pirackie wybryki na yt. Ironia ironią ale dobrze, że nikomu nic się nie stało. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.12.2018 o 13:23, DaV napisał:

Ciekawe czy wrzuca swoje pirackie wybryki na yt. Ironia ironią ale dobrze, że nikomu nic się nie stało

Na bank wrzuca na kanał STOP CHAM - jacy to piesi są chamscy i wyłażą pod auto 😁

Ja dzisiaj mijałem babkę na trasie, telefon w dwóch łapach przy desce z zegarami pisze smsy i jedzie....  Ciężko wytłumaczyć jak to wyglądało mam nadzieję że potraficie sobie to wyobrazić 😁

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tomas22 No na sms to nie ma mocnych. Niestety ludzie (szczególnie młodzi) nie mogą się przyzwyczaić, że nie mogą sobie popisać, a jeszcze nikt nie wymyślił bezbłędnego dyktowania sms w autach. Ale no na to nie ma mocnych, nie da się pisać w inny sposób, ale coraz częściej widzę kierowców nowych aut (teraz każde auto od segmentu C w górę ma głośnomówiący), szczególnie aut premium, jadących z telefonem przy uchu. Może ktoś to jakoś wytłumaczyć, bo to jest na prawdę wbrew logice.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@DaVi bardzo dobrze. Powinni jeszcze większe kary dawać dla takich osób. Tak samo z rozmowami przez telefon w trakcie jazdy. Od razu by się ludzie nauczyli jakby konkretnie po kieszeni dostali bo najwidoczniej wyobraźni nie mają i tłumaczenia jakie to stwarza zagrożenia do nich nie trafiają. Mnie osobiście nigdy nie zdarzyło się rozmawiać przez telefon w trakcie jazdy, mimo iż moje auto w żadne udogodnienia z tym związane nie jest wyposazone. Zakup zestawu za bodajże 80zł i zamontowanie go na osłonie przeciw słonecznej załatwił sprawę, a i tak dość rzadko go używam, ale za to żona dość często i bardzo sobie chwali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam sie łapie na tym ze często jesli rozmowa wymaga skupienia to traci człowiek czesc świadomości tego co sie dzieje dookoła - mimo używania wbudowanego bluetooth. Dlatego wszelkie rozmowy poza kiedy bedziesz, jade, co kupic przekładam jak nie bede prowadził auta.

Najlepsi sie przedstawiciele handlowi co trzymają telefon w ręce z włączona opcja głośnomówiący i sa przekonani ze jak przy uchu nie trzymają to juz sa bezpieczni :)

No i moj ulubiony typ - Pani z SUVa ;) trzymam sie na dystans ;)

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, dudek_t napisał:

trzymanie słuchawki przy uchu) nie ma znaczenia dla rozproszenia uwagi.

Nie ma znaczenia? Masz zajętą rękę. Jak zareagujesz jak nagle musisz odbić kierownicą? Nawet w normalnych przypadkach włączenie kierunku i jednoczesna zmiana biegu jest niemożliwa bo masz telefon w ręce. Tak samo palenie papierosów i tych e-gówien powinno być zakazane w czasie jazdy.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Birkhof napisał:

No i moj ulubiony typ - Pani z SUVa 😉 trzymam sie na dystans 😉

Z drugiej strony nie ma co kategoryzować, ja za "gorszy sort" uważam kierowców nowych passatów w leasingu, podobno mają+50 do murgania światłami na lewym pasie :-D , ale przecież nie każdy kierowca passata to burak, prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.