Skocz do zawartości

Jaka maszyna polerska dla początkującego ?


Rekomendowane odpowiedzi

4h rotacja - 3 etapy z wyprowadzaniem holo, bylo robione duzo kombinacji, bo lakier mega zajechany i nie dal sie ciąć w dodatku, przy swojej hondzie juz bym go dawno spalił:D

Nie było to czasami po 2007-2008 roku? Ktoś na forum robił relacje a4 08 i pisał że takiego lakieru to jeszcze nie widział, bmw odpadają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogłem założyć tematu więc piszę tu , jeśli zły temat to proszę o przeniesienie .

Otóż po weselu zamierzam otworzyć własne studio autodetailingowe , mam zamiar wybudować garaż na działce gdzie w przyszłości powstanie moj dom. Powiedzcie koledzy mi jakich polerek potrzebuje żeby zawsze było odpowiednie narzędzie pod ręką , tzn do wet sandingu ciecia itd . niby mam tam w głowie jakiś zestaw ale chciałbym uslyszec wasze propozycje niezbednych narzedzi , myslalem o systemie rupes , mam mark2 15 i chcialem dokupic do tego mini i tego nowego ibirda chodz dosyc drogi no i czy rotacja jest faktycznie nie zbedna ? dziekuje za odpowiedzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.chemicalguys.eu/no-swirls-kr ... isher.html

 

Panowie szukam opinie o tej polerce. Ktos uzywa ? ktos zamawial z chemicalguys.eu ?

 

W sumie patrze ze to to samo co krauss s75 ale czemu taka roznica w cenie ? :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, zamawiał was ktoś polerke z aliexpresu?

zastanawia mnie taka https://pl.aliexpress.com/item/8mm-high ... 123.MuacPO

 

ma ktoś podobna?

 

są również tańsze ale ze skokiem 21mm

 

https://pl.aliexpress.com/item/Constant ... 4.1.1MLIjg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam kiedyś patrzyłem z maszynami na Ali, ale koszt wysyłki jest duży i przy tańszych maszynach wychodzić cena prawie jak w Polsce. Chyba że kupować dprawdzone repliki rupersa czy flexa to wtedy może mieć sens.

 

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie jak z tymi replikami rupesa 21mm o nazwie clover? Z zewnątrz są identyczne i według filmików w sieci równie dobrze chodzą. Bardzo mocno zastanawiam się nad nią. Tylko moje pytanie... Czy zamontuje do nich inne bp niż to oryginalne?

 

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam temat czytam i zglupialem :P potrzebuje maszyny na początek zabawy i pytanko, czy takim Krausem 5800 zdzialam coś przy czarnym audikowskim UNI? Czy zdecydować się na p7.

Pozdro

 

UNI jest miękki i trudny w wykończeniu. Jeśli to początek zabawy z maszynkami to taki 5800 się spisze. Dodatkowo do korekty lamp i elementów plastikowych zapewni spokój psychiczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam P7 i teraz brakuje mi jakieś DA. Niestety budżet lekko mnie ogranicza do 300zł.

W tej kasie to chyba Vander choć Bass jest mocniejszy. Jeszcze jest eurotec. Choć chyba te pierwsze będa lepsze.

Zastosowanie: Cleanery, może lampy, jakieś plastiki, wykończenie na miękkich lakierach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam P7 i teraz brakuje mi jakieś DA. Niestety budżet lekko mnie ogranicza do 300zł.

W tej kasie to chyba Vander choć Bass jest mocniejszy. Jeszcze jest eurotec. Choć chyba te pierwsze będa lepsze.

Zastosowanie: Cleanery, może lampy, jakieś plastiki, wykończenie na miękkich lakierach.

Jeśli do lamp to budowa DA euroteca będzie lepsza, zapinasz małego BP i jazda. Też o tym myślę.

 

Wysłane z Honor 7 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem dwie polerki z zamiarem przetestowania i zwrotu do sprzedawcy jednej z nich ktora się nie sprawdzi . Mój wybór padł na K2 Masner oraz Bass BP-5124 1600W.

Opiszę moje wrażenia -może komuś ułatwi wybór jeśli się zastanawia nad BP-5124 .

K2 wszyscy znają więc nie opisuję.

Bass 5124 1600W 600-3000obr

- jakościowo dużo lepiej wykonany od K2 - solidna i pokryta gumą obudowa - i to chyba jedyna zaleta

- waga , nie ma może drastycznej róznicy ale od K2 jest 0,5-1kg cięższa

- blokada wrzeciona- jeśli ktoś lubi pracować bez uchwytu to nie polecam, przycisk wystaje i jest na srodku -przy wiekszym nacisku jest ryzyko zblokowania

- boczna blokada przycisku - jest niestety do bani ,działa odwrotnie niż to potrzebne. To jest blokada przed nacisnięciem włącznika a nie podtrzymujaca go w trakcie pracy , mało przydatne

- stabilizacja obrotów - nigdzie u różnych sprzedawców nie udało mi sie przed zakupem uzyskać informacji czy ona jest , nawet sam producent twierdził że nie ma stabilizacji obrotów. Stabilizacja jest -choć w sumie nie wiem czy nie lepiej gdyby jest nie było . Działa bardzo dziwnie , przy stosunkowo niewielkm nacisku podnosi natychmiast obroty chyba dwukrotnie.

 

Test polerski wygrała jednak K2 chociaż początkowo spodziewałem się przewagi Bassa. Z powodu wariujących obrotów Bassem robiło się bardzo niestabilnie , w dodatku przy najnizszych obrotach i rozprowadzaniu wstępnym potrafiła dosc mocno rozrzucić pastę czego na K2 nie było . W zasadzie miałem zostawić sobie jedną ale suma sumarum obydwie polerki wrócą do sprzedawcy . Z K2 jest taki problem że na 1 biegu praktycznie silnik buczy i nie rusza. Dopiero przed ustawioną 2-ką na pokrętle zaczyna kręcić. Teraz pytanie do tych którzy mają/mieli K2-czy to normalne czy coś z nią nie tak ? Wydaje mi się że tak nie powinno być . Powinna chyba iśc od minimalnych obrotów lub przynajmniej powinno być to 600 tak jak wynika z górnej podziałki. Jak to u Was jest z tym K2? Zastanawiam się czy sprowadzać inną sztukę K2?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam K2 i powiem ze niczego takiego u siebie nie zauważyłem . Ustawiam 1 bieg I maszyna odrazu startuje , co prawda jest takie małe opóźnienie od naciśnięcia przycisku ale na 1 biegu mam te najniższe stałe obroty i dopiero jak przełączę na 2 to wtedy przyspiesza , jak mam między 1-2 tak w połowie to nie zmienia obrotów i dalej mam najniższe . Może u ciebie ten przełącznik cos być walnięty i wykrywa pierwszy bieg zaraz przy 2 biegu . W końcu to K2 budżetowa polerka wiec nie sie co za dużego szału spodziewać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odp w takim razie albo jest źle skalibrowana albo potencjometr jest do bani, jak by nie było odsyłam. Czy jest w kwocie do 250 PLN jeszcze jakaś sensowna alternatywa dla K2? Warunek to min.600 obr , soft start i stabilizacja (nie musi być HD ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.