Skocz do zawartości

Krótkie pytanie - krótka odpowiedź część 4


Evo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 10,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

pozostaje tylko
bo czym innym być to chciał zrobić

 

 

Gdy lampa jest przetarta na mokro to wygląda ok, gdy tylko wyschnie to jest lipa.

Myślałem o jakimś środku natłuszczającym/wypełniającym.

 

//EDIT

już wiem :)

Duragloss Plastic Lens Polish #681

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie odnośnie Sonaxa Xtreme do felg.

Znalazłem dwie wersje tego produktu: w formie żelowej i płynnej. Czy różnią się między sobą tylko konsystencją?

Rozważam też TENZI Alux GT.

Głównie zależy mi, żeby gdzieś w sklepie kupić, bo potrzebny mi na już.

 

Na szybko to są na BP albo Shell-u nie pamiętam na której, ale sprawdz najpierw BP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak jest ruda to wyczyścić max ile się da/antykorozja/zaprawka akrylowa

jak nie ma to tylko zakropić, ja np jak mam metalic to robię sobie lakier zamieniając żywicę bazową na akrylową (pracuję w mieszalni lakierów samochodowych) różnica jakaś w odcienie to zazwyczaj jest nie ma co ukrywać ale po zakropieniu z górką i potem wyrównaniu ładnie da się to wypolerować...

 

[ Dodano: 28 Wrzesień 2014, 22:26 ]

Myślałem o jakimś środku natłuszczającym/wypełniającym.
nawet jeśli to ile Ci to wytrzyma ? wymyje się to i znowu to samo po chwili...

Wypolerowanie kloszy to parę chwil :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak jest ruda to wyczyścić max ile się da/antykorozja/zaprawka akrylowa

 

moglbys napisac w bardziej zrozumialy spoosb

- wyczyscic: papierem wodnym, pasta polerska ?

- antykorozja: np brunox epoxy ?

- zaprawka akrylowa: chodzi o lakier ?

 

jak nie ma to tylko zakropić

 

zakladam, ze masz na mysli nalozenie samego lakieru

 

po zakropieniu z górką i potem wyrównaniu ładnie da się to wypolerować...

 

pasta polerska ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie nietypowe pytanie:

Starsza podlewała kiedyś kwiatki na pomniku u ojca z jakimś chyba nawozem i zrobił się zaciek j.n.zdj.

IPĄ nie dało rady. Czy próbować ruszyć to APC Valeta a może poszukać prądu i polerką ?

Tylko żeby gorzej nie narobić.

pomnik2.jpg.29eb9d9a6b2c31c92c299bad931850a8.jpg

pomnik1.jpg.1e93978b5d9e3e42956dd73393c65626.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Szybkie pytanie: Jak używać Tenzi rollex z koncentratu?

Rozpuszczam 3ml w 1,5l wody w opryskiwaczu ręcznym, opryskuje auto po myciu roztworem i teraz pytanie: czekam i wycieram do sucha czy po opryskaniu czekam, spłukuje wodą pod ciśnieniem z myjki i dopiero wycieram? Kto mi podpowie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heja,

 

Mam pytanie o QD dla sealanatu Duragloss 111. Wymyśliłem sobie że użyję

Chemical Guys V7 Hybrid

a może Duragloss Fast Clean & Shine 921?

 

O ile macie inne propozycje dajcie znaka :)

 

Dzięki za rady!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

acidmk - porównując DG #921 do Chemical Guys V7 Hybrid (jeden i drugi miałem a #921 mam nadal) bez zastanowienia wziął bym V7. Moim zdaniem na moim aucie lepszy wygląd był bo V7, co do nakładania to nie ma jakiś różnic, zaś co do wytrzymałości to się nie wypowiem bo raz na tydzień myje auto i co tydzień je zasilam jakimś QD. Aha dodam jeszcze że miałem na aucie DG#111 i dlatego kupiłem do niego #921 więc wypróbowane na tym setup'ie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arekkaz, własnie nie wiem czy to kamień ale matka podlewała kwiatki z jakimś nawozem i tak pociekło z pod doniczki. Wiec bardziej będzie to po nawozie i octem się bałem ruszać żeby nie utrwalić. Dlatego próbowałem IPĄ i niestety.

Spróbuję jak piszesz ręcznie FG400. Niedaleko jest słup z gniazdkiem dlatego myślałem o maszynce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem otoz dzisiaj wsiadajac do samochidu zauwazylem dziwne plamy we wnece przy drzwiach takie czarne za nic nie daja sie zmyc.

 

Tydzien temu przetarlem zawias fosolem na odrdzewienie czy to moze miec zwiazek? Dodam ze wczoraj nic takiego nie bylo, ale mysle ze jezeli mialo by to zwiazek to plama by byla ciagla a nie punktowa. Bardzo prosze o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem otoz dzisiaj wsiadajac do samochidu zauwazylem dziwne plamy we wnece przy drzwiach takie czarne za nic nie daja sie zmyc.

 

Tydzien temu przetarlem zawias fosolem na odrdzewienie czy to moze miec zwiazek? Dodam ze wczoraj nic takiego nie bylo, ale mysle ze jezeli mialo by to zwiazek to plama by byla ciagla a nie punktowa. Bardzo prosze o pomoc

 

Bardzo możliwe, może jeździłeś w deszczu, dostała się woda, wymieszała się z fosolem, a fosol odbarwi niemal wszystko z czym się zetknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem otoz dzisiaj wsiadajac do samochidu zauwazylem dziwne plamy we wnece przy drzwiach takie czarne za nic nie daja sie zmyc.

 

Tydzien temu przetarlem zawias fosolem na odrdzewienie czy to moze miec zwiazek? Dodam ze wczoraj nic takiego nie bylo, ale mysle ze jezeli mialo by to zwiazek to plama by byla ciagla a nie punktowa. Bardzo prosze o pomoc

 

Bardzo możliwe, może jeździłeś w deszczu, dostała się woda, wymieszała się z fosolem, a fosol odbarwi niemal wszystko z czym się zetknie.

 

Lakier tez? Da sie to jakos usunac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem otoz dzisiaj wsiadajac do samochidu zauwazylem dziwne plamy we wnece przy drzwiach takie czarne za nic nie daja sie zmyc.

 

Tydzien temu przetarlem zawias fosolem na odrdzewienie czy to moze miec zwiazek? Dodam ze wczoraj nic takiego nie bylo, ale mysle ze jezeli mialo by to zwiazek to plama by byla ciagla a nie punktowa. Bardzo prosze o pomoc

 

Bardzo możliwe, może jeździłeś w deszczu, dostała się woda, wymieszała się z fosolem, a fosol odbarwi niemal wszystko z czym się zetknie.

 

Lakier tez? Da sie to jakos usunac?

 

Fosol działa tak, jak każdy kwas. Produkt żrący. (http://www.libella.com.pl/var/files/293/pl/786.pdf) str. 5 Rozpuszczalność w wodzie - nieograniczona.

 

Jeżeli to skutek fosolu, to spróbuj jakąś pastą, może głęboko nie utlenił, menzerna itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.