Skocz do zawartości

Jaka maszyna polerska dla początkującego ?


nOx

Rekomendowane odpowiedzi

Kolego to akurat wiem ;)

Pytanie nr. 3 w takim razie niepotrzebnie ze znakiem zapytania.

Na resztę pytań odpowiedź też już była w kilku wątkach.

 

Wysłane z Honor 7 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie czy to jest ta sama maszyna co w tym temacie?

viewtopic.php?f=19&t=27273

 

Jeśli odpowiadałeś na moje zapytanie to może konstrukcyjnie są podobne ale w mocy jest spora różnica bo ten Cocraft jest słabszy i ma 720W, no ale właśnie mi zależy na tym żeby mieć ten komfort wymiany padów na mniejsze lub ew większe bez większego kombinowania.

Stąd moje zapytanie odnośnie samej maszyny jak i możliwości wymiany padów, jak mówiłem wcześniej opinie o jakości samej maszyny są pozytywne, no i GW ma 5 lat, cena też nie jest zła ale co do samej pracy na tej maszynie ciężko o jakieś opinie .

Inną opcją nad którą się zastanawiałem to wspomniany DAS PRO6 http://www.saverschoiceuk.com/das-6-pro ... r.html#abc no i pytanie laika który latami pracował głównie ręcznie jest którą wybrać i czy ewentualnie warto tego Cocrafta ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie co sądzicie o takiej maszynie http://www.clasohlson.com/uk/Cocraft-HP ... er/18-3597 , myślałem o Das 6 pro 900W którego znalazłem na wyspach w niezłej cenie £98 ale zaciekawił mnie też ten Clasohlson, głównie z racji 5 lat GW.

A i opinie na szwedzkich forach ma niezłe, generalnie chciałem jakąś mocniejszą DA od standardowych 600W no i mam zagwozdkę czy wybrać tego DAS'a Pro czy tego Cocrafta który jest tańszy no i ma o niebo dłuższą GW, proszę o poradę ?

 

Jeśli ma skok 21 mm to to samo co eurotec z linka od kolegi powyżej - mam i sobie chwalę (amatorsko oczywiście).

 

Edit: Co do różnicy w mocy ... te 1200W euroteca to bym między bajki włożył :) Myślę, że wyszły z tej samej linii produkcyjnej - podobnie jak kraus, lare czy das :) Przy większym zamówieniu, Chińczycy zrobią Ci kolor i branda jaki chcesz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skłaniłem sie najbardziej ku Lare i szukałem, czytałem i natrafiłem chyba na bliźnika Lare - NTools RP 180E za dużo lepszą cenę.

http://ntools.pl/produkt/polerka-elektr ... a-obrotow/

 

Ma to ktoś ?

Jakieś opinie ?

Podobno testowana na Lakierni w Krakowie w PDG i lakiernicy zachwyceni (mam podejrzenie że artykuł był sponsorowany) :o

Podpowiecie coś ?

. Faktycznie Ntools RP 180E wygląda dokładnie na klona Lare EPL 10 -125 i to w najdrobniejszych szczegółach (pomijając kolorystykę) .

Zakupiłem go- zobaczymy jak sie sprawdzi , chociaż do Lare nie porównam bo nie miałem w rękach .

Na razie w przedziale do 300zł przetestowałem rotacje Bass BP-5124, K2 Masner, Dexter (leroy), Macallister MSSP1200 (castorama) i choć nie mam wcale dużych wymagań (użytek amatorski czyli od czasu do czasu) to wszystkie odpadły w podstawowych kwestiach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie chcę kupić moją pierwszą polerkę padł wybór na DA. Krauss db5800 będzie dobrym wyborem ? Z tego co widzę najlepiej szukać z małym skokiem głownie na mięki lakier ale aby dała radę też robić twarde. Czy warto dopłacić do s8 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie chcę kupić moją pierwszą polerkę padł wybór na DA. Krauss db5800 będzie dobrym wyborem ? Z tego co widzę najlepiej szukać z małym skokiem głownie na mięki lakier ale aby dała radę też robić twarde. Czy warto dopłacić do s8 ?

 

Na poprzedniej stronie... :wallbash::wallbash:

 

193 strony tematu i kazdy pyta o to samo, nie chce być nie miły, ale po co drążyć temat skoro odpowiedź jest jasna, do cięcia lakieru najlepiej sprawdza sie rotacja bądź DA ze skokiem 21mm (ciut gorzej niz rotacja, ale i tak jest spoko) kazdy kolejny spadek mm oznacza gorsze cięcie. Miękki lakier taką lare 09-125 zrobisz ciut dłużej aczkolwiek bez przeszkód, natomiast z twardszymi lakierami wydluzasz te prace 5 krotnie prawdopodobnie. Wiec na upartego każdą DA zrobisz korekte, kwestia jak dlugo. Lare 09 lite bardzo fajna maszynka, sam teraz zakupiłem (glaze, cleanery to jest to!) korekta dla mnie xa dlugo trwa, ale noe w tym celu ja zakupowalem. Kraussa nie mialem, ale na moje to to samo. Bałem sie tego silnika 600W, ale przy wiekszosci polerek go stosują i jest :good: najważniejsze stabilizacja obrotów(zaczerpnięta imo z rotacji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że Krauss db5800 ma 900W.

Wyslalem email z zapytaniem DA czy rotacja w określonym budżecie i taką otrzymałem odpowiedź :

Napiszę krótko. DA zrobimy zawsze lepsze wykończenie, szczególnie przy problematycznych lakierach. Rotacja natomiast lepiej wytnie grubsze rysy. Jednak w finalnym rozrachunku ważniejsze jest wykończenie ponieważ co z tego że usuniemy grube rysy, jak nie wykończymy lakieru idealnie :) Ja bym polecił DA kraussa 900W. Do tego dokupić mały talerz 75mm. Ta maszyna na małym talerzu tnie bardzo dobrze i nawet można wyciągnąć zmatowienie po papierze ściernym Przy standardowym talerzu 125mm siła cięcia jest trochę słabsza, ale i tak da się dobrze zrobić lakier.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że Krauss db5800 ma 900W.

Wyslalem email z zapytaniem DA czy rotacja w określonym budżecie i taką otrzymałem odpowiedź :

Napiszę krótko. DA zrobimy zawsze lepsze wykończenie, szczególnie przy problematycznych lakierach. Rotacja natomiast lepiej wytnie grubsze rysy. Jednak w finalnym rozrachunku ważniejsze jest wykończenie ponieważ co z tego że usuniemy grube rysy, jak nie wykończymy lakieru idealnie :) Ja bym polecił DA kraussa 900W. Do tego dokupić mały talerz 75mm. Ta maszyna na małym talerzu tnie bardzo dobrze i nawet można wyciągnąć zmatowienie po papierze ściernym Przy standardowym talerzu 125mm siła cięcia jest trochę słabsza, ale i tak da się dobrze zrobić lakier.

O tym jest cały ten wątek...

Nic nowego nie zostało napisane.

 

Wysłane z Honor 7 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie chcę kupić moją pierwszą polerkę padł wybór na DA. Krauss db5800 będzie dobrym wyborem ? Z tego co widzę najlepiej szukać z małym skokiem głownie na mięki lakier ale aby dała radę też robić twarde. Czy warto dopłacić do s8 ?

 

Na poprzedniej stronie... :wallbash::wallbash:

 

193 strony tematu i kazdy pyta o to samo, nie chce być nie miły, ale po co drążyć temat skoro odpowiedź jest jasna, do cięcia lakieru najlepiej sprawdza sie rotacja bądź DA ze skokiem 21mm (ciut gorzej niz rotacja, ale i tak jest spoko) kazdy kolejny spadek mm oznacza gorsze cięcie. Miękki lakier taką lare 09-125 zrobisz ciut dłużej aczkolwiek bez przeszkód, natomiast z twardszymi lakierami wydluzasz te prace 5 krotnie prawdopodobnie. Wiec na upartego każdą DA zrobisz korekte, kwestia jak dlugo. Lare 09 lite bardzo fajna maszynka, sam teraz zakupiłem (glaze, cleanery to jest to!) korekta dla mnie xa dlugo trwa, ale noe w tym celu ja zakupowalem. Kraussa nie mialem, ale na moje to to samo. Bałem sie tego silnika 600W, ale przy wiekszosci polerek go stosują i jest :good: najważniejsze stabilizacja obrotów(zaczerpnięta imo z rotacji)

 

Wolałem się upewnić gdyż w innych tematach znalazłem też inne opinie np jedna znich.

 

Skok 21mm nadal uważam za gigantyczny i trudny do opanowania, ale siła cięcia jest naprawdę w porządku, bez porównania do zwykłej dual action. Prawdopodobnie do użytku domowego wystarczająca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie chcę kupić moją pierwszą polerkę padł wybór na DA. Krauss db5800 będzie dobrym wyborem ? Z tego co widzę najlepiej szukać z małym skokiem głownie na mięki lakier ale aby dała radę też robić twarde. Czy warto dopłacić do s8 ?

 

Na poprzedniej stronie... :wallbash::wallbash:

 

193 strony tematu i kazdy pyta o to samo, nie chce być nie miły, ale po co drążyć temat skoro odpowiedź jest jasna, do cięcia lakieru najlepiej sprawdza sie rotacja bądź DA ze skokiem 21mm (ciut gorzej niz rotacja, ale i tak jest spoko) kazdy kolejny spadek mm oznacza gorsze cięcie. Miękki lakier taką lare 09-125 zrobisz ciut dłużej aczkolwiek bez przeszkód, natomiast z twardszymi lakierami wydluzasz te prace 5 krotnie prawdopodobnie. Wiec na upartego każdą DA zrobisz korekte, kwestia jak dlugo. Lare 09 lite bardzo fajna maszynka, sam teraz zakupiłem (glaze, cleanery to jest to!) korekta dla mnie xa dlugo trwa, ale noe w tym celu ja zakupowalem. Kraussa nie mialem, ale na moje to to samo. Bałem sie tego silnika 600W, ale przy wiekszosci polerek go stosują i jest :good: najważniejsze stabilizacja obrotów(zaczerpnięta imo z rotacji)

 

Wolałem się upewnić gdyż w innych tematach znalazłem też inne opinie np jedna znich.

 

Skok 21mm nadal uważam za gigantyczny i trudny do opanowania, ale siła cięcia jest naprawdę w porządku, bez porównania do zwykłej dual action. Prawdopodobnie do użytku domowego wystarczająca.

Otóż to... pracę na 21 trzeba lubić i do tego zrywa pady, ale tnie ok. Jak zacząć to klasycznie.. DA z mniejszym skokiem jest jak znalazł.

 

Wysłane z Honor 7 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Też słyszałem o niej pozytywne oponie. Że stosunek jakości do ceny jest naprawdę przyzwoity.

Generalnie równie ważna jak polerka jest jakość końcówki. Tutaj na forum już koledzy pisali o przypadkach, że źle użyta polerka powodowała sporo szkód. Sprawdź sobie jeszcze tutaj specyfikację polerek od kraft dele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też słyszałem o niej pozytywne oponie. Że stosunek jakości do ceny jest naprawdę przyzwoity.

Generalnie równie ważna jak polerka jest jakość końcówki. Tutaj na forum już koledzy pisali o przypadkach, że źle użyta polerka powodowała sporo szkód.

Taaa, kiedyś na Rupesie ktoś zasnął i zapomniał zapiąć pada..

 

Wysłane z Honor 7 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Polecam maszynkę krauss db 5800s da 900w.

Kupiłem od jednego z partnerów z forum z całym zestawem.(flexipads, menzerna 400, 2500 i 3500)

 

Maszynkę oceniam na plus.

-Stabilizacja obrotów super, dociskasz z całej siły na 1biegu a maszynka dalej kreci

-zatrzymanie rotacji? Chyba tylko jak przekrzywisz maszynkę, bo jak robisz to prostopadle to nawet na najniższym biegu bp się obraca.

-Uchwyt d czy jak go tam nazwać , fajna sprawa, wtedy wsuwasz rękę pod uchwyt, dłoń na głowicy i pracujesz jedną ręką.

 

Grzanie się? Nie wiem, jest nowa, ale chodziła 12h i cały czas rękę mogłem trzymać na głowicy, była tylko lekko ciepla

 

Siła cięcia mysle że wystarczająca do niemal pełnej korekty. <Świrle usuwa odrazu, 400 i tnący pad>

Testowałem na "chyba" twardym VAGowskim lakierze VW golf 3 la7u

Pełna korekta maski (pozbycie się glebokich rys) zajęła mi 3h(1raz z maszynka, sprawdzanie past, futra i 2past), teraz myślę że by było tak o godzinie krócej.

 

PsDo szybkiego wycięcia rys ta maszynka znalazłem patent, nakładasz trochę pasty 2,3groszki w miejscu rys albo rysy, chwilę rozprowadzają na 1pare sekund, a potem odrazu max, szybko wycina :D:D zazwyczaj robiłem tak na 2przejazd.w przypadku rozprowadzenia pasty dłuższą chwilę, siła cięcia na większe rysy drastycznie spadala .

 

Korekta trwała step1 12h (maska full, reszta tak na 80procent, widać to pod halogen i dodatkowo świecąc np komórka, bo pod sam halogen to spoko, ale elementy 2raz malowane, więc może nie da się tego tak wyciąć.)

 

Step2 z 5h i step3 z 3h i szczerze po step1 auto lepiej wyglądało, jedynie step2 pobrawil zderzaki i to chyba tylko temu że bałem się tam jechać mocno z 400xd

 

,ps. 400 nie trzeba było wymywac. A z 3500 czekam na ipa, bo pełno smug.

Ps. Ta Maszynka się chyba nie da pracować jak tylko na max obrotach. <5 albo 6) i padów 80mm nie musiałem używać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci tak jak nie wymywałeś past to nie dziwię się że korekta wyszła na 100% tą maszynką, oczywiście nie jest zła(sam mam taką)ale moja jednak nie tylko na pierwszym biegu dociskając z całej siły jest się w stanie zatrzymać(wymywaj pasty dowiesz się prawdy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci tak jak nie wymywałeś past to nie dziwię się że korekta wyszła na 100% tą maszynką, oczywiście nie jest zła(sam mam taką)ale moja jednak nie tylko na pierwszym biegu dociskając z całej siły jest się w stanie zatrzymać(wymywaj pasty dowiesz się prawdy)

 

Nie korekta 100 procent, a sama maska.

 

Wymywalem, ipa 20procent (tenzi 1l), tylko to miałem pod reka :roll:

 

Bardziej chodziło mi o to, że menzerna 400 (cutting pad) pylila (robił się z niej pył). Wystarczyło przetrzeć tylko fibra i było elegancko. No i wykończenie niezle.

 

Po 2500 plus polishing pad miałem wrażenie że wykończenie gorsze, :o

Po 3500 plus finish pad wrócił look, ale cholerstwo nie szło wymyć tym tenzi :D .

Przy tych vagowskich lakierach plus maszyna da, tak się zastanawiam czy był sens robić step2 i step3, skoro siła cięcia na tych pastach i twardym lakierze jest znikoma. :o , no, ale to moja 1polerka więc robiłem książkowo.

Ps. Dziś odbieram ipa 5l z paczkomatu. :song:

 

Marco80 a masz podkładkę pod bp? Ja dostałem jakąś mini podkładkę razem z bp wycięta z jakiegoś plasti-podobnego "materiału"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.