Skocz do zawartości

Szczotka do czyszczenia felg


pro rider

Rekomendowane odpowiedzi

@Przem@S do wnętrza to daytona, a na zewnątrz, to ja bym atakował pędzelkiem work stuff albino (te białe)
Niestety nie podpowiem Ci czy daytona zwykła czy mini - ja u siebie mam zwykłą, z mini nie miałem styczności
Albino nie będą za miękkie?
Z przesadnej dbałości kupiłem waxpro Alex, żeby lexowe 18' miały delikatnie. Niestety okazało się, że są po prostu za mięciutkie i potrafiły nie domyć miejscami...

Wyryte w skale z S20 FE 5G

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MMCzysci u mnie jest ok - zależy też czy myjesz regularnie czy szczury - ja myję regularnie i dodatkowo mam powłokę na felgach - dla mnie jest dobrze. Włosie jest miękkie fakt, ale kupiłem ten najgrubszy pędzel i nawet jak się rozejdzie na boki, to domywa co ma domyć. Obawiam się, że bez wypróbowania kilku twardości się nie obejdzie 😜

@Przem@S Chciałeś napisać, że wygląda fajnie 😎 do mnie jakoś nie przemawia - obawiam się, że jak nabierze wody, to zrobi się taki kluch. Ja jestem zadowolony z daytony - wydatek może spory, ale będziesz miał na lata - kupisz raz, a dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@krzygaj No to w miarę do mnie to przemawia. Obecnie myję średnim WS, natomiast wydaje mi się, że jednak jest ciut za agresywny. Trudno o ten złoty środek

Wyryte w skale z S20 FE 5G

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
6 godzin temu, Przem@S napisał(a):

Najbardziej chodzi mi o mycie wewnątrz , bo to sprawia największy problem.

Propozycja https://www.moje-auto.pl/produkty/moje-auto-detailer-szczotka-do-mycia-felg-wheel-woolies/ jest bardzo fajna i nie droga.

Masz tą szczotke? Od jak dawna? I jak z trwałością?

Przymierzam się do niej od miesiąca. Parametry, materiał, wyglądają dla mnie idealnie. 

Niepokoi mnie tylko jej niska cena:)

Szukam szczotki do zimowych felg:

20221015_185826.jpg.1ea8d26cba3671fd22b8d97bc9dd3b06.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
55 minut temu, Eryczek napisał(a):

Masz tą szczotke? Od jak dawna? I jak z trwałością?

Trwałość całkiem dobra o ile koła 17" +

Wchodzi w moje 16" ale już w 16" w Audi A4 nie - i osłona tarczy potargała mi.

No chyba, że nie zalezy Ci na wciskaniu miedzy zacisk a felgę.

Wykonanie i jakość bardzo dobra - w porównaniu z chińczykami za 100PLN z których robiła się szmata tutaj jest całkiem dobra powierzchnia mycia.

Generalnie bardzo przyjemne szczotki.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

@Domelbardzo dziękuję za odpowiedź.

Felgi ze zdjęć do 19i. Wg wymiarów podanych przed dystrybutora,  szczotka byłaby dla mnie idealna.

Mam jedną szczotkę od Wheel Wooliesa. jest świetna, używam jej od lat ale jest trochę za mała do tych felg. Kupił bym większego WW ale szkoda mi ponad 200 zł.

Jeszcze raz dziękuję za opinię. Szczotka zamówiona za 43 zł na alle:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
16 minut temu, Eryczek napisał(a):

@Przem@Smam szczotke Daytona, ale taki mniej popularny model:

 

Szczotka jest ok. Dobrze domywa i jest trwała ale ma jeden minus, jak dla mnie olbrzymi: strasznie pryska w czasie mycia:(

Zgadza się. Ona jest idealna do nadkoli.

W zasadzie tylko do nadkoli jej uzywam.

Z MojeAuto Detailer to jeszcze są szczotki

obraz.png.8cdc3c32a7701f37c5899c0edeb66f18.png

obraz.png.23011b29cb063f43d13294c1f4ff7c98.png

Tutaj włosie jest mocno zbite. Konstrukcja znana z szczotek Lucallan.

Mam je ale jeszcze nie testowałem. Zajmę się tym wkrótce pewnie. Jak ktoś chce to mogre nagrać filmik jak one wyglądają - ale jutro 😉

59 minut temu, Eryczek napisał(a):

Jeszcze raz dziękuję za opinię. Szczotka zamówiona za 43 zł na alle:)

 

33 minuty temu, Przem@S napisał(a):

Ja również dziękuję , również zamówiłem.

Daj znać czy przypadła do gustu. Ja używałem regularnie do czasu az mi ta osłona nie potargała ;/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • Moderator

 

 

Cholender moze by to weszło w 15" miedzy tarczę a zacisk 😄 Barrel Blade - Microfiber Wheel Brush - tylko 45$ 😄

 

 

W dniu 7.11.2022 o 21:17, Eryczek napisał(a):

eszcze raz dziękuję za opinię. Szczotka zamówiona za 43 zł na alle:)

I jak daje rade?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
46 minut temu, Domel napisał(a):

I jak daje rade?

Nie daje bo nie dojechała:(

W listopadzie miałem kiepską serię bo trzy krotnie zakupy na alle nie doszły do skutku i skończyły się zwrotem środków na konto. 

Na pocieszenie kupiłem sobie na BF: Work Stuff Squall Wheel Brush i z tego zakupu jestem bardzo zadowolony. Nie napiszę nic o trwałości ale, szczotka jest spora i świetnie się sprawdza przy czyszczeniu 19 calowych felg. Na razie nie planuje zakupu szczotki pierwszego wyboru.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
16 godzin temu, JakubBe napisał(a):

Panowie, jako że na test @DZIADZIA raczej nie doczekam się przed rozpoczęciem sezonu pytanie do Was :

Nowa szczotka Vikan - jest coś warta czy nadal nawet nie zbliżyła się do EZ/Dayton'y? 

Wybrałbym ez, oczywiście Vikan nie jest zła, ale...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, DZIADZIA napisał(a):

Wybrałbym ez, oczywiście Vikan nie jest zła, ale...

No właśnie takiej odpowiedzi się po Tobie spodziewałem @DZIADZIA, także wiem że nic nie wiem 😄😄😄 

 z tematu z zakupami kojarzę że kilka osób z forum ją kupiło więc może ktoś się podzieli opinią 

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

porównując ez do vikana to vikan jest mniej agresywny przez rzadsze włosie i przy mega szczurach trzeba sie troche wiecej namachać, ale jezeli chodzi o cena do jakosci to naprawde spoko wypada vikan i nie żałuje kupna 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.01.2023 o 22:59, JakubBe napisał(a):

Nowa szczotka Vikan - jest coś warta czy nadal nawet nie zbliżyła się do EZ/Dayton'y? 

Tak się składa że korzystam z tych dwóch przez Ciebie wymienionych. Jak masz budżet dołóż do EZ/Dayton będziesz miał szczotkę na lata o ile nie złamiesz. Czuć że Vikan jest dużo tańszy, zdecydowanie bardziej rzadkie włosie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.