Skocz do zawartości

Powloka na felgi


krd

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, co będzie lepszym wyborem w moim przypadku? Mam do zabezpieczenia 2 komplety felg, 15" typu mesh oraz 18" wieloramienne z Insignii. To będzie moja pierwsza powłoka w życiu. Myślałem nad FX Protect Wheel Armour ze względu na możliwość aplikacji bez docierania lub nad Neoxalem 12 ze względu na bardzo korzystną cenę (prawie 100 zł tańsza od 30ml buteleczki od FX). Szukam czegoś maksymalnie prostego w aplikacji oraz taniego, żeby nie było szkoda jak coś zepsuję 😛

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Streat napisał(a):

Neoxal testuje, tani i póki co działa, ale felgi myte dopiero 3 razy wiec ciezko powiedzieć jak z wytrzymałościa 😉 

Kupiłem FX Protect 15 ml na jeden komplet felg, na lato pomyślę o Neoxalu. Bardzo kusi cenowo. Wrzucaj proszę aktualizacje tutaj albo w temacie Neoxala 12, jestem ciekawy ile ta powłoka posiedzi. Nie myślałeś o tym, żeby zarzucić ją też na reflektory albo plastiki zewnętrzne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 17.02.2023 o 07:46, Howard66 napisał(a):

Ultracoat Metal Guard 15 ml .. Czy starczy na  4 felgi o rozmiarze 20 z dużą ilością ramion?52d06f89-9343-4f0a-afe0-a19d76426e5c.jpeg.1d3ec2ead8ab2005a22fa484034c8978.jpeg

Dałem do nałożenia kolesiowi co kładzie ceramiki i na te 20 felgi  z 15 ml poszło tylko 1/3 butelki i to na dwie warstwy. Czy to nie za mało i realne ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na 20 csli zużyłem 15 ml w jednej warstwie, tylko ja używałem Aqua Wheel . Pytanie czy te dwie warstwy były na całe felgi czy tylko front? Jeśli sam front to realne może być takie zużycie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Howard66 jak felgi będa ładnie kropelkować to się nic sie martw. Też tu dopytywałem akurat o artdeshine bo nie mogłem zmęczyć tej powłoki. Na 18tki poszło mi może z 2-3ml w dróch wartstwach. Z 10ml zrobiłem 18tki, 17tki, 16ki fronty, ponownie 18tki na mega bogato żeby już po prostu skończyć tą butlkę. Można lać więcej co sobie udowodniłem przy ostatnim podejściu tylko pytanie - po co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Hej. Odbieram felgi po nowym lakierze. Robione od zera. Mam je prosto od lakiernika, lakierowanie proszkowo. Chciałbym je zabezpieczyć na lato powłokowa. Jest cod dedykowanego do felg o zwiększonej wytrzymałości? Ogólnie opłaca się robić korektę przed czy wystarczy cleaner i na to powłoka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak felgi świeżo po proszku to moim zdaniem starczy jakiś Wipe out i lecieć z ceramika. Robiłem Aqua Wheel i zero problemów (2 sezony wytrzymała). Inne to np. Dlux czy Metal guard. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No w sumie można poszaleć jak wystarczy na pół roku nie będzie problemu po sezonie mycie i poprawki.

Tylko czy jest sens inwestować w coś drogiego na felgi czy warunki zjedzą wszytsko i kupić K2 i najwyżej poprawiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak felgi świeżo po proszku to moim zdaniem starczy jakiś Wipe out i lecieć z ceramika. Robiłem Aqua Wheel i zero problemów (2 sezony wytrzymała). Inne to np. Dlux czy Metal guard. 
Zamówione
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, felgi jadą na renowację, fronty będą robione na CNC + bezbarwny, boki ramion i wnętrze w kolor. Jak długo czekać po lakierowaniu z położeniem powłoki?

Gdzieś kiedyś obiło mi się info o uszy że po lakierowaniu powinno się odczekać 4-6 tygodni.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.