Skocz do zawartości

Jaka maszyna polerska dla początkującego ?


nOx

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Panowie, potrzebuje rady, mam ofertę kupna polerki Krauss DB5800 za dobra cenę, sprzedający twierdzi ze stan jak nowa, a do niedawna byłem nastawiony na Lare DA. Nowa Lare wychodzi mi Ok 120 zł drożej od tego kraussa. Jako ze bedzie to moja pierwsza Polerka, do lekkich korekt, cleanerow. Co byście wybrali, i jakie sa poszczególne plusy w porównaniu tych maszyn ? Poza marka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, potrzebuje rady, mam ofertę kupna polerki Krauss DB5800 za dobra cenę, sprzedający twierdzi ze stan jak nowa, a do niedawna byłem nastawiony na Lare DA. Nowa Lare wychodzi mi Ok 120 zł drożej od tego kraussa. Jako ze bedzie to moja pierwsza Polerka, do lekkich korekt, cleanerow. Co byście wybrali, i jakie sa poszczególne plusy w porównaniu tych maszyn ? Poza marka.

 

A jaka ta dobra cena jeśli można wiedzieć? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, potrzebuje rady, mam ofertę kupna polerki Krauss DB5800 za dobra cenę, sprzedający twierdzi ze stan jak nowa, a do niedawna byłem nastawiony na Lare DA. Nowa Lare wychodzi mi Ok 120 zł drożej od tego kraussa. Jako ze bedzie to moja pierwsza Polerka, do lekkich korekt, cleanerow. Co byście wybrali, i jakie sa poszczególne plusy w porównaniu tych maszyn ? Poza marka.

 

A jaka ta dobra cena jeśli można wiedzieć? ;)

 

450 zł z torba, i padami RP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście uważam, że jak na pierwszą polerkę nie warto inwestować w nowy sprzęt, tym bardziej, że masz dobrą okazję... zobaczysz jak sobie z tym radzisz, nabierzesz wprawy i sam zdecydujesz czy iść dalej. Cena wydaje się ok, jak na taki komplecik startowy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema, Panowie dużo rozmyślałem nad zakupem maszyny rotacyjnej i DA, ostatecznie wybór padł na DA - pytanie czy taki zestaw na coś się zda?.

 

- Krauss DB5800S 900W (DA)

- Flexipads Talerz mocujący DA SOFT 5/16 UNF 75mm

- FLEXIPADS AP096 Talerz Mocujący Polerki DA 125 mm

- NAT żółta średnia gąbka polerska 135 mm

- NAT czarna miękka gąbka polerska 80 mm

- NAT żółta średnia gąbka polerska 135 mm

- NAT czarna miękka gąbka polerska 80 mm

- MEGUIARS Foam Cut Compound moc ŚCIERNA 101 946ml

- SONAX ProfiLine Perfect Finish 250ml

 

Czy może dać sobie spokój i kupić ten oto zestaw: http://allegro.pl/startowy-zestaw-poler ... 72033.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema, Panowie dużo rozmyślałem nad zakupem maszyny rotacyjnej i DA, ostatecznie wybór padł na DA - pytanie czy taki zestaw na coś się zda?.

 

- Krauss DB5800S 900W (DA)

- Flexipads Talerz mocujący DA SOFT 5/16 UNF 75mm

- FLEXIPADS AP096 Talerz Mocujący Polerki DA 125 mm

- NAT żółta średnia gąbka polerska 135 mm

- NAT czarna miękka gąbka polerska 80 mm

- NAT żółta średnia gąbka polerska 135 mm

- NAT czarna miękka gąbka polerska 80 mm

- MEGUIARS Foam Cut Compound moc ŚCIERNA 101 946ml

- SONAX ProfiLine Perfect Finish 250ml

 

Czy może dać sobie spokój i kupić ten oto zestaw: http://allegro.pl/startowy-zestaw-poler ... 72033.html

Na początek taki zestaw polecam.

 

Flexipads talerz 75mm

Flexipads pad mikrofibrowy 135mm

Flexipads pad mikrofibrowy 80mm

NAT gąbka czerwona (twardy finish) 135mm

NAT j.w. 80mm

NAT gąbka czarna (miękki finish) 135mm

NAT j.w. 80mm

Meguiar's 105 945ml

Sonax Perfect Finish 250ml

A z czasem sobie dokupisz reszte

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestia tylko jeszcze jaki lakier - bo czerwona i czarna może nie starczyć. Pomyśl nad padem z mikrofibry do cięcia + megs 101 / Koch heavy cut (jest 250ml na test). I czerwony NAT na finisz z antiholo / sonax 0406. Wytniesz wiecej rys, a 0406 będzie dobre na polish/ finish przy mniej zniszczonym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie, zdecydowałem się na taki oto zestaw:

 

- maszyna polerska KRAUSS DB5800S

- flexipads talerz mocujący 75mm soft 5/6

- pasta mocno ścierna mequiras 101

- pasta wykończeniowa sonax profiline EX 04/06

- pad flexipads pro-wool PW550 135 mm

- pad flexipads pro-wool PW550 80 mm

- pad flexipads żółty 135 mm

- pad flexipads żółty 80 mm

 

Pytanie, czy zamiast megsa 101 można użyć Sonaxa 06-03?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanie, pojawiła sie nowa seria maszyn BP 5119 po ostatnich brakach magazynowych. Jak to jest z talerzem ? Bo producent podaje ze jest 180 mm. Mogę ba taki talerz wrzucić gąbkę 125mm czy muszę dokupić od razu talerz flexi 125mm na odpowiednim gwincie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

705028 Jest jakiś posiadacz Shinemaster'a s15, który wypowie się na temat wykończenia lakieru w stosunku do takiego krauss'a 5800 czy lare ld09?

Jest. S15 robię praktycznie wszystko. 5800 mam już tylko zapięty mały BP.

Nie miałem przypadku, nawet na najgorszym sticky, żeby S15 miał problemy z wykończeniem. One stepy też na podobnym poziomie - tylko szybciej ;) Pamiętaj tylko o washer mod.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już miałem brać da od bass'a, ale w sumie znalazłem kilka opinii że jednak Krauss lub lare jest lepsze. Niby to dwa razy drożej ale to przecież 300 zł. Mam tylko dwa pytania jak lare lite ld 09-125 zachowuje się na bp 75. I dlaczego Krauss jest sporo popularniejszy? Jest lepszy od lare? Czy w sumie nie ma różnicy dla laika i brać tańszą?

 

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kraussa to sie o nim wypowiem: odnosnie bp 75 to jedyny problem ze maszynka wpada jak dla mnie w niewidoczne drgania ziwazane z jej wywazeniem. Wszystkodziala spoko jedyne co zauwazylem to ze przy pierwszym uzyciu bp 75 przz 3dni bolaly mnie nadgarstki od tych drgan... srednie uczucie. :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rady. Oczywiście zdaję sobie sprawę że drgania będą większe, i tak naprawdę dopóki sam nie wezmę tego w ręce nie będę wiedział jak naprawdę się tym pracuje. Lare ma niby skok o 1mm większy ale nie wiem jaki będzie miało wpływ na pracę z małym PB.

 

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie !

Jestem blady w temacie jeśli chodzi o polerkę tudzież decyduje się rozpocząć przygodę z maszyną DA Już co nieco oczytałem , że spoko maszyny ma Krauss oraz Lare , lecz dziś coś zacząłem czytać o BASS Polska BF-5119 tudzież co z tych 3 lepiej zakupić :

DB5800S

BF-5119

LITE LD09

 

Czy 600W Lite wystarczy do korekty lakieru w BMW E34 ? Pozostałe autka jakie planuje robić to Fiat , Audi , Nissan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Lare LD09 i bawiłem się na krausie, przed zakupem testowałem na targach w Poznaniu i faktycznie MOC silnika nie ma generalnie w tym wypadku aż tak znaczenia jak skok i stabilizacja obrotów. Co z tego, że wpakują tam silnik 2000 W jak stabilizacja jest do dupy i maszyna i tak siada. W przypadku Lare masz stabilizacje zaczerpniętą z rotacji (imo) i skok większy o 1mm od Krauss'a. Polecam tą i tą, ale biorąc pod uwagę cenę to -> Lare LD 09.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Również szukam czegoś na początek i chciałbym (pewnie jak każdy) aby było to coś w miarę uniwersalnego. Myślałem o DB5800S ale teraz czytam o LD09 więc nie wiem co byłoby z tego lepsze. Ew. czy jest sens dołożyć do Shinemaster'a s15 ? Byłby to max tego co chciałbym wydać, ale jeśli byłaby to maszynka bardziej uniwersalna z większymi możliwościami to chyba dozbierałbym do niej. Jak uważacie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Lare LD09 i bawiłem się na krausie, przed zakupem testowałem na targach w Poznaniu i faktycznie MOC silnika nie ma generalnie w tym wypadku aż tak znaczenia jak skok i stabilizacja obrotów. Co z tego, że wpakują tam silnik 2000 W jak stabilizacja jest do dupy i maszyna i tak siada. W przypadku Lare masz stabilizacje zaczerpniętą z rotacji (imo) i skok większy o 1mm od Krauss'a. Polecam tą i tą, ale biorąc pod uwagę cenę to -> Lare LD 09.

Pisałem do Ciebie pw, bo jesteś użytkownikiem lare. Napisz jak lare zachowuje się na małym BP. W modzie jednak Krauss. Każdy mówi że lare jest dobre, ale mimo niższej ceny maszynka nie zyskała takiej popularności.

 

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.