Skocz do zawartości

Jaka maszyna polerska dla początkującego ?


Rekomendowane odpowiedzi

W moim przypadku biorę pod uwagę raczej DA z małymi skokami. Vadner sprawdzowny ale jak wspomniałem może być słaby. Bass podobno ma dziwny system stabilizacji, bo jak się dociśnie to zwiększa obroty. Eurotec mały nie został jeszcze sprawdzony.

 

Głównymi faworytami jest Vander oraz Eurotec. Teraz pytanie czy wejdzie mi BP 5/16 od Flexi? na 125mm oraz 80mm?

Z tego co czytam to obie mają miękki stary i stabilizacje obr. Teraz kwestia w której to lepiej działa i którą uważacie za lepszą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też zastanawiam się nad DA tylko nad Lare LD09-125 lub Krauss 5800. Do cięższych prac mam Masner K2 a DA potrzebuje do wykończeń,cleanerow itd.Wiem że temat wałkowany ale może ktoś pracował tymi maszynami to ma porównanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z K2 jest taki problem że na 1 biegu praktycznie silnik buczy i nie rusza. Dopiero przed ustawioną 2-ką na pokrętle zaczyna kręcić. Teraz pytanie do tych którzy mają/mieli K2-czy to normalne czy coś z nią nie tak ? Wydaje mi się że tak nie powinno być . Powinna chyba iśc od minimalnych obrotów lub przynajmniej powinno być to 600 tak jak wynika z górnej podziałki. Jak to u Was jest z tym K2? Zastanawiam się czy sprowadzać inną sztukę K2?

 

 

 

Napisałem wcześniej ze takiego problemu nie zauważyłem , aż do dzisiaj :-( Zaczolem rano pracować i wszystko było Ok , po około 30-40 min chce rozprowadzić pastę a tu tylko buczenie i maszyna nie rusza . Dokładnie taki sam problem sie pojawił jak u cię je a dodam ze to prawie nowka sztuka , zrobiłem na niej jeden komplet lamp w T5 i fiata 126p udało mi sie zrobić cała klapę bagażnika z przodu ( maska bym tego nie nazwał :-P ) do tego 50/50 jednych drzwi . Zawiozłem odrazu do sklepu gdzie zakupiłem i powiedziano mi ze zostanie odesłana na serwis i ze jak cos będą wiedzieć to maja dzwonić tak ze pozostaje sie tylko uzbroić w cierpliwość . Zastanawiam sie jak jest ze zwróceniem towaru całkowicie , czy to możliwe żeby przyjęli i kasę oddali ? I jak sie za to zabrać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie można od reki dostać DA vandera lub Euroteca? bass praktycznie wszędzie, a te dwa znaleźć od reki w dobrej cenie nie tak łatwo.

Od ręki = osobiście?

Bo jeśli nie to na allegro euroteci wiszą... sortowanie wg ceny i da się znaleźć.

 

Wysłane z Honor 7 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podają, że ma skok 9-10.

Sam się nad nim poważnie zastanawiam. Prawdopodobnie wybór padnie na niego. :)

 

Czyli z jakimś szybkim one-step lub AIO powinien dać radę, a Bass ma podobny skok? Bo oczywiście producent na stronie też nie podaje kluczowej informacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Padów trochę mam więc będe testować bo DA ma zastąpić wysłużonego silverline'a właśnie do nanoszenia wszelkiego rodzaju one-step, AIO i innych glazów. Na jakieś większe korekty zostanie w zapasie rotacja. Mam nadzieje, ze będzie się pracowało o wiele przyjemniej niż z niemałym gabarytowo silverlinem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku wiosny chciałbym zrobić korektę na lakierze BMW (Schwarz2), który jest delikatnie mówiąc zaniedbany. Wszystko będę kupował od podstaw i tutaj stoję przed zakupem polerki - prawdopodobnie chciałbym DA ze względu na brak umiejętności. Generalnie nie przewiduję w tej chwili korekt innych aut, dlatego zastanawiam się nad polerką markową a chińczykiem czyli Bass/Vander lub LARE LITE LD09-125/KRAUSS 5800. Różnica w cenie ~dwukrotna,a pytanie czy warto do jednego auta z twardym lakierem brać DA? Kupna dwóch polerek raczej nie rozważam - chyba,że lepiej zainwestować w rotację ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć mam zafire taurer z 2012 kolor granite black (22c) mam kilka głębszych rys oraz otarcie na drzwiach (chyba parkingowa szkoda) ake to wszystko po poprzedbim właścicielu. Myślę nad kupnem kopletnego zestawu do pracy nad lakierem a że jestem początkujący to co koledzy moglibyście mi doradzić? Bo jest duży za duży wybór tych maszynek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć mam zafire taurer z 2012 kolor granite black (22c) mam kilka głębszych rys oraz otarcie na drzwiach (chyba parkingowa szkoda) ake to wszystko po poprzedbim właścicielu. Myślę nad kupnem kopletnego zestawu do pracy nad lakierem a że jestem początkujący to co koledzy moglibyście mi doradzić? Bo jest duży za duży wybór tych maszynek.

Wszystko już jest spisane. Zaczynasz... zacznij od DA.

Dla nauki i samego siebie ćwicz technikę zenitu, później może się przyda przy zmianie maszyny.

 

Wysłane z Honor 7 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mam już budżetową rotację którą zrobiłem kilka "korekt" . Do kompletu chciałbym teraz DA, podpowiedzcie co wybrać Krauss shinemaster s15 czy Lare ld12-125 a może wystarczy mi Krauss 5800s? DA potrzebuje do lekkiej korekty na Hondzie plus cleanery itp. Z rotacja nie jestem jeszcze tak obyty zeby podejść do miękkich lakierow. Poza tym troche z rotacją to walka - chciałbym coś przyjemnego w pracy. Budzet max do 1tys. Choc wolal bym taniej. Przeczytalem juz ponad 40 ostatnich stron tego wątku i dalej głupi jestem. Na ten moment sobie mysle ze skok w granicach 12mm to taki złoty środek czyli dobre wykończenie i łatwe prowadzenie ale nie pracowałem nigdy DA wiec porównania nie mam, A moze sie mylę i wystarczy 9mm skoku kraussa 5800. Pomozcie w wyborze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez nic z tego nie rozumie , co osoba to opinia i jedni w te drudzy w tamte stronę ;) sam rozważam zakup DA Lare albo Karuss tak do 600zl modele . Generalnie mam rotacje K2 MASNER która wyładowała po bardzo krótkim czasie na gwarancje , problem z pierwszymi 2 biegami ( mniejsza z tym :) ) rozważam kupić DA głównie do finishu jakiś glaze itp ale chciałbym sie dowiedzieć czy Któraś z tych DA nada sie do cięcia lakieru tak żeby zrobić całe auto 3 etapowa korekta i czy efekt będzie zbliżony do rotacji jeśli chodzi o cięcie np futrem i pasta mocno ścierna ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

193 strony tematu i kazdy pyta o to samo, nie chce być nie miły, ale po co drążyć temat skoro odpowiedź jest jasna, do cięcia lakieru najlepiej sprawdza sie rotacja bądź DA ze skokiem 21mm (ciut gorzej niz rotacja, ale i tak jest spoko) kazdy kolejny spadek mm oznacza gorsze cięcie. Miękki lakier taką lare 09-125 zrobisz ciut dłużej aczkolwiek bez przeszkód, natomiast z twardszymi lakierami wydluzasz te prace 5 krotnie prawdopodobnie. Wiec na upartego każdą DA zrobisz korekte, kwestia jak dlugo. Lare 09 lite bardzo fajna maszynka, sam teraz zakupiłem (glaze, cleanery to jest to!) korekta dla mnie xa dlugo trwa, ale noe w tym celu ja zakupowalem. Kraussa nie mialem, ale na moje to to samo. Bałem sie tego silnika 600W, ale przy wiekszosci polerek go stosują i jest :good: najważniejsze stabilizacja obrotów(zaczerpnięta imo z rotacji)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie co sądzicie o takiej maszynie http://www.clasohlson.com/uk/Cocraft-HP ... er/18-3597 , myślałem o Das 6 pro 900W którego znalazłem na wyspach w niezłej cenie £98 ale zaciekawił mnie też ten Clasohlson, głównie z racji 5 lat GW.

A i opinie na szwedzkich forach ma niezłe, generalnie chciałem jakąś mocniejszą DA od standardowych 600W no i mam zagwozdkę czy wybrać tego DAS'a Pro czy tego Cocrafta który jest tańszy no i ma o niebo dłuższą GW, proszę o poradę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanka bo już się delikatnie pogubiłem:

1. Do DA są te same pady co do rotacji tak?

2. Ten mniejszy eurotec (cp116 jak się nie mylę) ma jakąś stabilizację czy lepiej już dołożyć 100zł i kupić vandera (bo ten takową posiada?) ?

3. Czy do tego euroteca lub vandera można założyć BP zarówno 125mm jak i 75mm? (Flexipad 5/16 UNF to właśnie te?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.