Skocz do zawartości

Jakie żarówki polecamy?


Rekomendowane odpowiedzi

Siema. Pozwolę sobie odświeżyć temat żarówek. Na rynku jest tego cała masa, ile użytkowników, tylke opinii. Szukam żarówek H7 i H1 do golfa IV. Może ktoś ma przetestowane konkretne modele, marki, jak zwał tak zwał. Cena nie gra roli choć wiadomo... Jak się znajdzie konkretne światło to i za h7 i h1 łącznie mogę dać 200 max 250 PLN za oba komplety . Pozdro ✌

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie cena/jakość dalej najlepiej wypada Tungsram Megalight +150. W busie świecą już 1,5 roku ale auto ma dzienne światła a w Tiguanie gdzie nie ma dziennych pierwsza spaliła się gdzieś po roku. Teraz widziałem, że Tungsram wypuścił +200 ale nie testowałem. Miałem kiedyś jakieś "lepsze" Philipsy, ładnie świeciły ale pierwsza spaliła się po trzech miesiącach a była dwa razy droższa niż Tungsram więc mało opłacalny interes. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas świecenia i jakość świecenia najbardziej byłem zadowolony z żarówek Ring xenon cośtam 150+. Osramy mi się jarały szybko. Teraz wsadziłem philipsa 200+ i zdaje się że jedna ma wadę - źle rozkłada światło. W prawym refelktorze nie ma wyraźnej linii odcięcia. Tungsram w sumie były spoko świeciły trochę lepiej i w sumie długo jeździłem. Ale to z 10 lat temu to się pewnie nie liczy 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od około 3 lat w swoich samochodach zakładam tungsram +150

Jestem zadowolony w poprzednim samochodzie wytrzymały około roku tj wtedy 25tys kilometrów co jest dla mnie wynikiem dobrym 

Nie mam świateł do jazdy dziennej 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasciwy temat dla mnie , odkad mam przyrzad do regulacji wiazki swiatla , zauwazam ze 80 % samochodow nie dosc ze ma zle ustawione swiatla , to jeszcze zarowki sa takiej jakosci ze nie ma granicy swiatlo cienia , sa zle wsadzone w gniazdo.

 

ja osobiscie polecam NARVA , bardzo jasna barwa swiatla i wyraznie na tej zarowce widoczna granica swiatlo cienia. przyjemnie sie reguluje takie reflektory z taka zarowka , oczywiscie jesli nie sa matowe 🙂

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ustawianiem to hit. Na stacji kontroli mówią że dobrze a mi za krótko świeci. Podniosłem sobie snop światła do tego stopnia że zasięg reflektorów zwiększył się czterokrotnie 🙂 wróciłem na stację żeby się upewnić że nie oślepiam to jeszcze mi trochę podnieśli 🙂

  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Panowie żarówki palą sie na potęgę, a w zimie do 2 miesiące

żarówki h11 są dosyć drogie więc zdecydowałem o zakupie żarówek ledowych

czy macie doświadczenie, które z poniższych warto kupić do lamp mazdy 3 - to chyba są soczewki?

 

mgh.948bf1bc-50e5-4928-a1ae-590768f46d66.jpg

Osram-LEDriving-FH8-H11-H16-Swiatlo-Przeciwmgielne.jpeg

Osram-H11-14-W-67211CW-2-szt.jpeg

Philips-X-tremeUltinon-LED-gen2-H11-5800K-200.jpeg

Philips-zarowka-H11-Ultinon-Pro5000-HL-5800K.jpeg

Philips-zarowki-LED-H11-Ultinon-Pro3021-6000K.jpeg

pobrane.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kM3 tylko, że palenie żarówek nie jest zjawiskiem normalnym. Skoro występuje to co 2 miesiące (czyli pewnie kilka tys km) to jest to dziwne. Może są jakieś skoki napięcia czy coś? Pamiętaj, że ledy w PL nie mają homologacji.

Szukaj najaktualniejszych generacji danych żarówek (w philipsie to gen2) i najwyższej możliwej serii (na ile pozwala budżet)

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kM3 doświadczenia w LEDach nie mam ale sporo znajomych korzysta z Philipsów (nie znam modelu) i sobie chwalą. 

Ale jak Ci się palą żarówki to wg. mnie do sprawdzenia regulator ładowania, bo na bank są duże skoki (w piku pewnie powyżej 15V), bo to normalnie nie jest.

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...

Kupowałem OSRAMy, Philipsy i Narvy. Takie +ileś tam i takie co mają świecić na biało. Średnio miesięcznie taka żarówka świeci u mnie ze 200 godzin. Zna ktoś białe H7 lub H18 które mają szansę wytrzymać te 2000 godzin  i kosztują miliona?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Ogrzewam temat. Potrzebuję dobrych żarówek H7. Dotychczas używałem Tungsram i byłem bardzo zadowolony. 

Okazało się, że firma w upadłości i produkcja zawieszona. 

Ktoś coś poleci godnego uwagi? Czy już zostają tylko Osram, Bosch, Philips?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.02.2023 o 11:09, kM3 napisał(a):

Panowie żarówki palą sie na potęgę, a w zimie do 2 miesiące

Sprawdz regulator napięcia na alternatorze xD Bo to nie jest normalne.

  

W dniu 9.02.2023 o 11:09, kM3 napisał(a):

to chyba są soczewki?

Do soczewek możesz nawet i chińskie ledy z ali kupić za 1/3 tej ceny bo cie nie interesuje jaki mają strumień świetlny, cała robotę wykonuje soczewka. W przypadku tradycyjnych obłyśników to już będzie bardzo ważne i nie tykał bym niczego noname.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@maciek-drummer na co prawda już nie używam, ale osramy, Philipsy +130-150% wymieniałem co roku. Tungsram +150% z 1,5 roku wytrzymał. Za to Philips racing vision gt200 wytrzymał mi rok, potem jeszcze bratu ponad rok podobnej jazdy. 

Oczywiscie każdy ma inne auto, ale przebiegi roczne u mnie były równe 17-20kkm + auto ze światłami dziennymi.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.