Skocz do zawartości

Jakie opony polecamy?


Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 14.11.2023 o 19:33, Alfa47 napisał(a):

Panowie, jak to w tym roku wygląda kwestia opon zimowych. 205/55R16

Szukam czegoś do 300zł/szt.

Wybór nie jest duży:

Dębica Frigo HP2, Nexen Winguard Snow'G, Kumho Wintercraft WP52, Kleber Krisalp HP3

Coś mi ktoś poleci ? 🫣🙆😉

Z tej grupy zdecydowanie Kleber. Reszta nie ma z nimi szans.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Vujek napisał(a):

Z tej grupy zdecydowanie Kleber. Reszta nie ma z nimi szans.

Nexena, Kumho nie miałem nie wypowiem się. Ale z pozostałych ja bym wybrał HP2. W Kleberah denerwuje mnie generowany podczas przyspieszania hałas na mokrym i słabe zachowanie na śniegu. 

  • Lubię to 1
  • Okay 2
  • Zły 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, piotrek305 napisał(a):

@Michał126 nie wiem czy warto inwestować lepsze opony do takiego auta bo stary superb z 1.9 tdi za chwile nie wjedzie do Krakowa, Wrocławia, Warszawy plus dowalą podatek mega.

Nie będę tego robił, zwłaszcza że zamierzam go sprzedać za parę miesięcy, ale poza Krakowem, Warszawą i Wrocławiem jest jeszcze kawałek Polski, w którym ten Superb polata 😉 Poza tym nie wjedzie do Krakowa, ale wjedzie do Berlina, bo spełnia normę emisji spalin Euro 4, co zostanie potwierdzone stosownym wpisem w dowodzie rejestracyjnym, jak go przerejestruję. O porównaniu czystości powietrza w Niemczech i Polsce chyba nie muszę pisać, o źródłach ciepła w budynkach mieszkalnych - też nie. Tyle te strefy czystego transportu w Polsce będą warte. EOT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Michał126, polska władza nie uczy się na błędach zachodu, a woli na własnej skórze się przekonać, że SCT nie wpłyną w żadnym stopniu na jakość powietrza.

https://francuskie.pl/niemcy-wycofuja-sie-ze-stref-czystego-transportu-okazaly-sie-nieskuteczne/

Ja w tym roku na zimę założyłem Vredestein Wintrac Pro. Z letnich po 2 sezonach byłem bardzo zadowolony. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Poczytałem wątek, ale dalej nie wiem co wybrać na lato (18") do E46 330ci, aby się bardzo dobrze prowadziła (Uniroyale Rain Sport 3 mocno pływają). Które z wytypowanych (a może całkiem coś innego?):

1) Michelin Pilot Sport 4;

2) Vredestein Ultrac Satin;

3) GoodYear Eagle F1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Poczytałem wątek, ale dalej nie wiem co wybrać na lato (18") do E46 330ci, aby się bardzo dobrze prowadziła (Uniroyale Rain Sport 3 mocno pływają). Które z wytypowanych (a może całkiem coś innego?):
1) Michelin Pilot Sport 4;
2) Vredestein Ultrac Satin;
3) GoodYear Eagle F1.

Michelin Pilot Sport 4S, jedyny minus to cena
  • Okay 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj przelała się szala goryczy, posiadam opony crossclimate 2 195/55R16, teraz zaczyna się ich drugi sezon zimowy. Jak były nowe i w jesieni byłem na motoparku w Krakowie(było deszczowo) to instruktorzy byli zaskoczeni że ta opona tak dobrze klei. Ale niestety w okresie zimowym nie było tak kolorowo, pod dom muszę podjeżdżać pod wzniesienie jeszcze z zakrętem(małopolska więc czasami tutaj śnieg potrafi zaskoczyć) ale jakoś dawałem z nimi radę pomimo że czasami musiałem zostawić auto bo nie mogłem wyjechać (żona i teściowa na normalnych zimówkach bez problemu jechały)
Ale dzisiaj jak nie mogłem cofnąć z podjazdu i potem podjechać postanowiłem zmienić na stalówki z jakimiś starymi zimowkami co dostałem razem z samochodem i jest o niebo niebo lepiej. Tak że wielosezon nie dla mnie(będę szukał nowych zimówek)

Dodam tylko że to może w clio tylko takie problemy(nie da się też wyłączyć kontroli trakcji), brat ma wielosezon Goodyear  Vector 4Seasons w Tiguanie z napędem na 4 koła i jest bardzo zadowolony.
 

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Gardor napisał(a):



Dodam tylko że to może w clio takie problemy, brat ma wielosezon Goodyear  Vector 4Seasons w Tiguanie z napędem na 4 koła i jest bardzo zadowolony.
 

Tutaj słowo klucz to "napęd" 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dla odmiany z trochę innym pytaniem. Muszę kupić komplet na lato i zastanawiam się czy brać już i mieć z roku 23 czy poczekać aż beda dostępne roczników 24 i wtedy kupić. Pewne będą trochę droższe ale i trochę bardziej świeże. Co lepiej wybrać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Gardor, przecież wiadomo, że wielosezonowe, tylko jak mieszkasz w dużym mieście, gdzie jest solone co godzinę a śnieg w ogóle nie pada, bo jest bańka cieplna.

Jak ktoś mieszka na wsi, albo chociaż w górach świętokrzyskich, to nie ma na co liczyć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca. Całoroczne z ukierunkowaniem zimowym dają spokojnie radę. Trzeba dobrze rozwarzyc zakup i wybrać odpowiednie. Masa auta też ma tu znaczenie.

11 godzin temu, Lotek900 napisał(a):

Ja dla odmiany z trochę innym pytaniem. Muszę kupić komplet na lato i zastanawiam się czy brać już i mieć z roku 23 czy poczekać aż beda dostępne roczników 24 i wtedy kupić. Pewne będą trochę droższe ale i trochę bardziej świeże. Co lepiej wybrać?

Przy letnich rok produkcji nie jest tak istotny jak w pozostałych oponach. Bierz póki cena dobra, np. Bridgestone Turanza 6. Nowość z na razie dobrą ceną a opony wyśmienite.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Vujek napisał(a):

Nie do końca. Całoroczne z ukierunkowaniem zimowym dają spokojnie radę. Trzeba dobrze rozwarzyc zakup i wybrać odpowiednie. Masa auta też ma tu znaczenie.

CrossSlimate 2 są właśnie ukierunkowane na zimę, więc w lekkim śniegu powinny sobie spokojnie dać radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Crosskimaty ukierunkowane na zimę? Wystarczy porównać bieżnik z typowo zimowym.Sa dobre najwyżej przez 2 zimy, później szybko tracą swoje dobre zimowe właściwości i nie lubią przegrzewania latem co je zabija. Dlatego ich nigdy nie polecałem 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ujeżdżam te Miśki już 2 sezon w dość mocnym Tiguanie 4x4 i spisują się w warunkach zimowych bardzo dobrze. Zaliczyłem kilka wypadów w góry, gdzie na ośnieżonych podjazdach auta znajomych uślizgiwały się na zimówkach a ja nie miałem problemu z podjeżdżaniem.  Na suchym bardzo dobrze kleją nawet przy dynamicznej jeździe. Jedynie do czego miałbym się przyczepić to na mokrym są przeciętne, miałem raz sytuacje że mnie zarzuciło na lekkim łuku podczas ulewy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marketing wiadomo jak się ma do rzeczywistości. Co CC w suvie to znam osobiście przypadek gdy kia Sorento przejeździła 3 lata bez zmian opon na letnich hankookach i zimą nawet dawały radę.Bylem sam zaszokowany jak to jeździło bez zimówek, tak że masa + 4x4 zimą robi robotę. W drugą stronę na Astrze na 3 zimę CC2 już nie nadawały się do jazdy jak pojawił się śnieg, a auto robiło 15kkm rocznie.Goodyery G3 śmigają 3 zimę na tym samym aucie bez problemu.

Szkoda że nie robią testów opon z połową bieżnika czy po 2 latach jazdy. Wyniki pewnie by nie pasowały nie jednej renomowanej firmie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

To ja może dodam cos od siebie bo widzę ze tu każdy kupuje opony jakieś drogie i klasę premium itd. Ja ostatnio kupiłem do BMW najtańsze Neolin (189zł/szt)  i mogę powiedzieć ze dosypało teraz śniegu dość sporo i jestem bardzo miło zaskoczony jak ta opona się spisuje w takich warunkach, praktycznie 0 uślizgu czy zarzucania podczas hamowania autem. Dodam tylko ze w Passku mam 2x droższe opony i spisują się gorzej jak te Neoliny w BMW a moc prawie 2x mniejsza w Passacie jak w BMW. Zaraz ktoś napisze ze się rozbije ze to się nie nadaje na drogi itd bo pewnie byłby taki komentarz, ale czy to neolin czy jakieś inne tanie, jakieś certyfikaty musiały przejść żeby dostać się na rynek Europejski wiec aż tak złe nie może byc jak to inni opisują, a ja zawsze twierdze ze lepsza chińska czy tajwańska nowa jak jakaś 3-4 letnia używana klasy premium, nawet jak maja wytrzymać 2 zimy to wole co 2 lata kupić nowa chińska.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.