Skocz do zawartości

Sonax Xtreme Briliant Shine Detailer


Evo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderator

Powtorze znow:

BSD ma wlasciowosc przejmowania tepoty powierzchni pod soba. Jak sie nie ma zadnego wosku, to jest tepy. Aplikowany na woski Zymola lub SV jest normalnie sliski. Sprawdzalem to juz wielokrotnie na wlasnym aucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krd dobrze prawi ;-) sonax na skatowanym lakierze bedzie tępy, na dobrze oczyszczonym i nawoskowanym jest całkiem nieźle chociaż i tak pod tym wzgledem do Finale czy Angelwaxa nie ma podejscia :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Taka ciekawostka.

Wczoraj ogarniałem przyczepę kepmpingową na wakajce. Rok stała niczym nie przykryta. Albo boczne (pionowe) blachy same z siebie kropelkują, albo BSD ma w nosie rok pod chmurką :dontknow:

Niestety nie chroni przed czarnymi zaciekami z deszczu, szkoda :-] nie dało się ich zmyć samym szamponem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje spostrzeżenia dotycząe BSD są takie, że auto po nim o wiele mniej się brudzi. Szczególnie widać to na pionowych powierzchniach (drzwi, itp.). O wiele mniej niż po samym wosku (Coli 476). Również domywanie stało się prostsze, auto jest praktycznie czyste po samej pianie aktywnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Czytałem o mieszaniu BSD z innymi QD, miałem akurat buteleczkę z resztką DG Aquawax ( ~25ml ) więc dolałem Sonaxa ( ~25ml ) i tak to przeleżało dobry miesiąc ...

 

dwa tygodnie temu, po porządnym myciu resztek z tego co zostało po FK1000 ( ledwo wakacje przeżył :o ) zaaplikowałem zapomnianą miksturę :evil:

 

od aplikacji zrobiłem przeszło 600km, trochę padało podczas trasy i sporo na postoju, 3 razy myłem samochód

 

co mogę powiedzieć to to, że kropelki "są takie se", przypominają fasolki :mrgreen: zrzut wody też nie powala ... ale auto brudzi się zdecydowanie mniej, nawet po deszczu wygląda całkiem dobrze - szklisty lakier, nie ma żadnych kropelek z zaschniętym kurzem, nawet dolne partie lakieru są dość czyste :o

 

różnymi woskami smarowałem więc jakiś tam pogląd mam, krótko mówiąc - ta mieszanka zrobiła na mnie całkiem dobre wrażenie, nie wiem tylko ile to wytrzyma ale póki co jest dobrze 8-)

 

może jutro wstawię jakieś fotki jakto wygląda po kilku ulewach i 200km trasie ( częściowo w deszczu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ten wosk moze sie "przeterminowac"? od lezenia w bagazniu? trzymam go okolo pol roku albo ponad w aucie i wczoraj uzylem na ciemnym aucie i ciezko sie polerowalo, myslalem ze juz a jak wyjechalem na swiato to widzialem mazance :dontknow: czytalem tu gdzies ze mozna go rozrobic z woda 1;1?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to ktoś jest tu chemikiem, który rozpracował skład BSD i twierdzi, że to wosk w płynie? :kox:

 

Bo już wiele osób twierdzi, że to nie QD a wosk. A ja się pytam- na jakiej podstawie? Że długo siedzi na lakierze? Dziwne, że ten niby wosk nie zabezpiecza tak dobrze auta jak normalne woski z nazwy przed np ptasimi odchodami (co tu już było pisane). Taki Megs UQD też kropelkuje ale do 3 myć góra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.