Skocz do zawartości

Dual Action vs. Rotacja małe porównanie


bienek

Rekomendowane odpowiedzi

Od pewnego czasu rozważam zakup maszyny. Jak dotąd starałem się z mniejszym lub większym efektem korygować (nie wiem czy to nie za duże słowo) lakier ręcznie. Samochód Seat Leon o lakierze granatowym LB5N. Póki co wykorzystywałem chemię i akcesoria Megsa, co jak na ręczna korektę dawało wystarczający efekt - przynajmniej dla mnie. Finalnie zabezpieczałem lakier (głównie sezonowo) woskiem Collinite 476. Jednak naszedł czas na zmiany....

Po przeczytaniu całego wątpku doszedłem do wniosku, że kwestie zakupu kieruje głównie na maszyny DA, rotacja jest dla mnie zbyt górnolotna jak na ten moment. Nie tylko ze względu na umiejętności ale i koszt.

Znalazłem całkiem ciekawy zestaw Krauss P7, skład zestawu polerskiego oprócz maszyny wchodzą:

Monster Shine Pad Polerski 135mm - cutting niebieski

Monster Shine Pad Polerski 135mm - polishing żółty

Monster Shine Pad Polerski 135mm - finishing czarny

Menzerna 400 250 ml

Menzerna 2500 250 ml

Menzerna 3500 250 ml

 

Cena w/w zestawu to 699zł.

Chciałbym mieć wyjściowy zestaw, który będę mógł sukcesywnie powiększać w miarę swoich możliwości i oczekiwań. Proszę o konstruktywne wnioski co o tym sądzicie, ewentualnie propozycje innych maszyn, które możecie polecić. Z góry dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wnosek na dzien dobry krauss p7 to rotacja :acute:

 

Krauss 5800 lub s8 to da. Menzerna jest dla da straszna oprocz tego ze pyli i wysycha niemilosiernie to efektow zbytnuo nie widac. Jako psta cutingowa tylko koch 8.02 lub megs 101 jak dla mnie. Gabki kto co lubi ja uzywam fleksow natow roayli czasem boskich.

 

Do finishu koch antyholo

Jako srednia menzerna 2500 sie nada:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ty gadasz, menzerna jest na tyle tłusta że właśnie fajnie sie lata :) i np ja nie lubie kocha bo jest za suchy :ad:

A co do zestawu, wszystko spoko ale gąbki moster shine to troche ścierwo jest, da się na nich pracować ale szybko się rozpadają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem cięcia na DA różnymi pastami , Menzerna 400 , Kochem 8.02 , megsem 105 i mothersem żółtym . Dla mnie megs i Menzerna są za suche , koch jest Ok długo można wypracowywać ale najlepszy efekt cięcia dał mi Mothers + MF od flexi , ale nie ma to jak futrzak na rotacji :ad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...

Myślę nad odświeżeniem lakieru Mondeo i MK4 oraz Punto 2. Mam rotację Einhell, kupioną używaną maszynę do ćwiczeń i niezbyt mi wychodzi polerowanie na blotniku od Volvo V40. Mam ćwiczebny taki, poza tym maszyna ciężka jak smok. Zastanawiam się czy do ściernego cleanera i usuwania swirli maszyna DA typu Bass 5119 nie będzie najlepszym rozwiązaniem? Nie muszę mieć idealnego auta, a efekty niektórymi cleanerami lub AIO są dla mnie satysfakcjonujące. Na takie odświeżenie mogę poświęcić max.1 dzień, więc o porządnej korekcie nie ma mowy. Brak czasu i umiejętności. Czy oprócz Vander i Bass jest coś dobrego w kwocie max.500zł ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, kedar napisał:

Myślę nad odświeżeniem lakieru Mondeo i MK4 oraz Punto 2. Mam rotację Einhell, kupioną używaną maszynę do ćwiczeń i niezbyt mi wychodzi polerowanie na blotniku od Volvo V40. Mam ćwiczebny taki, poza tym maszyna ciężka jak smok. Zastanawiam się czy do ściernego cleanera i usuwania swirli maszyna DA typu Bass 5119 nie będzie najlepszym rozwiązaniem? Nie muszę mieć idealnego auta, a efekty niektórymi cleanerami lub AIO są dla mnie satysfakcjonujące. Na takie odświeżenie mogę poświęcić max.1 dzień, więc o porządnej korekcie nie ma mowy. Brak czasu i umiejętności. Czy oprócz Vander i Bass jest coś dobrego w kwocie max.500zł ?

Masz jeszcze Euroteca jest o niej na forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, bass eurotec i vander nie odczuje sie różnicy. Do amatorskich zabaw wystarczy. Ja posiadam bass 5119 i jestem wlasnie po korekcie vw golf 5. Lakier twardy jak cholera ale w dwoch krokach ladnie mi to wyszlo. Aczkolwiek pracy bylo sporo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Dnia 27.06.2017 o 18:15, Neneschek napisał:

Witam. Mam pytanie odnośnie Dual Action. Czy jest mozliwosc uwyzania futra zamiast padu? Posiadam Flex 3401 vrg i zalezy mi na lepszym usuwaniu rys co zauwazylem iz rotacja z futrem jest mozliwe.

Hej, flexipads posiada futra z krótkim wlosiem pod DA, calkiem fajnie się sprawdzają na VRG, choc pady z MF są lepszym rozwiązaniem chociazby na oferte wielu producentów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 5 tygodni później...

Witam Wszystkich,

nadeszła pora na uzupełnienie sprzętu i zastanawiam się nad poniższymi maszynkami. Obecnie posiadam rotację Lare EPL11. Powiedzcie co myślicie, co wybrać, żeby być zadowolonym z jakości wykończenia i usuwania defektów oraz wygody pracy z maszynką. Większe defekty mogę na chwilę obecną traktować rotacją jeśli będzie taka potrzeba a finish na wymienionych niżej maszynkach.

1. Rupes LHR12E Duetto oraz Rupes LHR75E Mini

2. Rupes LHR 15 Mark II oraz Rupes LHR75E Mini

3. Rupes LHR21 Mark II oraz Rupes LHR75E Mini

Szukam czegoś czym będę mógł działać przy swoich oraz znajomych autach z dobrym efektem końcowym. W przypadku wyboru opcji nr 1 pewnie kiedyś w skarbonce uzbiera się na LHR 15 lub 21 ale to trochę potrwa - przy okazji, żeby nie zawracać później głowy to która z tych dwóch nada się lepiej jako uzupełnienie opcji nr 1?

 

Dzięki wszystkim za pomoc:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wybrał chyba opcję nr 1. Pracowałem sporo duetto i fajnie się sprawdza. Idealnym rozwiązaniem zamiast LHR75 mini byłby rupes IBRID. To jest mega narzędzie i spokojnie może zastąpić 75mini. No tylko cena jest kosmiczna..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem kilka PW z kolegą "Eryczek" (któremu z tego miejsca bardzo dziękuję za pomoc i cierpliwość) i wybór chyba padnie właśnie na opcję nr 1. IBrid jest bardzo kuszącym wyjściem ale niestety cena jest zbyt zaporowa jak dla mnie, przynajmniej na chwilę obecną choć nie wykluczam tej opcji w przyszłości:)

Gdybyś stał przed zakupem IBrid, to którą wersję byś wybrał - długą czy krótką?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pracowałem na wersji z długą "szyja" bo taka sobie zazyczylem u szefa i sprawdziła się wyśmienicie. Myślę że jest dużo bardziej praktyczna niż ta krotka wersja.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.07.2017 o 08:11, xp111 napisał:

Witam. Potrzebuje zakupic polerke DA do 300 zl. Dostane takie na allegro? Czy ktos moglby mi pomoc z wyborem poniewaz juz mam metlik w glowie d czytania forum :)

Chyba jednak mało czytasz... BASS Polska 5119, allegro odpal sobie sam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...

Nie gniewajcie się, że odkopie starego kotleta. Mam Kraussa DB5800, powiem szczerze że czegoś mi brakuje. Po przeanalizowaniu stwierdzam że za długo spędzam czasu przy jednym samochodzie. Zdecydowałem, że zakupię Rupes LHR12E Duetto bądź Rupes LHR15 Mark II, ale cena jest porównywalna. Na co byście bardziej zwrócili uwagę, co kupili bo juz stoję w wielkiej rozterce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz wziąć pod uwagę, jaka maszyna Ci bardziej odpowiada. LHR15 jest sporo większa i w zasadzie nie nadaje się do pracy jedną ręką. Duetto jest bardziej kompaktowy, ale zapewne troszkę mniej agresywny.
Jeżeli maszyna ma być do hobbystycznego użytku do pracy przy swoim samochodzie i okazjonalnie przy autach znajomych to raczej skłaniałbym się ku duetto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, camus napisał:

Nie gniewajcie się, że odkopie starego kotleta. Mam Kraussa DB5800, powiem szczerze że czegoś mi brakuje. Po przeanalizowaniu stwierdzam że za długo spędzam czasu przy jednym samochodzie. Zdecydowałem, że zakupię Rupes LHR12E Duetto bądź Rupes LHR15 Mark II, ale cena jest porównywalna. Na co byście bardziej zwrócili uwagę, co kupili bo juz stoję w wielkiej rozterce.

Skoro masz DB5800 to bym zainwestował w mocniejszą siłę cięcia czyli LHR15.
Ja na Duetto trzaskam beemki i idzie jakoś na padach MF.
Mimo wszystko kupiłem ponownie rotację. Co siła to siła :D
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.