Skocz do zawartości

Jakie opony polecamy?


Rekomendowane odpowiedzi

9 minut temu, Syrio napisał(a):

Spoko też na zimę była Fulda.

Zależy która, bo jest Kristall Montero i Kristall Control (ta druga chyba wyżej pozycjonowana). Ja miałem kiedyś Kristall Montero na Octavii z pracy i były tragiczne, do tego stopnia, że wynegocjowałem wymianę opon na nowe, pomimo że miały jeszcze dużo bieżnika i były świeże (miały 3 lata). Twarde, auto potrafiło włączyć kontrolę trakcji nawet przy ruszaniu spod świateł na suchym, na mokrej autostradzie to strach było na tym jeździć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fulda cristtal Control Hp2 była całkiem niezła .Dostałem na niej jedno z aut a po 2 latach zmieniły je Klebery Krisalp HP3 z które spisywały się jeszcze lepiej, zwłaszcza pod względem aquaplaningu i hałasu. W warunkach zimowych bardzo podobne.

Tak przy okazji, ostatnio miałem okazję pojeździć na moich ulubionych Nokian seasonproof zupełnie innych bo wersja  SUV, sporo większym i cięższym autem od mojego na tych samych gumach. Tu mocne zaskoczenie. SUV na tych oponach to porażka na mokrym. ABS i ASR ma non stop robotę. Na aucie klasy kompakt natomiast rewelacja zupełnie inna jazda. Uważajcie bo do suva zdecydowanie lepiej Goodyear G3 i pewnie nowe CONTI też.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Vujek napisał(a):

Fulda cristtal Control Hp2 była całkiem niezła .Dostałem na niej jedno z aut a po 2 latach zmieniły je Klebery Krisalp HP3 z które spisywały się jeszcze lepiej, zwłaszcza pod względem aquaplaningu i hałasu.

Piszesz o hałasie na mokrej nawierzchni czy suchej? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie bo juz zglupialem. Kolega @Vujek mega polecal Klebery a tu duzo negatywow. Potrzebuje kupic dwa nowe komplety do dwoch nowych aut. Clio V i Sandero Stepway. Clio nowka ma miesiac a dacia ma dwa lata. Oba maja rozmiar 16. Jazda miejska lub podmiejska typowo kobieca. Przebieg max 15 tys km na rok. Budzet powiedzmy 1400-1700 zl max na jedno auto. Co polecacie? Musze kupic w przyszlym tygodniu. Kleber Fulda a moze Debica ta HP2 tez da rade a kasy zostanie w kieszeni? Od lat kupowalem Nokiany WR D4, moze Snowproof?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lodowa 1.0 tce bez gazu 😉 wersja techno z pakietem zimowym dwukolorowa deska itp Chcialem jeszcze przedlifta bo polift porazka a poza tym byla mega cena bo Renault Polska dala rabat ok 9500 zl na auta stockowe przedlifty. Wczesniej mialem IV teraz tesciowa jezdzi. A Twoj jaki? Ile przebiegu masz? Zadowolony? Clio V jest mega fajne. Udalo im sie. To mowisz ze ta debica ok? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra zapytam wprost. W rozmiarze 16 cali zima auta segmentu B użytkowanie miejskie/podmiejskie spokojne i max 15 tys km na rok czyli zimówka jakieś 7 tys km na rok. 

Nokian Tyres WR Snowproof czy Kleber Krisalp HP3 ? Różnica jest ok 250 zł na komplecie. Chce kupić w przyszłym tygodniu.

Dzięki za opinie i pozdrawiam. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie Kleber. Nokian nie ma z nimi szans na mokrym ( zwłaszcza aquaplaning) i na śniegu. O ciszy nie wspomnę kolejny raz.

Starsze modele Nokiana były przy uwczesnej konkurencji dużo lepsze. Teraz jest odwrotnie.

15 godzin temu, piotrek305 napisał(a):

@lodowa To mowisz ze ta debica ok? 

To niestety nie ta klasa co Kleber ale do jazdy grzecznie wokół komina ok.

Koniecznie Frigo HP2 nie Frigo 2 jak już zostaniesz przy Dębicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@xadamx @lodowa doznałem dysonansu poznawczego. Krisalp HP3 plasuje się w testach powyżej Firestona Winterhawk 3 i Fuldy Kristall Control HP które mam od nowości na innych autach. Winterhawk i Kristall bardzo fajnie działają praktycznie w każdych warunkach - normalna jazda, podgórska miejscowość, więcej mokrego i suchego niż śniegu. 

Hałas na mokrym jestem w stanie sobie wyjaśnić mocno otwartymi kanałami bocznymi, co powinno pozytywnie wpływać na odprowadzanie wody, ale generuje też hałas. Niemniej jednak na plus. 

Finalnie zakupione zostały Hankooki Winter RS3.

Dębicę Frigo HP2 znam, bardzo fajna opona, ale nie jest aż tak uniwersalna jak wyżej wymienione. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@piotrek305 proponuję wejdź na kanał YT motolab i pooglądaj testy opon i prezentacje i dopiero podejmij decyzję. 

11 godzin temu, w0jta5 napisał(a):

Finalnie zakupione zostały Hankooki Winter RS3.

Super opony 👍👌

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może Wy mi coś doradzicie.... Szukam opon całorocznych w rozmiarze 255/35/R20

Cały net przejrzany i praktycznie tylko 4 opony dostępne:

1. Minerva Allseason Master

2. Imperial All Season Driver

3. Vredestein Quadrac

4. Michelin Corssclimate

Najlepsze parametry naklejkowe ma oczywiście Michelin, ale pierwsze dwa chińczyki niewiele mu odbiegają, najgorzej wygląda to u Vredesteina. Natomiast rozstrzał cenowy jest kosmiczny i tak jak nigdy nie byłam za kupowaniem chińczyków zaczynam się zastanawiać, bo chińczyki ok. 2000 za kpl., a Michelin 5200. Vredestein 4000 PLNów. Auto duże - VW Phaeton i w tym moja zagwozdka - zaryzykowali byście chińczyka? Auto nie będzie robiło jakichś wielkich przebiegów, głownie miasto. Trasy sporadycznie, aje jak już to 900 km w jedną stronę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z testami też różnie. Lm005 od top 3 po dół listy wypadają i bądź mądry 😉 https://auto.dziennik.pl/aktualnosci/artykuly/9314321,test-opon-zimowych-adac-2023-niemcy-zmieszali-z-blotem-polska-marke.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kto płaci tak wychodzi. ADAC zaliczyło już taką wpadkę-aferę. Więc te testy też z trzeba rozpatrywać z dużą dozą zdrowego rozsądku i dużo czytać innych recenzji.

Są też spore różnice w dostosowaniu opon do pojazdów, np. Nokian Seasonproof jest super a wersja seasonproof SUV na mokrym tragedia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuje zimówek w miarę świeżych  2022 i nowsze w rozmiarze 225/50/17 98H lub V i zastanawiam się nad modelami:

1. Michelin Alpin 6 225/50/17 98V XL

2. Goodyear Ultragrip Performance 225/50/17 98H

3. BRIDGESTONE BLIZZAK LM005 225/50/17 98H XL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.