Skocz do zawartości

4nano Scrub Alkaline


e36ace

Rekomendowane odpowiedzi

Testy przeprowadziłem wielokrotnie jednakże na Neutralu. Sprawdza się świetnie. Zostawia naprawdę taflę wody. Neutral ostatnio nie radził sobie z sokami z drzew. Musze więc zakupić Alkaline i przetestować. Jednakże jako odtłuszczenie po korekcie bardzo fajnie się sprawdza tylko najgorsze jest później osuszenie auta bo woda stoi... i weź tu osusz jak masz zaraz zabezpieczenie kłaść.. :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

xxManiekxx, :good:

 

Ano suszenie kompletnie hydrofilowej powierzchni do najprzyjemniejszych nie należy, niemniej jednak lepsze to, a niżeli poprawka LSP ;)

 

Jeżeli chodzi o soki drzew to owszem Alkaline radzi sobie lepiej, jednak ze względu na nature produktu niektóre zabrudzenia nie rozpuszczalne w wodzie (np. smoła czy żywica) pozostaną nietknięte. Dlatego też warto przed "Scrubowaniem" potraktować powierzchnię czymś do usuwania smoły i tym podobnych, Scrub potem zrobi resztę ;)

 

Zachęcam natomiast używanie Scruba Alkaline również przed korektą, praca z pastami na na prawdę czystej powierzchni jest bardziej przyjemna ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem tylko minus pracy z nim podczas wysokich temperatur. Przysycha zostają mazy itp. Jak jest chłodniej to można zrobić nawet cały bok po czym spłukać i jest elegancko. Jednakże im częściej tym lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 3 lata później...
  • Moderator

Bawię się tym produktem ostatnio i jestem w szoku jak świetnie przygotowuje powierzchnie pod LSP.

Usuwa bez problemu woski, qd, sealanty lub inne hybrydy.

 

 

#domeldetailinglaboratory #domeltestuje #domeltest #testybalkonowe

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Domel napisał:

Bawię się tym produktem ostatnio i jestem w szoku jak świetnie przygotowuje powierzchnie pod LSP.

Usuwa bez problemu woski, qd, sealanty lub inne hybrydy.

Jestem w szoku, że detailerzy po to sięgają.

To po prostu zasada o dużym współczynniku agresywności. Dlatego w opisach sklepów jest notka, żeby testować na małym fragmencie. Uważać na ciemnych i delikatnych lakierach. A jak Ci go uszkodzi, to wybrać łagodniejszy Scrub Neutral.

Przypomina mi to używanie stężonego apc, też ubija wiele lsp.

Dziękuję nie skorzystam.

Łudzę się, że tradycyjne cleanery są bezpieczniejsze 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
11 minut temu, ghost napisał:

 

To po prostu zasada o dużym współczynniku agresywności. Dlatego w opisach sklepów jest notka, żeby testować na małym fragmencie. Uważać na ciemnych i delikatnych lakierach. A jak Ci go uszkodzi, to wybrać łagodniejszy Scrub Neutral. 

 

O tego nie wiedziałem. Dzięki za cynk. Człowiek sie uczy całe życie 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Wiecie, na masce testowej do #pretestów to cudów nie potrzebuje, ma być mega killer - tutaj nie widzę problemów. Ale nigdy nie słyszałem o tym produkcie negatywów jeśli chodzi o "pojazdy użytkowe" także muszę zweryfikować wasze informacje.

Na DM kilka studiów opisuje, że regularnie uzywaja ten produkt. Rozmowa sprzed kilku dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Domel napisał:

Wiecie, na masce testowej do #pretestów to cudów nie potrzebuje, ma być mega killer - tutaj nie widzę problemów.

Zgadza się, na elementach testowych ze szrotu byle działało

Godzinę temu, Domel napisał:

Ale

Ale właśnie na swoim samochodzie, to już kwestia podejścia.

Detailing dla mnie to nie tylko bieganie z pędzelkiem i posiadanie całej szafy wosków.

Dla mnie to drugi etap utrzymania samochodu.

1. Idealny stan techniczny.

2. Idealny stan wizualny.

Przeczytałem to:

https://sklep.motogo.pl/4nano-Scrub-Alkaline-250ml

Cytat

Przed użyciem przetestować produkt w mało widocznym miejscu, zwłaszcza na ciemnych i delikatnych lakierach. W przypadku zbyt dużej agresywności użyć  4nano Scrub Neutral. Nie nakładać na rozgrzane powierzchnie. Nie aplikować w pełnym słońcu...

I po przeczytaniu czegoś takiego uznałem, że preparat jest podwyższonego ryzyka.

 

Skoro w detailingu skupiam się na wyglądzie po co ryzykować negatywne skutki. Nawet jeżeli szansa jest  1:10000 to jednak po coś umieszczono notatkę o ryzyku 😉

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
5 godzin temu, ghost napisał:

I po przeczytaniu czegoś takiego uznałem, że preparat jest podwyższonego ryzyka.

Skoro w detailingu skupiam się na wyglądzie po co ryzykować negatywne skutki. Nawet jeżeli szansa jest  1:10000 to jednak po coś umieszczono notatkę o ryzyku 😉

No tak ale notatki o ryzyku są na każdym produkcie. Dlatego np Shiny Garage ma linie PRO - Citrus nie jest zalecany dla amatorów.

Jeśli chodzi o ten konkretny produkt 4Nano nigdy nie słyszałem o fuckdupie - ale każdą chemię trzeba używać z rozwagą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Złota łopata 😄

kto używa do tej pory ten produkt? 
Czy ktoś porównywał go do MEGUIARS CAR WASH PLUS?

Megs mam, używam i wiem ze robotę robi i cenowo wychodzi Ok. 

4nano tylko 100ml za 50zl. Na grupie carpro na fb ludzie podawają ten produkt jako ich odkrycie roku 🤣

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, D@ViD napisał:

 

4nano tylko 100ml za 50zl. Na grupie carpro na fb ludzie podawają ten produkt jako ich odkrycie roku 🤣

Podnietę ludzi z tych śmiesznych grupek na fb dzieliłbym przez 100. Klepią byle klepać. Ja na szczęście już pousuwałem się z tych grup. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Cytuje 

"Usuwa oksydację, woski, skutki kwaśnych deszczy, drobne rysy, a jednocześnie przywraca lakierowi oryginalny blask i kolor. Tym samym samochód jest gotowy do aplikacji ulubionego wosku czy też zabezpieczenia, a wszystko to dzięki „zwykłemu” myciu auta.

Dzięki alkalicznemu odczynowi produkt usuwa nawet najbardziej uciążliwe plamy i zabrudzenia przy minimalnym wysiłku."

Po co robić korekte jak usuwa oksydacje poleruje i ogolnie wszystko robi w jedynm kroku 🤔 no aż nie chce mi sie wierzyć ze ten szampon usuwa drobne rysy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
3 godziny temu, D@ViD napisał:

kto używa do tej pory ten produkt? 

Używam okazjonalnie. Jak dla mnie bomba - co by nie dotknął to potem piękna tafla zostawała 🙂

3 godziny temu, Streat napisał:

Po co robić korekte jak usuwa oksydacje poleruje i ogolnie wszystko robi w jedynm kroku 

Takich cudów to ja nie pamiętam po nim 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.