Skocz do zawartości

Jestem w trakcie polerki, pytanka


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

Mam problem z AG SRP na czarnym lakierze smarta (zapewne lakier ten sam co na mercedesie). Użyłem AG SRP ręcznie z czarnym flexipadem efekt jest taki że lakier jest przyciemniony ale mikrorysek nie usunął. Aplikowałem go w następujący sposób najpierw kuliste ruchy na małej powierzchni prawie do wypracowania a następnie kilka ruchów w lini prostej i resztki odrazu usunąłem puszystą fibrą.

 

W związku z tym mam pytanie czy jest to wina za miękkiego pada czy źle aplikuje? Wiadomo najlepiej użyć polerki ale narazie to nie wchodzi w grę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@piotr@sta AIO mikrorysek, szczególnie przy ręcznej pracy nie usunie, niektóre z nich ewentualnie zamaskuje. Jeśli nie masz w planach mechanicznej korekty, to na Twoim miejscu spróbowałbym usunąć mikroryski jedną z najlepszych past do "ręcznej korekty" Meguiar's Ultimate Compound przy użyciu pada tri-color :good: Ciężka praca, lecz jakiś widoczny efekt jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jestem w trakcie polerki i mam pytanie, bo nurtuje mnie taka sprawa:

Robię kochem 8.02 na padzie z mikrofibry Flexipads polerką krauss S8, po czym poznać, że pasta została wypracowana? Wszędzie mówią/piszą że robić aż do wypracowania pasty ale bez opisania objawów (przynajmniej ja nie znalazłem) i mnie teraz trapi, czy poleruję może za długo a może za krótko?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy używał ktoś Flexipads 125mm DA Black Cutting Microfibre ? Chodzi o https://bestseller.pl/manufacturer/flexipads/flexipads-125mm-da-black-cutting-microfibre.html 

Mam już NATa MF Agresywny miękki czy flexipads jest bardziej wytrzymały ? Chodzi o jakość :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Wczoraj kolega robił polerkę na moim aucie i on używa past 3M a ja przywiozłem swoją mazernę ponieważ wcześniej próbowałem zrobić polerkę ale mi nie wychodziło. 

Ogólnie kolega miał już wcześniej chęć się przenieść na pasty Manzerna i korzystając teraz z okazji chciał przetestować ją.

Zrobił lewe drzwi manzerną a prawe 3M, różnica jest kolosalna między pastami, dużo lepiej wypada pasta 3M i dużo szybciej się na niej pracuje, manzerna nie potrafiła sobie dobrze poradzić po papierze ściernym 2500 co dla 3m nie było problemu. 3M pozbyła dużo rys z lakieru gdzie manzerna nie dała rady.

Piszę to dlatego że wszyscy bardzo zachwalają manzernę i kolega też twierdził że najlepsza pasta ale wczoraj nie mogliśmy wyjść z szoku o co chodzi, próbował różnymi padami ale skutek był ten sam.

Przyznaję się że nie czytałem całego wątku bo by mi to zajęło cały dzień ale przeczytałem ze 4 strony i widzę że kolega też miał problem z tą pastą i tak się zastanawiam co jest z nią nie tak, ale chyba łatwiej jest kupić 3M i być zadowolonym z efektu niż starać się na siłę coś zdziałać manzerną ): 

Zamiast kolega to ja postanowiłem przerzucić się na 3M.

Zdjęcie aż tak tego nie oddaje jak na żywo.

1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Menzerna 1100 jest mocno przeciętną pastą, dużo lepiej sprawuje się 400. Kiedyś lakiernik dał mi na próbę jednego panelu 3M zielonego korka na DA z krótkim futrem flexi to rysy w mig schodziły ale po wymyciu bałagan był większy jak po 101, lakier dosłownie był szary. Aczkolwiek to była wersja Turecka, UK ponoć jest lepsza. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście manzerna 1100 to jest przeciętna pasta jak poczytałem trochę na stronie manzerny to pasty które najmocniej ścinają to jest Super Heavy Cut Compound 300 i 400 . W sumie wszystko mi się wyjaśniło i trzeba dokupić jeszcze jedną pastę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy ktoś mi powie co tu się stało. Zderzak malowany w tamtym roku, lakier strasznie miękki bo rysował się od patrzenia... Dzisiaj ruszyłem z polerką i wszystko było ok aż doszedłem do w/w zderzaka. Maszyna k2 masner- boski pad pomarańczowy i pasta koch h8, optymalny docisk. Robię przejazd na tylnym zderzaku. Obroty 1500 (3 bieg) wypracowuje pastę aż tu nagle białą kreska na załamaniu myślałem ,że to pasta ale nie tuż to zdarty lakier...

1FAnv03.jpg

 

Czy faktycznie lakier może być aż tak miękki i takie cuda powstają ? Co ten lakiernik tu odwalił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słabej jakości lakier (miękki) + do tego przetłoczenie gdzie zawsze jest cieńsza warstwa powłoki niż na płaskiej powierzchni + jak zderzak z plastiku to dużo szybciej lakier się nagrzewa no i takie coś później się pojawia 😞

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, S3ci0r napisał:

słabej jakości lakier (miękki) + do tego przetłoczenie gdzie zawsze jest cieńsza warstwa powłoki niż na płaskiej powierzchni + jak zderzak z plastiku to dużo szybciej lakier się nagrzewa no i takie coś później się pojawia 😞

 

Po tym zdarzeniu się wystraszyłem, że ten lakier taki lipny na tym zderzaku. I wziąłem maszynę DA lare LD 09 ta sama kombinacja past i padów i powstała druga taka sama a lakier był praktycznie zimny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wiesz gdzie ten lakiernik jest i kto to jest to jedź sytuację wyjaśnij. Ja miałem podobny przypadek po 5msc lakier zaczął dosłownie schodzić pod paznokciem. Wyrzucone ponad tysiaczek na regenerację lakieru a tu takie cyrki, nie mówiąc o tym że rysuje się w oczach. Lakiernik przyjął na reklamację i wykonał poprawnie. Za mało utwardzacza masz w tym lakierze @zibi-M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie może być za mało utwardzacza w tym lakierze. Być może jest to lakier typu MS i dlatego taki miękki. Z tego co widzę trochę też i twojej winy jest tutaj. Nie odbieraj tego źle bo nie mam zamiaru Cię krytykować. 1. Skoro wiedziałeś, że lakier jest miękki to może nie potrzebnie podchodziłeś z tak agresywną kombinacją. 2. Na zdjęciu w odbijającym lakierze widzę pada na rotacji o wymiarze 135mm (tak przypuszczam) i właśnie to mogło spowodować przebicie. Za duży pad na to przetłoczenie. 3. Ktoś wcześniej mógł już ten lakier szlifować no i mogło w tym miejscu zostać go niewiele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Panowie i Panie, mam pewien problem podczas odświeżania lakieru w Oplu Astrze GTC - czyli ten średnio twardy.

Otóż pracuje na maszynie ADBL Roller 9mm, do tego żółty pad nata i pasta sonax perfect finish - chciałem zrobić jednostopniowe odświeżenie lakieru, i problem wygląda następująco:

Przed wymyciem pasty ipą wszystko jest okej, tak jak na 1 zdjęciu, natomiast po wymyciu pojawiają się "hologramy?" - zdjęcie 2

Pad został zaimpregnowany, podczas pracy nakładam 4 "groszki" i pracuje w następujący sposób:

1.Szybkie rozprowadzenie pasty na 1 biegu - 1 przejazd pionowo i drugi poziomo

2.Praca na 3 biegu - 1 przejazd pionowo i drugi poziomo, ze średnim dociskiem

2.Praca na 4 biegu - 1 przejazd pionowo, drugi poziomo i trzeci pionowo z małym dociskiem

1 przejazd czyli w moim przypadku obszar 3 padów obok siebie - tak jak na filmie u Pawła Nowickiego

Co robię nie tak? Dodatkowo zauważyłem że w pewnym momencie pojawia się pył, co raczej nie powinno się zdarzyć na pracy z gąbka - czy to oznaka zbyt długiej pracy z tą pastą?

Probowalem takiej samej kombinacji na czarnym padzie nata i efekt bez zmian 😕

53b7dab596146236gen.jpg

 

08678373de06bcafgen.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.