Skocz do zawartości

Jaka maszyna polerska dla początkującego ?


Rekomendowane odpowiedzi

Nie zamordujcie mnie, ale mam pytanie, czy mogę zamiast polerki użyć szlifierki kątowej z regulacją obrotów?

 

Dodane po 10 sekundach:

tylko nie bijcie pls

 

Taką dam radę.

W dzieciństwie jarałem się, jak ktoś miał ściemniacz na ścianie. Dotykałeś ręką lub kręciłeś - a żarówka raz w tą, raz w tamtą. Ciemiej, jaśniej, ciemniej, jaśniej. Bajer.

Później miałem takie pokrętło w formie puszki [chyba dziadek przerobił ściemniacz ścienny] i można było robić tak ze wszystkim. Lampka ściemniała się, wentylator zwalniał.

Kup albo stwórz taki ściemniacz i reguluj napięcie na kątówce ;)

 

(Uwaga: autor pomysłu nie odpowiada za skutki jego realizacji. Enjoy responsibly.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ref]MsMajor[/ref], Na znanym portalu aukcyjnym, którego linków tu nie można wklejać są maszyny Eurotek 9mm za 209zł i 21mm za 315zł, Bass Polska 8mm za 299zł i Vander 8mm za 315zł z przesyłką. Zakładka narzędzia elektryczne i zakładka polerki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ref]MsMajor[/ref], Na znanym portalu aukcyjnym, którego linków tu nie można wklejać są maszyny Eurotek 9mm za 209zł i 21mm za 315zł, Bass Polska 8mm za 299zł i Vander 8mm za 315zł z przesyłką. Zakładka narzędzia elektryczne i zakładka polerki

 

ale ze mnie gapa, cały cza źle wpisywałam w "szukajkę" :wallbash:

dzięki chłopaki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ref]MsMajor[/ref], Na znanym portalu aukcyjnym, którego linków tu nie można wklejać są maszyny Eurotek 9mm za 209zł i 21mm za 315zł, Bass Polska 8mm za 299zł i Vander 8mm za 315zł z przesyłką. Zakładka narzędzia elektryczne i zakładka polerki

 

Tez jestem na kupnie maszyny DA dla początkującego. Z tych maszyn które wymieniłeś, wg Ciebie która byłaby najlepsza ?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ref]mateeusz_sz[/ref], Na początek do amatorskiej zabawy najlepszy byłby Bass Polska lub Vander. Obie już były opisywane na forum i są sprawdzone przez forumowiczów. Śmiało można nimi nakładać woski, politury czy cleanery, a nawet przy odrobinie wytrwałości odświeżyć lakier. Trzeba tylko dokupić sobie talerz oporowy 125mm i odpowiednie pady :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o info czy kupując maszynę na przykład Krauss DA-db5800s jest możliwość podpięcia mniejszego talerza niż standardowy 125mm? Jeśli chciałbym na przykład użyć jej do polerki lamp albo trudno dostępnych miejsc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za jedyne 7 razy wiecej dostajemy sprzet znanego i zachwalalnego rupesa ktory przegrzewa sie po kilkunastu minutach pracy..jak dla mnie bomba..moze popelnie drugi raz ten sam blad i kupie cos z tej swietnej firmy :mrgreen::mrgreen::mrgreen: zaraz bedzie dym :lol::lol::lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesledziłem temat i każdy mówi co innego. Chce zakupić coś dla siebie tak do 1000 zł. Krauss DB5800S będzie dobrym wyborem?Zastanawiam się też nad LARE PRO LR20-125 Jestem początkującym i będzie używana 2-3 razy w miesiącu . Do poćwiczenia na swoim aucie i ew znajomych.Do polerowania jak i nakładania wosków. Czy coś w tej cenie polecanie innego ? Prosiłbym o jakieś argumenty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączam się do tematu :)

Nic od siebie nie podpowiem bo nie mam doświadczenia. Jedyne co wiem to to ,że maszyna K2 jest strasznie ciężka, dość słaba, głośna i nie ma stabilizacji obrotów ( oczywiście mówię o egzemplarzu którego mam obecnie w posiadaniu ).

Na chwilę obecną udało mi się nie popsuć 3 aut tą maszynką, ale mam jej dość i czas ją zmienić. Święta idą a może by tak coś mikołaj przyniósł ?

Tylko co... ?

Krauss P7 vs. LARE LITE LR10-125 ?

Co byście wybrali i dlaczego ?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ref=#ff3366]benybco[/ref], z tych dwóch myślę, że wziąłbym Kraussa P7. Jest bardziej ergonomiczny, ale też mimo wszystko trochę lżejszy (0,7kg jeśli porównywać dane producentów). Lare Lite przy nim to trochę taki ociosany klocek, a niższa waga chociażby o te 0,5kg jest sporą zaletą. Chociaż nie powiem, cenię sobie Lare, mam ich maszynę LD12-125 i bardzo się z nią polubiłem. Na plus Lare jest także dobra opinia o serwisie i niezawodności maszynek. Jeśli masz możliwość, dopłać te +/- 100zł do Kraussa. Albo w ogóle zaszalej i weź rotację z Lare PRO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ref=#ff3366]benybco[/ref], jeśli chcesz lżejszą i bardziej ergonomiczną maszynę to odpuść Lare LR10-125. Do Kraussa P7 można porównać Lare LR20-125. Od siebie polecę Kraussa P7 bo sam kiedyś przesiadłem się z K2 na właśnie tą maszynę i to jest zupełnie inna liga. Katuje go prawie codzienne a lekko nie ma. Przerobił ze mną duużo aut z różnymi lakierami bez awarii. Jedynie po ok.70. autach skończyły się szczotki a do każdej nowej maszyny producent dokłada zapasowe, więc śmiało mogę uznać sprzęt za bezawaryjny ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

huberts. , Rybicki dzięki za odpowiedzi :) , zamówiłem Krauss P7. pewnie że chciałbym pójść wyżej bo właśnie co nieco doczytałem forum i widziałem kilka wzmianek o kiepskim serwisie Krauss'a, ale niestety mikołaj miał ograniczone fundusze tym bardziej że jeszcze zastanawiam się nad zakupem odkurzacza piorącego... :) ale to już nie w tym dziale :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli trafie spoko egzemplarz to nic nie będzie potrzebne bo to tylko do celów prywatnych :). Wiem że mógłbym wypożyczyć sprzęt od czasu do czasu, ale zwyczajnie nie cierpię pożyczać :good:

 

Dziś mikołaj już dotarł. Rozpakowałem, podotykałem :) uruchomiłem i spakowałem, już się nie mogę doczekać pierwszej pracy , ale to dopiero po świętach :( bo przecież mikołaj dopiero 24 będzie chodził.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.