Skocz do zawartości

Wybór myjki ciśnieniowej


jarusiek

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam 5/17 C. Trochę większe ciśnienie. Bardzo fajnie się sprawdza. Denerwujące nowe przyłącza bo tylko oryginalne adaptery wchodzą w grę jeśli chciałbyś podłączyć dłuższy wąż, czy np pianownice. Chociaż ostatnio widziałem jakieś zamienniki , ale nie wiele tańsze.
O ile lance podłącza się bez problemu, to pa z adapterem ciężko. Nie wchodzi jakby do końca i nie chce wskoczyć na gwint. Możliwe, ze problemem jest sam adapter.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Ja mam 5/17 C. Trochę większe ciśnienie. Bardzo fajnie się sprawdza.


Dziękuję@ptasznikos za informację. Tak Twoja ma trochę większe ciśnienie, ale mniejszy przepływ wody. Wypatrzyłem też, że gdy dokupię adapter 1, to podłączę sobie starszy wąż z k3
Muszę to jeszcze przemyśleć

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.04.2019 o 15:30, Marino166 napisał:

Panowie, podpowiedzcie czy ta myjka Karcher HD 5/ 15 C ma sens, jak to w ogóle pryska. Mam możliwość kupić tę myjkę za niecałe 2300. Użytkuję tutaj ktoś taką myjkę?

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka
 

U mnie w pracy jest taka myjka i działa bezproblemowo od kilku lat.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 30.04.2019 o 20:11, Marino166 napisał:

Ok już zamówiłem tą myjkę. Dziękuję bardzo za wszystkie porady.

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka
 

To lepiej zrezygnuj bo się mocno zawiedziesz chyba, że piszesz o starej bo nowy Karcher  HD 5/15C To zabawka 😉
Odpal OLX i kup sobie porządną maszynę ! Np Karcher HD 7/18-4M do 2,5tyś max kupisz z nowymi bebechami będzie chodzić do końca życia. Ewentualnie kup mercedesa czyli Kranzle quadro 799  ( 3 tyś max) i będziesz miał mega wygodnego potwora 😉 Nowe zabawki za ta kasę nadają się co najwyżej do podlewania kwiatów.... Chyba, że takie parametry Ci pasują to ok 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



To lepiej zrezygnuj bo się mocno zawiedziesz ... Chyba, że takie parametry Ci pasują to ok


Kupiłem i powiem Ci, że wcale się nie zawiodłem a wręcz przeciwnie. Do tej pory używałem K3 (który ma już ok 20 lat) i teraz wiem jaka jest między nimi różnica. Nie pracuję myjką zawodowo, potrzebna jest mi w moim gospodarstwie domowym do czyszczenia kostki (której mam ponad 300 m2), mycia elewacji i samochodów. Myjka spisuje się świetnie. Oprócz tego dostałem 24 miesiące gwarancji door to door i mam serwis premium, który gwarantuje mi naprawę urządzenia w ciągu 7 dni. Oprócz tego, części i akcesoriów do karchera wszędzie jest pełno. Zupełnie nie rozumiem, w czym od Karchera lepszy jest Nilfisk lub nawet Kranzle? Przyznam, że o tej marce Kranzle, dowiedziałem się dopiero na tym forum. Skoro to taki Mercedes, to dlaczego mało kto o tym słyszał?
Pozdrawiam serdecznie.

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Marino166 napisał:


 

 


Kupiłem i powiem Ci, że wcale się nie zawiodłem a wręcz przeciwnie. Do tej pory używałem K3 (który ma już ok 20 lat) i teraz wiem jaka jest między nimi różnica. Nie pracuję myjką zawodowo, potrzebna jest mi w moim gospodarstwie domowym do czyszczenia kostki (której mam ponad 300 m2), mycia elewacji i samochodów. Myjka spisuje się świetnie. Oprócz tego dostałem 24 miesiące gwarancji door to door i mam serwis premium, który gwarantuje mi naprawę urządzenia w ciągu 7 dni. Oprócz tego, części i akcesoriów do karchera wszędzie jest pełno. Zupełnie nie rozumiem, w czym od Karchera lepszy jest Nilfisk lub nawet Kranzle? Przyznam, że o tej marce Kranzle, dowiedziałem się dopiero na tym forum. Skoro to taki Mercedes, to dlaczego mało kto o tym słyszał?emoji16.png
Pozdrawiam serdecznie.

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka
 

 

Wersję HD nic nie brakuje, i nie rozumiem pierdół wyssanych z palca... Jak to co niektórzy piszą... Ciekawe czy te osoby wogole mialy styczność z tymi myjkami w praktyce? 

Rozumiem wersję seri k 2 k3 czy te lidlowskie ścierwa... nawet nilfisk 110 i podobne modele są słabe, ale wersję pro nie porównujemy do marketowej do 800 zl bo w takiej cenie to są myjki ale do mycia rowerów. 

A wszystko wzięło się właśnie po prze amatorów którzy to w cenie 500 zł chcą mieć myjke która ma robic wszytko i sie nie zjebac po drodze. 

Marino zrobił dobry zakup i ma myjke na długie lata przy takim użytkowaniu jak napisał to chyba dożywocie. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Marino166 napisał:

Kupiłem i powiem Ci, że wcale się nie zawiodłem a wręcz przeciwnie.

Jeśli Ci takie parametry wystarczają to ok.

Ja gdy ją testowałem nie wiedziałem do czego mam użyć czy do podlania kwiatów czy trawy bo na pewno nie do szybkiego spłukiwania auta 😉
Ja osobiście nie wyobrażam sobie pracy bez dużego przepływu  i pełnej regulacji ciśnienia co jest nie zbędne i mega wygodne w niektórych pracach 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam się do zakupu jakiejś ciekawej myjki w granicach około 1500zł.

Zastanawiam się nad Karcherem, głównie myślałem nad:

K5 Full Control Plus (1398zł Castorama): https://www.castorama.pl/myjka-karcher-k5-premium-full-control-id-1050707.html

Ewentualnie starszy model K7 (1589zł - OleOle): https://www.oleole.pl/myjki-wysokocisnieniowe/karcher-k-7.bhtml?from=ceneo&p=1589.00&cr=0&t=20190521-0849&ceneo_spo=true

Parametry mają podobne na korzyść K7, ale za to K5 wygląda na nowocześniejszą, ma zwijany bęben i regulowaną siłę strumienia.

Do tego planuję zakup pianownicy PA 🙂

Myjki używał będę głównie do mycia samochodów + koparki, czasem jakieś prace przydomowe typu przepłukanie kostki czy ściany, ale to doraźnie i nie jest to dla mnie punktem odniesienia. Potrzebuję myjki do użytku amatorskiego, częstotliwość użytkowania pewnie średnio raz na tydzień.

Będę wdzięczny za porady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, winner4 napisał:

Przymierzam się do zakupu jakiejś ciekawej myjki w granicach około 1500zł.

Zastanawiam się nad Karcherem, głównie myślałem nad:

K5 Full Control Plus (1398zł Castorama): https://www.castorama.pl/myjka-karcher-k5-premium-full-control-id-1050707.html

Ewentualnie starszy model K7 (1589zł - OleOle): https://www.oleole.pl/myjki-wysokocisnieniowe/karcher-k-7.bhtml?from=ceneo&p=1589.00&cr=0&t=20190521-0849&ceneo_spo=true

Parametry mają podobne na korzyść K7, ale za to K5 wygląda na nowocześniejszą, ma zwijany bęben i regulowaną siłę strumienia.

Do tego planuję zakup pianownicy PA 🙂

Myjki używał będę głównie do mycia samochodów + koparki, czasem jakieś prace przydomowe typu przepłukanie kostki czy ściany, ale to doraźnie i nie jest to dla mnie punktem odniesienia. Potrzebuję myjki do użytku amatorskiego, częstotliwość użytkowania pewnie średnio raz na tydzień.

Będę wdzięczny za porady.

Panie, obudź się 😲 chcesz mieć maszyne która będzie pracować na własny użytek to bierz k7, najprostsza bez udziwnien w starej jeszcze budzie , a ta lanaca elektroniczna W k5 pójdzie się jeba.. W ciągu miesiąca. 

Im mniej do psucia się tym dłużej po pracuje 😁

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, boT napisał:

Panie, obudź się 😲 chcesz mieć maszyne która będzie pracować na własny użytek to bierz k7, najprostsza bez udziwnien w starej jeszcze budzie , a ta lanaca elektroniczna W k5 pójdzie się jeba.. W ciągu miesiąca. 

Im mniej do psucia się tym dłużej po pracuje 😁

Dlatego właśnie pytam na forum, żeby się czegoś ciekawego dowiedzieć i ewentualnie wyprowadzić się z błędu, bo w kwestiach myjek mam do powiedzenia tylko tyle, że od kilku lat myję samochód na bezdotykach 😄

Co jeszcze warto kupić po zakupie takiego golasa z linku, który podałem, tzn. kupuję myjkę, pianownicę i co jeszcze warto by było dokupić na start?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, winner4 napisał:

Dlatego właśnie pytam na forum, żeby się czegoś ciekawego dowiedzieć i ewentualnie wyprowadzić się z błędu, bo w kwestiach myjek mam do powiedzenia tylko tyle, że od kilku lat myję samochód na bezdotykach 😄

Co jeszcze warto kupić po zakupie takiego golasa z linku, który podałem, tzn. kupuję myjkę, pianownicę i co jeszcze warto by było dokupić na start?

Pianownica PA, dysza płasko strumieniowa tyle wystarczy na sam początek. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, boT napisał:

Panie, obudź się 😲 chcesz mieć maszyne która będzie pracować na własny użytek to bierz k7, najprostsza bez udziwnien w starej jeszcze budzie , a ta lanaca elektroniczna W k5 pójdzie się jeba.. W ciągu miesiąca. 

Im mniej do psucia się tym dłużej po pracuje 😁

😀 konkretna opinia ! Z tymi Full Controlami to jakaś porażka! Unikać tego póki można. Całe szczęście że na rynku dostępne są jeszcze starsze modele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@winner4  Ja posiadam tą starszą wersję k7 ale premium z bębnem na wąż. Jak kupowałem weszły już do sklepów te full control ale wybrałem starszego. Powiem Ci, że jestem bardzo zadowolony, k7’mkę mam już z 3 lata i myje średnio 1-2 auta tygodniowo, okazyjnie 2 razy w roku tarasy wokół domu i kostkę brukową. Zero problemów. 

Polecam dokupić:

do auta:

- dysza 360 krótka chyba vp160, fajnie się sprawdza do opłukania podwozia/nadkoli i mi się nią wygodniej myje auto ponieważ strumień możesz ustawić pionowo w stosunku do pistoletu, a nie tylko poziomo jak w przypadku tradycyjnej lancy.

-pianownica pa

Do domu polecam Ci t-racera, fajnie się nim myje powierzchnie płaskie bo nie chlapie na boki i np. Myjąc taras nie mam uwalonych okien.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, zainak napisał:

😀 konkretna opinia ! Z tymi Full Controlami to jakaś porażka! Unikać tego póki można. Całe szczęście że na rynku dostępne są jeszcze starsze modele.

Ja na razie używam bezproblemowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.05.2019 o 22:03, vangsta napisał:

@winner4 Dominik, cześć, świat jest mały 🙂

Kup na start pianownicę i pianę aktywną - reszta raczej będzie leżała na półce. 

No hej, na forum jestem już dłuższy czas, ale nie wypowiadałem się jak dotąd, bardziej czerpałem z informacji tutaj zawartych.

Dzięki wszystkim za info, wybór padł na K7 1.168 - 502.0 + pianownica PA. Mam nadzieję, że będę zadowolony z zestawu 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, winner4 napisał:

No hej, na forum jestem już dłuższy czas, ale nie wypowiadałem się jak dotąd, bardziej czerpałem z informacji tutaj zawartych.

Dzięki wszystkim za info, wybór padł na K7 1.168 - 502.0 + pianownica PA. Mam nadzieję, że będę zadowolony z zestawu 🙂

Jeżeli nie będziesz go orał na firmie to będziesz miał na dlugi długi czas 👍 u mnie rok katowania dziennie dwa auta przez 5 dni w tygodniu, więc dostawał naprawdę porządnie po dupie. Ale to było parę lat temu, do użytku domowego naprawdę sprawdza się idealnie, na firmie nie można wymagać cudów. 

Problemem w k7 była cieknaca lanaca co jakiś czas, oringi do wymiany, problem miał i wąż jednoopoltowy, przecieral się szurany po betonie więc bardzo szybko druty wychodziły.  Po 8 msc spalił się wlacznik, i tu podkresle że k7 wymaga porządnego przyłącza ponieważ myjka (silnik) ma duży pobór prądu coś koło 3kw, a na 230 volt to gniazda czy tez przekrój przewodów w przedłużaczu, musi być naprawdę gruby.... Bo po czasie właśnie wychodzą takie kwiatki...

Warto dbać no  i ważne przeczytać instrukcje 😁⚡⚡⚡⚡

Do użytku profesjonalnego odradzam, bo to zwykle katowanie sprzętu który to nie jest przystosowany do takich ciezkich prac, tak jak wersja hd, która to jest naprawdę wykonana z mocniejszych podzespołów względem home garden. 

No  i k7 bez porównania względem k2 k3 czy inne lidlowskie myjki ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.