Skocz do zawartości

Mikrofibra do QD


misoch

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderator

Ja bym napisal ze najlepiej osobne . Drogie nie sa . Ale zamow sobie jedna i zobacz czy ci podejda . Ja mialem na pare dni na testy to fajna fibra :P od razu zamowilem 2 szt dla siebie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Do QD Funky Witch Two Faced Yaga robi robotę. Klasykiem lecąc to Gyeon BOA choć po dłuższym użytkowaniu mój zaczął zostawiać mikro włoski (ale przy docieraniu mocno nałożonego wosku). ADBL Puffy jest mega fajny ale to też bardziej do wosku bym widział. Do QD za gruby i trochę przerost formy nad treścią

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Strus napisał:

Do QD Funky Witch Two Faced Yaga robi robotę. Klasykiem lecąc to Gyeon BOA choć po dłuższym użytkowaniu mój zaczął zostawiać mikro włoski (ale przy docieraniu mocno nałożonego wosku). ADBL Puffy jest mega fajny ale to też bardziej do wosku bym widział. Do QD za gruby i trochę przerost formy nad treścią

Sprawdź proszę Funky Witch Touch of Geisha. Ta mikrofibra jest idealna do QD i wosków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.07.2017 o 06:27, Funky Witch napisał:

Sprawdź proszę Funky Witch Touch of Geisha.

Chętnie ale chwilowo fundusze idą w inny asortyment. Yaga mi bardzo podeszła więc skoro zachwalacie to może za jakiś czas wpadnie i Geisha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam.

Shiny Garage Red Finisher Plush Microfiber - czy nada się do QD.

Osobiście używam innej ale chcę kupić na prezent. A wiem, że obdarowany jest fanem marki SG. I myślałem nad tą do QD i Woski oraz niebieska do docierania Cleaner'ów.

Wiem że wcześniej maił ADBL i nie był zadowolony bo mu była zbyt puchata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Kozaa napisał:

@V1RU$ Według mnie zdaje egzamin. Nie za cienka nie za gruba, choć porównania do ADBL nie mam 😉

A ta zielona SG do QD i Cleaner'ów będzie ok. Ona dość cienka i gramatura chyba 320 trochę mało co ?

Generalnie zamówię obie i zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.11.2018 o 17:41, Kozaa napisał:

I do tego i do tego 300/400 to optymalna waga wg. mnie

TNX

Zamówione.

Przy fibrze Chubby Supra Microfiber widziałem opis: gęstość włókna (100.00/cm2), waga 75 gram - jaka gramatura takiej fibry ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

@blazej nie chcesz dużo grubszej. Gentleman basic. Mimo wszystko do QD (lekkich) wracam do no limita. Imho grubsze niż ws basic to już pod docieranie wosków. QD tylko piją i nie ma to celu. Ważna jest jakość ręcznika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gyeona polecam, super są. Po praniu strzepać i mięciutkie. 

Ostatnio znalazłem na allegro PLUMAGE TOWEL bezszwowy ręcznik z mikrofibry 40x40cm 600g/m2 za 8 zł - miękkość rewelacja, woski i końcowe dotarcie lakieru mistrz. 

Funky Witch - Fat Rubs i touch of Geisha bardzo fajne 

Testuje BOOSKI (cenowo całkiem fajnie) :

-BOOSKI CAR CARE EL GREY EDGELESS ULTRA SOFT MICROFIBRE ULTRA MIĘKKA MIKROFIBRA BEZ KRAWĘDZI 40X40CM 500GSM

- BOOSKI LIME TOUCH EDGELESS MICROFIBER PUSZYSTA MIKROFIBRA BEZ KRAWĘDZI 800 GSM

7 godzin temu, analyzator napisał:

@blazej nie chcesz dużo grubszej. Gentleman basic. Mimo wszystko do QD (lekkich) wracam do no limita. Imho grubsze niż ws basic to już pod docieranie wosków. QD tylko piją i nie ma to celu. Ważna jest jakość ręcznika.

Gentelmen fajne na początku, po kilku praniach wydaje mi się że twardnieją i mi pochłonęło kolory i przefarbowały - już nie są ładne żółciutkie 😞

28 minut temu, Krzynio_spafreak napisał:

Gyeona polecam, super są. Po praniu strzepać i mięciutkie. 

Ostatnio znalazłem na allegro PLUMAGE TOWEL bezszwowy ręcznik z mikrofibry 40x40cm 600g/m2 za 8 zł - miękkość rewelacja, woski i końcowe dotarcie lakieru mistrz. 

Funky Witch - Fat Rubs i touch of Geisha bardzo fajne 

Testuje BOOSKI (cenowo całkiem fajnie) :

-BOOSKI CAR CARE EL GREY EDGELESS ULTRA SOFT MICROFIBRE ULTRA MIĘKKA MIKROFIBRA BEZ KRAWĘDZI 40X40CM 500GSM

- BOOSKI LIME TOUCH EDGELESS MICROFIBER PUSZYSTA MIKROFIBRA BEZ KRAWĘDZI 800 GSM

Gentelmen fajne na początku, po kilku praniach wydaje mi się że twardnieją i mi pochłonęło kolory i przefarbowały - już nie są ładne żółciutkie 😞

Dokładnie, skopiowałem tekst z allegro. Wyprałem dopiero 1 raz ale jest dalej super. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Krzynio_spafreak gentlmany prane ze wszystkim okej żółty nie jest taki żółty. Prane SG do ręczników są miękkie a niektóre mają już 10x pranie za sobą. Piore ręczniki po każdym użyciu. Mam też w zapasie paczkę nowych do porównania. W moje opinii g Basic i nolimity to sweetspot dla amatora koszt/jakość/trwałość i właśnie z mocnym wskazaniem na qd. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, analyzator napisał:

@Krzynio_spafreak gentlmany prane ze wszystkim okej żółty nie jest taki żółty. Prane SG do ręczników są miękkie a niektóre mają już 10x pranie za sobą. Piore ręczniki po każdym użyciu. Mam też w zapasie paczkę nowych do porównania. W moje opinii g Basic i nolimity to sweetspot dla amatora koszt/jakość/trwałość i właśnie z mocnym wskazaniem na qd. 

Nie do końca rozumiem tą wypowiedź 😕

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Krzynio_spafreak z mojego doświadczenia getleman jest trwały ale traci kolor/odbarwia się. Mam ręczniki po wielu praniach i do porównania, w tym miękkości, nowe z zapasu. No limity też mam już ze sporym przebiegiem i nawet dzisiaj zdejmowałem z suszarki - są w idealnym stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam z kolei taki problem, że te bardziej "kudłate" mikrofibry. tracą miękkość i włosie zaczyna się "zlepiać". W związku z tym np. Gentelman zaczyna wręcz stawiać opór przy docierania QD. Do tego potrafia zostawiać włoski, jak zresztą niektóre inne - nie ma znaczenia gramatura. Zauważyłem, że problem "linienia" występuje chyba od wtedy, gdy zacząłem prać mikrofibry w pralce - jakieś rady?

Wyryte w skale z S20 FE 5G

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.