Skocz do zawartości

Jestem w trakcie polerki, pytanka


Rekomendowane odpowiedzi

Maszyna DA, pad MF, pasta megs 101 - czasami na zaokrąglonych elementach mam problem z dotarciem i pasta w niektórych miejscach prawdopodobnie nie do końca zostaje wypracowana - powstaje taka plamka widoczna w mocnym świetle i za cholerę to nie chce zejść ani IPA ani zmywaczem silikonu. Czy to normalne? W zasadzie potem rzucałem kocha anti holo i wszystko jest okej ale chciałbym wiedzieć czy jest coś mocniejszego do wymywania ewentualnie psikać bezpośrednio na lakier?

 

I jeszcze jedno: ile pasty powinno się dawać na uprzednio nasączony pad z mikrofibry czy wełny ? Zakładając, że mamy obszar 50x50cm i pad 135mm. Zastanawiam się właśnie czy nie dawałem za dużo, bo dosyć długo mi się na niej pracowało (nie mam porównania do innych) i czy nie lepiej by było zrobić więcej przejazdów ale z mniejszą ilością pasty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ref=#ff3366]bart1337[/ref], MX Nowicki na kanale YT ma poradnik mi.in. jak polerować DA.

Jeżeli chodzi o tę pastę to czy ją czasami nie "przypiekasz"? Takie coś schodzi czystą IPA lub np. Wipe Out.

Oglądałem ale tak pytam o doświadczenie innych użytkowników akurat z tą pastą. Czy przypiekam? Chyba nie, element w zasadzie wcale nie czuć żeby się nagrzewał. Pad lekko łapie temperature przez BP ale nie jest to gorące. IPĄ nie schodziło ale może dlatego, że psikałem na fibre z długim włosiem a nie bezpośrednio na element.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pobawiłem się trochę w weekend i efekt już jest lepszy. Mimo wszystko dalej jakieś zostają, ale tyle przeboleje. Przejechałem jeszcze raz zaczynając od żółtego korka po niebieski. Położyłem collinite467s i delikatnie muskałem a potem przecierałem lakier bez docisku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy taka IPA będzie odpowiednia dla naszej branży? Czy lepiej kupić taką jak do tej pory ze sklepu z kosmetykami samochodowymi?

Ktoś stosuje/stosował tego Alpinusa? Rozcieńczać czy używać tak jak jest?

 

http://www.alpinuschemia.com/pl/oferta- ... e/show/105

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pobawiłem się trochę w weekend i efekt już jest lepszy. Mimo wszystko dalej jakieś zostają, ale tyle przeboleje. Przejechałem jeszcze raz zaczynając od żółtego korka po niebieski. Położyłem collinite467s i delikatnie muskałem a potem przecierałem lakier bez docisku.

 

Coś mi się wydaje, że trafi Cię jakiś szlag za parę miesięcy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pobawiłem się trochę w weekend i efekt już jest lepszy. Mimo wszystko dalej jakieś zostają, ale tyle przeboleje. Przejechałem jeszcze raz zaczynając od żółtego korka po niebieski. Położyłem collinite467s i delikatnie muskałem a potem przecierałem lakier bez docisku.

 

Coś mi się wydaje, że trafi Cię jakiś szlag za parę miesięcy ;)

 

 

Czemu tak uważasz. Planuje jeszcze jedną warstwę położyć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam koledzy ja mam taki problem

pytanie do ludzi co znaja sie na polerowaniu samochodu

mam czarna perle i pod swiatlem widac rysy po polerowaniu uzyta pasta to g3

polerowane auto bylo recznie i maszyna efekt ten sam zawsze widac slady po polerce

wczesniej auto bylo u fachowca i on jak polerowal to nie bylo rys

szuka i czytam no i nie wiem czego urzyc w fazie koncowej tak rzeby nie bylo rys

prosze o pomoc i madre odpowiedzi interesuje mnie jak pozbyc sie tych drobnych rys widocznych pod swiatlo czrny lakier

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przygotowanie lakieru to umycie auta jakie auto to chyba nie ma znaczenia ale jak trzeba to podam Peugeot 3008 kolor czarna perła ciężka do polerowania

Jak kolega może to nie powie co i jak zrobić żeby wyszło ok

Pod światło widać smugi ryski po polerowaniu i nie umiem się tego pozbyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej doświadczeni forumowicze mogą się nie zgodzić ze stwierdzeniem ze nie ma znaczenia jakie auto. Bo jeśli to org lakier to można już czegoś się dowiedzieć.

Samo umycie auta. Nie wiem jak to rozumieć.

Pełna dekontaminacja z glinkowaniem była ?

Jeśli nie , to już można podejrzewać ze brudy porysowaly lakier podczas polerowania. Ogólnie pasta g3 na mokro jest uniwersalna ale jednak dość agresywna jeśli nie wie się jak z nią odpowiednio pracować. Na szybko jeśli masz dostęp do g10 możesz spróbować te ryskiusunąć. Jednak sklanialbym się do innych past , raczej do pracy na sucho ( osobiscie nie lubie byc caly zachlapany ). Ale jeśli to swearle to samym cleanerem powinno zejść.

Ale zaczekaj na odpowiedzi kolegów na pewno coś jeszcze od siebie dodadzą i powinieneś to ogarnąć .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy taka IPA będzie odpowiednia dla naszej branży? Czy lepiej kupić taką jak do tej pory ze sklepu z kosmetykami samochodowymi?

Ktoś stosuje/stosował tego Alpinusa? Rozcieńczać czy używać tak jak jest?

 

http://www.alpinuschemia.com/pl/oferta- ... e/show/105

 

Podpowie ktoś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Panowie, mam problem ze swoim lakierem. Nie mogę go wyprowadzić tak żeby nie było holsów :| na poczatek jechałem menzerną fg500 + futro, wycinając w ten sposób wszystko to co byłem w stanie zlikwidować (2-3 pełne przejazdy). następnie zapiąłem zółtego flexipada + menzernę pf2500 i jechałem 1 przejazd (rozprowadzenie pasty na najwolniejszym biegu, potem jazda 2-4 przejścia na 3 biegu, 2 przejścia na 2 biegu i 2 przejścia na najniższym). na koniec brałem czarnego karbowanego urbana i jechałem sf4000 w podobny sposób co pf2500 z tą różnica że nie było przejść na 3 biegu. pod ledem z telefonu widać że są holo i pytanie jak sobie z tym poradzić i gdzie popełniłem błąd? może dokupić inne pasty np kocha antiholo i jakieś pady dajmy na to coś z royalpads do polishu/finishu?

 

lakier wydaje się być twardy bo jak pracowałem na białym flexi + fg500 to wolno schodziły rysy, dlatego przerzuciłem się na futro. może za miękki pad do polishu wziąłem albo za mało przejazdów na którymś etapie miałem :dontknow: maszynka to chwalebny silverline :kox:

 

zapodaje fotki z korekty po 1 etapie:

IMG_3457.jpg IMG_3458.jpg

 

a tu foto już po sf4000, po lewej stronie odbicia światła lewej lampy halogenu widać holsy, maska do połowy jest zrobiona sf4000 bo chciałem zobaczyć w słońcu jaka różnica bedzie w holsach.

IMG_3463.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

715282 może za miękki pad do polishu

 

Oraz finiszu

 

BINGO! ;)

 

Weź przejedź twardym padem na FG400 (może chaos po futrze jest naprawdę spory), potem na ten sam pad nałóż PF2500, potem polishowym padem PF2500 i zobacz czy jest różnica :good: Bo powinno być ogarnięte.

 

SF4000 na padzie czarnym waflowym to obawiam się że nic Ci nie da. 4000 również na polishowym padzie jeśli już.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomocy!, Flexipads Pro Wool rozkleił się szybciej niż samotna kobieta oglądająca romanse w piątkowy wieczór. Może trafiłem na felerną partię, a może po prostu nie umiejętnie się nim posługiwałem, na pewno wszystkiego po trochu. Mniejsza o to, chcę kupić kolejne pady ale nie wiem już sam czy kolejne z wełny typu Pro Wool czy może z Mikrofibry?. Pasta tnąca to Meguiras #101, na finish Meguiras #205 - czy żółta wykańczająca gąbka sobie poradzi po wełnie/mf?, czy muszę dodatkowo wspomóc się pomarańczową pośrednią?. Nie ukrywam że wolałbym pozostać przy dwóch etapach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Musze koledze przygotować pod sprzedaż samochód czyli strzelić korektę.

Od razu zacznę że to czarny lakier, już według mnie to mocno zmęczony, planuję zrobić 2 etapową korektę (średnią pastą i finish) i zabezpieczyć woskiem.

Lecz kolega uparł się aby po tej korekcie nabłyszczyć, zamaskować bardziej rysy i nie potrzeba woskować, a jak już to ma wosk (K2 Ultra Wax - starej wersji)

I nie wiem czy dobrze to będzie wyglądać ? 

Więc tak, to by wyglądało: Meguiar's Ultimate Compound lub Sonax ProfiLine FS 05-04 + Menzerna SFP3800 + pewnie jakiś antiholo.+ "tutaj już kolegi środki" BOLL B300 Mleczko + SONAX AUTO POLITURA + Wosk K2 Ultra Wax. ? I Nie wiem czy na maszynce Rotacyjnej z K2 będzie dobrze robić korektę Meguiars'em UC ?? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.