Skocz do zawartości

Jakie opony polecamy?


Rekomendowane odpowiedzi

@Vujek ja tak zapytam, bo rzucasz tu jakimiś opiniami, które przynajmniej dla mnie są śmieszne... 

Czym Ty się zajmujesz? Jesteś kierowcą zawodowym, testowym, czy może rajdowym czy wyścigowym ? 

Czy poprostu używasz auta na codzień tylko na dojazdy do pracy?

Skąd Ty masz taką wiedzę na temat tylu opon, że te są złe te super itp. itd. ??? 

Gdzie Ty pozyskałeś takie szerokie spektrum doświadczeń i opinii jak jakiś ekspert oponiarstwa, a rzucasz tu takimi fanaberiami? 

Ile Ty kilometrów przejechałeś i na ilu modelach np. na oponach Hankook? 

Zero konstruktywnych opinii z Twojej strony.

Moim zdaniem piszesz tu dużo, ale powiedz skąd Ty taką wiedzę posiadasz? 

Prowadzisz może kanał typu MotoLab?  gdzie tam Marcin Radecki testuje bardzo dużo opon i takie opinie jak jego są naprawdę konstruktywne. 

Jeśli ktoś się zastanawia jakie opony kupić to polecam innym Użytkownikom tego Forum się zapoznać z kanałem MotoLab i wyciągnąć wnioski samemu, a nie czytać takie wywody, które nie wiadomo czym są podparte.

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



kałużach aquaplaning jest straszny.Jeż lepiej Nasze Dębice Frigo HP2 lub kormoran  snow jak szukasz takich tanich opon.
Osobiście bym dołożył do Klebera Krisalp HP3.

Kormorana nie chce, bez przesady



Wyryte w skale z S20 FE 5G

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MMCzysci To już mój drugi komplet Polaris (2 i 3) i zanosi się chyba na kolejny komplet. Trochę km zrobiłem na tych oponkach, czy to w śniegu, błocie, czy po suchym. Nawet teraz jeżdżę na nich bo "zjeżdżam" opony. 
Może i jak przy 200km/h przy oponach 215/55/16 wjechałoby się w kałużę to i aquaplaning by wystąpił, ja nie zauważyłem.  
Kormorana to za darmo bym nie wziął...

Jednak do 3 razy sztuka, zamawiam Polaris 5 🙂

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, analyzator napisał(a):

@mat06 są dwa różne zimowe hankoki 😉 rs3 i evo3.

Kolega kepa416 pytał o RS3:

23 godziny temu, kepa416 napisał(a):

Panowie stoję przed wyborem opony 225 55 R17. Auto głównie trasy, tereny przed górza Sudeckiego. Potrafi dosypać śniegiem. Wybieram między premium Continental WinterContact 870 TS A Hankook RS3 W462. Auto raczej słabe 184 km na RWD więc super trakcji nie potrzebuje, ale chciałbym pewnej opony.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, maciek-drummer napisał(a):

@Vujek

Czym Ty się zajmujesz?

Takie rzeczy  na pw.

Kiedyś pisałem że jestem od lat w branży moto i jeżdżę wieloma autami, wiadomo na różnych oponach. Wszelakie testy też śledzę.Jak ktoś nie chce niech słucha gumiarzy którzy ci "prawdę" na pewno powiedzą.😉

Mam kilku zaprzyjaźnionych i nawet ich bełkotu nie trawię bo jak wszyscy patrzą głównie na swoją kieszeń.

Na przekupnych testerów czy recenzentów też patrzę z przymrużeniem oka.

9 godzin temu, mat06 napisał(a):

Kolega kepa416 pytał o RS3:

 

Rs2 i RS3 to podobne opony i o nich piszę. Evo nawet nie biorę pod uwagę bo to słabizna w tej cenie.

16 godzin temu, MMCzysci napisał(a):

Ależ ja jak najbardziej wierzę, miałem ładnych parę lat komplet Polarisow 3 na F4 i nie czułem, żeby były niepewne. emoji846.png

Wyryte w skale z S20 FE 5G
 

Co do Polaris to w niczym nie są lepsze od niedocenianych Kormoran snow, które nie wiem czy nie biją na tą chwilę Dębicy Frigo Hp2.

Dodatkowo wolałbym dać Polakowi niż pepikowi.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, mat06 napisał(a):

Główny minus Hankooków, dość znaczny, to długa droga hamowania na śniegu. 29.4m (Hankook) vs 27.8m (Conti).

https://www.tyrereviews.com/Article/2022-Tyre-Reviews-Winter-Tyre-Test.htm

Poza tym głośność ( wyczuwalne duże opory toczenia) i zachowanie na suchym bez szału. Z jakością i trwałością też różnie bywa w Hankookach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, MikeLBN napisał(a):

@Vujek Kormoran Snow to najgorsze opony jakie kiedykolwiek miałem - z całego serca absolutnie nie polecam

Świetna opona na śnieg i breje pośniegową. Jeśli nie mieszkasz w górach, to kup coś i miejskim charakterze. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. Szukam opon do Forda Galaxy. Auto w sumie służy do jazdy na zakupy i transport dzieci.

W sumie liczy że na zimówkach zrobić 2 tys km po mieście, ale w górach.

Kormoran wychodzi około 1200 zł.
Dębica 1600 zł warto dołożyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kepa416 napisał(a):

transport dzieci.

no to tu anegdotka o transporcie dzieci. Byłem kiedyś świadkiem "rozmowy" diagnisty na stacji z gościem koło 45l.

Panie ale podbij pan żona tym tylko dzieci wozi do szkoły.

diagnosta: Pan ma sworznie wywalone i nie ma gwarancji że jadąc do mechanika nie wjedzie w przystanek.

Ale nic nie było, nic nie stuka

Co ku.. nie słychać jak nie słychać! 

taka to była rozmowa 🙂

 

To zostaje mi zaufać że bridgestone lm005 będzie na foczce spoko i zaakceptować, że tyle kosztuje dobra opona. I ufać że mimo niektórych słabych rezultatów na śniego jednak realnie jeździ nieźle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, analyzator napisał(a):

no to tu anegdotka o transporcie dzieci. Byłem kiedyś świadkiem "rozmowy" diagnisty na stacji z gościem koło 45l.

Panie ale podbij pan żona tym tylko dzieci wozi do szkoły.

diagnosta: Pan ma sworznie wywalone i nie ma gwarancji że jadąc do mechanika nie wjedzie w przystanek.

Ale nic nie było, nic nie stuka

Co ku.. nie słychać jak nie słychać! 

taka to była rozmowa 🙂

 

To zostaje mi zaufać że bridgestone lm005 będzie na foczce spoko i zaakceptować, że tyle kosztuje dobra opona. I ufać że mimo niektórych słabych rezultatów na śniego jednak realnie jeździ nieźle.

Czytałem opinie użytkowników o tych Bridgestonach, są różne. Niektórzy twierdzą, że opona szybko traci swoje właściwości, ale może to była jakaś felerna partia, coś jak kiedyś w Nokianach, bo jest też dość sporo dobrych opinii. Wpływ ma też pewnie sposób przechowywania opon, bo fakt faktem w testach ta opona sprawuje się całkiem dobrze... 

https://www.tyrereviews.com/Tyre/Bridgestone/Blizzak-LM005.htm

Ogólnie ciężki temat z kupnem zimówek, każdy może mieć jakąś swoją, inną opinię... 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Vujek napisał(a):

Dodatkowo wolałbym dać Polakowi niż pepikowi.

To akurat wcale nie jest takie jednoznaczne. Miałem Bridgrstone made in Poland i Dębice Navigator made in France

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.09.2023 o 23:06, mat06 napisał(a):

Czytałem opinie użytkowników o tych Bridgestonach, są różne. Niektórzy twierdzą, że opona szybko traci swoje właściwości, ale może to była jakaś felerna partia, coś jak kiedyś w Nokianach, bo jest też dość sporo dobrych opinii. Wpływ ma też pewnie sposób przechowywania opon, bo fakt faktem w testach ta opona sprawuje się całkiem dobrze... 

https://www.tyrereviews.com/Tyre/Bridgestone/Blizzak-LM005.htm

Ogólnie ciężki temat z kupnem zimówek, każdy może mieć jakąś swoją, inną opinię... 🙂

Jak masz obawy że Bridgestone cię zawiedzie, to bierz CONTI Ts870 bo widzę że cena zeszła na dalszy plan. Michelin Alpin 6 to już cena kosmos choć są B. Dobre. Osobiście nadal twierdzę że najoplacalniejsze są Kleber Krisalp HP3.

Generalnie każda opona zimowa po 5 latach, nawet mało zdarda jest już stwardniała i zimą to nie to czego byśmy oczekiwali. Jeśli ktoś się z tym nie zgadza to zapewne jeździ ostrożnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.09.2023 o 14:14, maciek-drummer napisał(a):

wyciągnąć wnioski samemu, a nie czytać takie wywody, które nie wiadomo czym są podparte.

Niczym... opinię można wydać zjeżdżając komplet opon od nowości do zera. A nie jeżdżąc różnymi autami. Jak wezmę matki auto na dębicach i pojadę 500m do sklepu to nie będę się wypowiadał jakie to świetne opony do jazdy podmiejskiej. Nie ma opon których on nie przetestował. Dla mnie ktoś kto ma taką "wiedzę" o wszystkich oponach nie ma wiedzy żadnej. Puste pisanie lub powielanie czegoś co znajdzie się w necie i tyle. Bardziej cenię opinię laika który zrobił na oponach 30 tys km niż tego człowieka nie wysiadającego z auta. Cholera on chyba 24h jeździ i testuje. Nie oszukujmy się nawet rundka na torze nie daje realnego poglądu na opony bo inaczej zachowują się nowe a inaczej po 1 sezonie. 

Teraz też muszę się rozejrzeć za zimówkami do cupry 225/40/18 ale za opinie vujka serdecznie dziękuję 😆

  • Lubię to 2
  • Super 1
  • Nie lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie odważył bym się wypisywać czegoś że jest do dupy nie znając tego. Ale jak się komuś skrytykuje jego rzecz tak się często kończy że czlowiek z doświadczeniem jest zbesztany. Przyjmuję na klatę nie zmieniając swoich nawyków do wytykania ze szczerością do bulu że coś jest lepsze od innego jak wiem że jest.

  • Lubię to 1
  • Haha 1
  • Nie lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Vujek napisał(a):

Ale jak się komuś skrytykuje jego rzecz tak się często kończy że czlowiek z doświadczeniem jest zbesztany

Nie mam problemu z tym że ktoś uważa opony na których jeżdżę za złe, lub opony które ja uważam za złe jako dobre. Żenujace jest udawanie przez ciebie eksperta. Obojętnie jaka marka, obojętnie jaki model, obojętnie jaki rozmiar, to na wszystkich oponach jeździłeś. Wszystkie zdarłeś do zera i w ogóle wszystko o wszystkim wiesz 🤣

  • Super 1
  • Nie lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to że ty na mój temat wiesz więcej niż ja.🤣

Jak masz alergię na ludzi którzy mogą więcej wiedzieć od ciebie to po prostu zmień forum i nie zaśmiecaj tematu.

Na tym kończę z tobą dyskusje bo szkoda czasu mojego i innych którzy się tu chcą dowiedzieć coś pożytecznego.

  • Lubię to 1
  • Nie lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.