Skocz do zawartości

Jakie opony polecamy?


Rekomendowane odpowiedzi

Co byście wybrali z rozmiaru 225/45r17 91?

Zastanawiam się głównie nad GY asymmetric 3 i Dunlop sport maxx rt2

Zamawiam na dniach :roll:

Pisałem wcześniej o tym. Miałem dunlopa RT1, a teraz GY as3 i goodyear moim zdaniem lepszy.

 

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w tym roku budżetowo: Falken 914 205/50/17 93 W.

Ale zakładam dopiero za tydzień bo jeszcze czekają drążki i końcówki na wymianę i wio na geometrię.

Cena fajna, etykieta też. Zobaczymy czy trochę lepsze od Bravurisów i czy dużo gorsze od Nokiana Line.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.Zna ktoś może kogoś co jeździ na oponach marki Zeetex?Potrzebuje kupić 4 oponki w rozmiarze 205/60 r15...Może ktoś coś doradzić?Powiem szczerze , że zastanawiam się czy trochę zainwestować w lepsze oponki czy budżetówki..Autem robię maks 800-1000 km miesięcznie...Ale to już tak górna granica..przeważnie mniej:) A muszę juz zmienić opony bo poprzednie już się nie nadają do jazdy..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pitazz, Falkeny to dobre opony, made in Japan ;)

3 letnie opony raczej bym sobie darował. Dobra cena wynika z tego, że wg przepisów opona może być sprzedawana w Polsce jako NOWA max do 3 lat od daty produkcji. Zwróć uwagę, że większość producentów daje na opony maksimum 5 letnie gwarancje (z wyjątkiem Michelin - 10 lat). Nigdy się nie dowiesz jak opony rzeczywiście były przechowywane, a przez 3 lata guma może stracić wiele właściwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

636111 wg przepisów opona może być sprzedawana w Polsce jako NOWA max do 3 lat od daty produkcji.

 

Podzielisz się źródłem prawnym?

Krzysiu, dobrze wiesz, że nie ma takiego przepisu :mrgreen:Viento to dlaczego wiele sklepów internetowych sprzedaje stare opony - 4, 5, 6, 7, widziałem nawet i opony z 2008 r.? I jest przy nich napisane, że jest fabrycznie nowa? Oni oszukują/wprowadzając konsumenta w błąd? Troche niezrozumiały jest dla mnie, przy zakupie opon, ślepe patrzenie na DOT. Wiadomo, że czym młodsza tym lepiej ale chyba nic sie nie stanie jak kupi się oponę, np. roczną albo 2-letnią. Przynajmniej mi się nic nie dzieje do tej pory. Co bardziej zabawne, przy tym kulcie "świeżej daty produkcji", ręka w górę kto wyrzuca po 2-3 latach niezużyte opony w samochodzie. Wyrzuca i kupuje nowe ponieważ "się zestarzały i już nie będą takie dobre" a nie dlatego, że nie ma bieżnika... Nie widzę raczej lasu rąk. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma źródła prawnego, to sami producenci określili i to dla odbiorców hurtowych, że do 3 lat od produkcji opona jest "nowa" i nie można jej zwrócić przy dostawie.

Z doświadczenia wiem też wiem (a moja firma trochę tysięcy opon sprzedaje w ciągu roku), że dot przestaje mieć znaczenie jeżeli cena jest niższa choćby o 4 zł na sztuce ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja brałem trzy komplety ''leżaków''

2letnie, 3letnie, 3letnie. Ze wszystkich byłem mega zadowolony. Premium gumy w cenie Bravurisów...

 

Co do Falkenów:

Właśnie zrobiłem pierwsze kilka km Falken 914. No jestem mega zadowolony póki co. Trzymanie (bardzo szybkie zjazdy z S8), hamowanie (100-0, 160-0) super. Bardzo ciche mimo 72dB z etykiety. Myślałem, że będzie głośniej. No ale DOT 0216 to pewnie dlatego :mrgreen: Jeszcze przetyram je w deszczu i zobaczymy jaka będzie finalna ocena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

635156 Panowie, ktoś coś na temat Hankook Ventus Prime 2?

 

Nie warto.

Ale to nie dlatego, że to kiepska guma. Po prostu Hankook na ten sezon wypuścił o wiele lepszy model - Ventus Prime 3 K125.

Od VP2 różni ją zarówno bieżnik, jak i sama konstrukcja. Jest to pierwsza opona pozbawiona wewnętrznej składki (reszta opon jest "składana" środkiem), a do tego jest wykonana z dwóch mieszanek gumy (miękkiej i twardej) co powoduje, że zachowuje się optymalnie zarówno w chłodny majowy poranek, jak i w gorące lipcowe popołudnie.

 

Trzecia kwestia jest taka, że to jedne z ostatnich (o ile nie ostatnie) Hankooki w sensownej cenie. Dzieje się tak, bo sam Hankook ostro promuje swoją drugą markę Lauffen, która ma docelowo wejść na miejsce Hankooka w średniej półce, a sam Hankook ma aspiracje na bycie "premium".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

buka, Conti Eco 5 z tego co mi wiadomo to propozycja ekologiczna kierowana głównie do użytku miejskiego. Z własnego doświadczenia wiem, że bieżniki opon eco znikają w tempie zastraszającym. Polecałbym Ci raczej Conti PremiumContact 5 - posiadałem od nowości i były naprawdę genialne. A cena bardzo zbliżona.

 

lukwawa, Spokojnie. Głównie chodziło mi o to, że Zdziśki i Heńki z Allegro czy innych "sklepów" przechowują opony w tylko im znany sposób. Może być to ogrzewany, zamykany magazyn do tego przystosowany, a może być to stosik na który szczają koty gdzieś pod blaszaną wiatą na podwórku. Nie dowiesz się tego. Z oponami nikt się nie pieści. Sam niejednokrotnie widziałem jak przyjmuje się dostawy opon w mniejszych wulkanizacjach czy sklepach.

Jeb na stos i często gęsto stoją pod chmurką jedna na drugiej jak braknie miejsca w magazynie. Ponadto zauważ, że choćby na Allegro wielu sprzedawców niechętnie określa dokładny rok produkcji opony, zazwyczaj dając sobie dwuletnie widełki lub niby poprzez przeoczenie nie podają roku wcale. Większość negatywnych komentarzy dotyczy zaś tego, że towar okazał się starszy niż podawał sprzedający. Osobiście uważam, że jako kupujący mam prawo znać dokładny DOT opon za które płacę i nie widzę żadnego powodu dla którego należałoby taką informację przed konsumentem zatajać. Jest to dla mnie równie istotna informacja jak indeksy czy etykieta EU. Nie popieram "ślepego" patrzenia na DOT i nie wyrzucam opon po 3 latach tylko jak się zużyją, ale z oponą, która z jakichś przyczyn była nieodpowiednio składowana przez 3 miesiące raczej nic się nie stanie. Co innego gdy leży sobie tak 3, 4 czy 5 lat. Nie twierdzę, że takie opony w ogóle nie nadają się do użytku, ale z pewnością nie powinny być sprzedawane jako nowy, pełnowartościowy produkt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.