Skocz do zawartości

4nano Scrub Alkaline


e36ace

Rekomendowane odpowiedzi

  • Dystrybutor

Dzięki kolegom z 4nano miałem przyjemność przetestowania 4nano Scrub Alkaline

Słowo producenta: 4nano Scrub Alkaline to profesjonalny środek czyszczący przeznaczony do usuwania zanieczyszczeń i przygotowania powierzchni pod zabezpieczenie. Dzięki innowacyjnej formule szamponu produkt znacznie skraca czas pracy. Usuwa oksydację, woski, skutki kwaśnych deszczy, drobne rysy, a jednocześnie przywraca lakierowi oryginalny blask i kolor. Tym samym samochód jest gotowy do aplikacji ulubionego wosku czy też zabezpieczenia, a wszystko to dzięki „zwykłemu” myciu auta. Dzięki alkalicznemu odczynowi produkt usuwa nawet najbardziej uciążliwe plamy i zabrudzenia przy minimalnym wysiłku.

 

Fotograf ze mnie żaden a sprzęt to zwykły kompakt tak więc zdjęcia niewiele oddają i nad tym ubolewam,ale dośyć użalania się.

Słowo ode mnie: otrzymałem buteleczkę biełej cieczy o słabo wyczuwalnym chemicznym zapachu,do testu użyłem gąbki o twardości między finishem a polishem i zabrałem się do pracy

bjajhd.jpg

wczoraj próbowałem pozbyć się zabezbezpieczenia bo jeszcze nie do końca rozumiałem zastosowanie Scruba jednak Rafał wytłumaczył mi dokładnie o co chodzi i ucieszyłem się że resztki Megsa zostały na lakierze

2w4e4w8.jpg

Na zwilżoną gąbkę wlałem kilka kropli Scruba i ugniatałem gąbkę do uzyskania takiego efektu:

206zqy0.jpg

Nakładałem mniej więcej tak jak bym chciałbym polerować dany element

2zips8z.jpg

to co Scrub potrafi :song: idealne usunięcie wosku

2zo8yt1.jpg

To by było na tyle. Glinka po Alkaline na prawdę nie ma czego zbierać pod warunkiem że usunęliśmy smołe bo tej akurat nie usuwa.. Lakier jest idealnie gładki i gotowy do zabezpieczenia w moim przypadku jest to podłoże pod Liquida,reszta w moim następnym teście. Dziękuję za możliwość przeprowadzenia testu w razie pytań chętnie podzielę się spostrzeżeniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy produkt brudzi plastiki??

 

Brudzi, ale z domyciem samą wodą nie ma problemu. Właściwie wystarczy prztetrzeć gąbką i spłukać.

 

 

Czy jest bezpieczny dla tworzyw? Szczególnie delikatnych uszczelek przy oknach :o

Jeśli tak to wygląda na idealny produkt dla mnie :song::good:

 

 

Jak najbardziej, produkt nie jest żrący, nie należy go tylko używać na gołym metalu, szczególnie amelinium (tylko Alkaline).

 

Polecam spróbować, Scrub daje na prawdę świetne rezultaty minimalnym nakładem pracy.

 

 

Podposiłkuję się jeszcze tym:

 

http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... vR51033u7o

 

0:20 do 0:50 pokazuje co Scrub Alkaline robi z oksydacją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor
Nie tylko wosku, produkt usuwa oksydację, naloty różnego typu, water spoty etc.

tak tak święta racja zresztą napisałem że glinka jest zbędna pod warunkiem że nie mamy smoły na lakierze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to i czas na mnie :) Dzięki kolegom z 4nano miałem przyjemność przetestowania 4nano Scrub Alkaline, a dziś pogoda nawet sprzyjała to przystąpiłem do testu :D tylko szkoda że długo się mgła utrzymywała. Ale w końcu mamy 18 stycznia :D zima w pełni +7. Auto ma z leksza zapuszczony lakier ;/ Najpierw umyłem całe autko. Zdjęcia błotnika na którym będzie przeprowadzony test:

11lo6ir.jpg

dw753b.jpg

2sb0hhi.jpg

Nie mam pojęcia kiedy i czy było coś nakładane na samochód wcześniej bo mam go od listopada. W każdym razie moczę gąbkę, polewam lakier, na gąbkę scrub alkaline, ugniotłem i do dzieła (nie wiem tylko czy nie za oszczędnie dałem scruba)

awzzad.jpg

25irk48.jpg

Jak widać dał sobie świetnie radę. Patrzałem i jak jest napisane że usuwa drobne rysy to też i tak u mnie było bo część z nich została usunięta. Nie udało mi się uchwycić dobrze tego aparatem ;/ Jeden element, ten sam kolor a jednak aparat zrobił zupełnie inne odcienie...fotograf to ze mnie nie jest. Z produktu jestem na prawdę zadowolony. Domyłem scrubem do końca błotnik i wjazd do garażu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem doczytałem że nie usuwa smoły więc do tego trzeba użyć odpowiedniego produktu, chodziło mi tylko czy produkt zastępuje glinkę i całe glinkowanie :) hm więc jest to pewnego rodzaju spore ułatwienie w przygotowaniu lakieru pod korektę zwłaszcza dla osób które boją używać się glinki. Czyli produkt jest chemicznym płynem który zastępuje lub ma zastapić glinkę naturalną. Bardzo ciekawy produkt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor
wiem doczytałem że nie usuwa smoły więc do tego trzeba użyć odpowiedniego produktu, chodziło mi tylko czy produkt zastępuje glinkę i całe glinkowanie hm więc jest to pewnego rodzaju spore ułatwienie w przygotowaniu lakieru pod korektę zwłaszcza dla osób które boją używać się glinki. Czyli produkt jest chemicznym płynem który zastępuje lub ma zastapić glinkę naturalną. Bardzo ciekawy produkt.

jak chcesz to zostało mi trochę próbki wpadnij a się z tobą podzielę i zdasz swoją relację

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

e36ace, teraz dopiero zobaczyłem Twój test :oops::kox:

 

Dokładanie taki zam efekt zobaczyliśmy na spotkaniu urodzinowym 4nano w Mikołowie, na masce testowego auta. Może ktoś ma fotki z tego testu?

 

Tam gdzie były resztki wosków robiły się kropelki i woda jakoś tam uciekała, natomiast po scrubie jedna wielka tafla wody, która "pięknie" stała na aucie :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Wyszedłem dzisiaj na szybko wypróbować 4nano Scrub Alkaline.

 

Lakier - czerwony akryl przed korektą, spaskudzony myciem pianą aktywną w słońcu (thx szwagier :( ), oksydacja.

 

Na szybko dwukrotne przemycie Tri-Color'em - twardszą stroną.

Lakier PO skrzypi pod fibrą - bankowo czysty i odtłuszczony :good:

 

Jeśli chodzi o usunięcie wszystkich śladów po pianie to nie daje rady nawet Megs UC na Tri-Colorze (próbowałem kawałek), więc auto czeka na korektę - ale Scrub poradzil sobie moim zdaniem dobrze jak na tego rodzaju środek.

Sprawdzę go jeszcze na mniejszych "szczurach".

 

Mam więcej fotek ale niestety z telefonu więc :thumbdown:

Mała porownawcza fotka (kawałek maski):

4nano_scrub_alkaline_ka.jpg.19933760a1eebc36893de2ed6dbd171d.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zastępuje w pełni glinki gdyż nie usuwa smoły i asfaltu - cleaner zastępuje w 100% - i jestem w stanie w to uwierzyć po tej małej próbie.

 

Artih, kiedy większy test i opis? ;)

 

Do końca czerwca przy pełnej korekcie auta rodziców.

Będę go używał przy każdej pracy już chyba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.