Skocz do zawartości

Jakie opony polecamy?


Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnie dni dały pole do popisu moich nowym Frigo HP2. Jestem nawet bardziej niż zadowolony 🙂 Nie da się ich porównywać w warunkach mocno zimowych do wielosezonow crossclimate 2. Pomimo że w Clio IV nie da się wyłączyć kontroli trakcji to dają sobie bardzo dobrze radę. 
 

A że sporo nieodśnieżonych dróg jak i sam długi podjazd do domu to przetestowane są dobrze 🙂 
 

IMG_9205.jpeg.4e1348d8e3f9ad44ab7eeb3c44e4d32a.jpegIMG_9198.jpeg.ad109d1e66b493b610c4c06d354e13e2.jpeg

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Panowie!

My tu dywagujemy czy chińczyki kupować czy marki premium, czy całoroczne opony czy zmieniać kapcie na zimę a ja dziś pod Lidlem spotkałem prawdziwego mężczyznę, który widać że nie boi się niczego. Samca Alfę. Przyznaję że nie sprawdziłem jakie opony miał założone. Sam pojazd i nonszalancki styl w jakim zajechał na parking mi wystarczył żeby zdobyć +1000 do szacunku DZIŚ na drodze:

 

20231204_094845.jpg

  • Lubię to 2
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Gardor napisał(a):

Ostatnie dni dały pole do popisu moich nowym Frigo HP2. Jestem nawet bardziej niż zadowolony 🙂 Nie da się ich porównywać w warunkach mocno zimowych do wielosezonow crossclimate 2. Pomimo że w Clio IV nie da się wyłączyć kontroli trakcji to dają sobie bardzo dobrze radę. 
 

A że sporo nieodśnieżonych dróg jak i sam długi podjazd do domu to przetestowane są dobrze 🙂

Dodam jeszcze tylko, że po 4 sezonach w Lagunie, którą robiłem średnio 12tys km w rok, te opony nadal miały 6mm bieżnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 @lol19pl

Śmiesznie tak wypowiadać się na temat opon w aucie, które jedzie za Tobą, w którym nawet nie siedszisz. Może niektórzy wyciągną wnioski i zdecydują się na Dębice Frigo HP2 👍🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę wreszcie więcej powiedzieć o tym jak się zachowują we wszystkich rodzajach i głębokościach śniegu nowe nabytki. Z jednej strony mamy taką ślizgawice że wszystko jedzie 40 na godzinę max. W Lublinie napadało 40 cm i samo odśnieżanie podjazdu zajęło mi dwie i pół godziny. To jest zima.

Przyjemne zaskoczenie bo oboma samochodami zdarzało mi się parkować w tak głębokim śniegu że w zasadzie siadał zderzakiem. I oboma autami bez problemu się wykopałem.

Opony raczej nie są optymalizowane na takie warunki. Kluczowe jest to że czuć ile przyczepności jest. Nie czuję się jeżdżąc po ośnieżonych ulicach jakoś specjalnie pewnie. Częściowo pewnie dlatego że od roku nie jezdzimy  po śniegu 😉

Na jednych i drugich oponach poruszam się bezpiecznie i pewnie szybciej niż cała reszta ruchu.

Raczej nie jest to mistrzostwo świata na śnieg ale jeździ się fajnie i pozytywne zaskoczenie że taki śnieg mnie nie zatrzymuje. Nie kupowałem ich też pod kątem maksymalnych parametrów na śniegu.

Goodyear gen3 całoroczne

Bridgestone lm005

Widok za oknem 😉

170170775646060303557568346925.jpg

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Goodyear zawsze w tych warunkach był i jest dobry. Do tego długo utrzymuje parametry zimowe w przeciwieństwie do Bridgestona który jest bardziej ukierunkowany na zachodnioeuropejskie zimy czyli tak jakby ich nie było w porównaniu z tym co mamy teraz. Nowy Bridgestone Turanza All season 6 zapowiada się sporo lepiej pod tym kątem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, maciek-drummer napisał(a):

 @lol19pl

Śmiesznie tak wypowiadać się na temat opon w aucie, które jedzie za Tobą, w którym nawet nie siedszisz. Może niektórzy wyciągną wnioski i zdecydują się na Dębice Frigo HP2 👍🙂

Śmiesznie nie śmiesznie, ale skoro ciężkie auto fwd dawało radę jechać za suvem ze sprawnym napędem na 4 i nowymi oponami marki premium, który jechał na limicie, to znaczy, że W KOPNYM ŚNIEGU dębicą frigo hp2 radzi sobie całkiem nieźle. 

Czym różni się przekazanie opinii innego kierowcy, co do której jestem pewny, bo sam jechałem w tych samych warunkach, od bazowania na opinii losowej osoby z internetu? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Eryczek nie masz się co śmiać. W Austrii normalnie zimą jeżdżą wszelkiej maści skuterami na zimówkach. Sam mam 50tke z 2 kompletami opon 😆 ale stoi już ze 2-3 lata w garażu bo ujeżdżam smarta.

 

Co do frigo to miałem te opony na obniżonym golfie. Nie pamiętam jak spisywały się na mokrym, czy były głośne czy nie. Pamiętam tylko, że wszędzie robiłem za pług i nie szło się nigdzie w kopnym śniegu zakopać 🙂 Szły jak dzik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
Godzinę temu, Fredi88 napisał(a):

@Eryczek nie masz się co śmiać.

Oj! Nie dało się nie śmiać. Wjeżdżałem za kolesiem na parking. Jazda przypominała jazdę dziecka na trzykołowym rowerku.

Koleś jechał powoli, z szeroko roztawionymi nogami, robiącymi za podpórki boczne. Wchodząc w zakręty (mocno powiedziane), spod butów błoto leciało jak na off roadzie:)

Tego się nie da odzobaczyc😆

Swoją drogą, zastanawia mnie, czy wyjazd w taka pogodę jednośladem to: akt odwagi, bezmyślności, konieczności czy czegoś jeszcze innego🤔

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Mam obie: 

Hankook w rozmiarze 185/60/15  na przodzie w Peugeot 306

Nexeny 2gen w rozmiarze 225/45/18 w Lagunie 3.5 V6 na wszystkich 4 kółkach.

Ze względu na duże różnice samochodów trudno mi ocenić co lepsze, ale na Nexen 1gen przejechałem 40kkm w Peugeot(w tym 3 zimy) i było dobrze, dlatego wziąłem 2-ki do laguny

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.12.2023 o 22:22, Strus napisał(a):

Panowie, całoroczne, które nie gubią bieżnika po 10.000km to? 
Nexen, Falken tak do 450zł ?

ponoć Fulda Multicontol się dość wolno zużywa

Najgłębszy bieżnik mają Nokian seasonproof ale nie kupuj wersji SUV bo są dużo gorsze niż normalne czy XL poza tym znakomite a zimą nie mają sobie równych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mały update. Byłem niedawno w okolicach Szczyrku. Na Skodzie roczne zimówki Kleber Krisalp HP3. Nie zalecam wyboru tych opon jeśli ktoś wybiera się w takie rejony, gdzie jest śnieg. Uślizgi niemal przy każdym  hamowaniu, niemal każdy zakręt i uczucie delikatnego ślizgania i podsterowności. Strach pomysleć co by było gdybym chciał odrobinę dynamiczniej pojechać.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, xadamx napisał(a):

Mały update. Byłem niedawno w okolicach Szczyrku. Na Skodzie roczne zimówki Kleber Krisalp HP3. Nie zalecam wyboru tych opon jeśli ktoś wybiera się w takie rejony, gdzie jest śnieg. Uślizgi niemal przy każdym  hamowaniu, niemal każdy zakręt i uczucie delikatnego ślizgania i podsterowności. Strach pomysleć co by było gdybym chciał odrobinę dynamiczniej pojechać.

ja mam te opony we wszystkich swoich autach , jezdzone w niemieckie rejony poludnia i szwajcarii gdzie siegu od groma i polecam , co wiecej nawet w caddy mk2 radza sobie jak zadne inne

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm dziwne zachowanie tych Kleber.

Aktualnie jestem okolicach Zakopca. Cała trasa, +na miejscu śnieg deszcz błoto pośniegowe. głęboki śnieg i moje nowe kormoran snow. Daję *****. Ford Mondeo mk4 kombi

Wysłane z mojego SM-A326B przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszkam w górach i z racji zawodu wiecznie jeżdżę po bocznych drogach. W tym roku odkryłem złotego grała Dunlop winter sport , zero kłopotu , jeszcze nigdzie nie utknąłem co wcześniej było normą 
Mam takie teraz na Audi a4. Jeżdżone Daily po mieście. Bardzo fajne

Wysłane z mojego SM-A326B przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.