Skocz do zawartości

Jakie opony polecamy?


Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, analyzator napisał(a):

Michelin wersja 2

Mam w swoim clio od wiosny jestem zadowolony, pytanie co powiem po zimie 😄

 

Dodam tylko że autem na tych oponach byłem na Motopark Kraków na jeździe doszkalającej i świetnie sobie opony radziły. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka jest mniej więcej żywotność opon całorocznych? Rocznie pokonuje około 10kkm.

Mam aktualnie letnie 18stki i zimowe 16stki którym wybije niedługo 5lat i stoję przed wyborem albo dwóch kompletów opon sezonowych albo jednego kompletu opon całorocznych w rozmiarze 18”. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, gtszudi napisał(a):

do mnie w poniedzialek zawita nowy kpl Kleber HP3 , czekam na zime 🙂

Bardzo dobry wybór. Dzielnie dawały radę w moim e36 przez 5 lat. Co prawda już przy 4 zimie czuć było, że to już nie to samo co wcześniej ale mimo wszystko poziom przyczepnośći więcej niż zadowalający w tym przedziale cenowym. @belzebiasz kolega bardzo zachwala opony całoroczne, zeszłej zimy 4 razy go wypychałem z parkingu pod firmą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, DaV napisał(a):

Bardzo dobry wybór. Dzielnie dawały radę w moim e36 przez 5 lat. Co prawda już przy 4 zimie czuć było, że to już nie to samo co wcześniej ale mimo wszystko poziom przyczepnośći więcej niż zadowalający w tym przedziale cenowym. @belzebiasz kolega bardzo zachwala opony całoroczne, zeszłej zimy 4 razy go wypychałem z parkingu pod firmą.

od paru lat tylko takie ujezdzam , i to w niejednym aucie

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.11.2022 o 17:17, belzebiasz napisał(a):

Jaka jest mniej więcej żywotność opon całorocznych? Rocznie pokonuje około 10kkm.

5 lat to górna granica czyli 50tys.km na porządnym komplecie. Nie ma co liczyć na bezpieczną jazdę zimą po takim przebiegu i wieku, chyba że będzie cały czas na plusie. Latem owszem. Nawet do 8 lat.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dodam ze nie zawsze warto patrzeć na cyferki. Mam zimowe Kleber HP3 i sa z 2017 roku, guma mięciutka żadnych spękań. Mam tez letnie hankooki z 2019 roku i juz widac delikatne spekanie, guma twarda ale to moze taka mieszanka. Czasami 5 letnia opona będzie w lepszym stanie niz 2-3 letnia. 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Premium, który nie do końca jest premiumem. Kolejny producent i kolejny przykład jak można się "przejechać" 
Znalezione w internecie
 
Michelin ciężka sprawa z reklamacja. Ja chyba pisałem tutaj o swoim problemie. Michelin umywa ręce od odpowiedzialności dla nich zawsze jest ok. U mnie był wyjechany środek ja dwóch szt. Problem pojawił się w w 3 sezonie użytkowania ale tylko na 2 szt. Ciśnienie książkowe raz w miesiącu kontroluje. A najciekawsze było to że odrzucali reklamację z powodu tego że opona miała łatkę. Zakręcili się sami bo powiedzieli ze gwarancję tracę po naprawie opony a gdzie sami na stronie mieli baner z opisem "przebita opona to nie koniec jej życia" nowa gwarancja ma już zapis nt. tego że po naprawie opona traci gwarancje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że akurat całoroczne są coraz lepsze, w sensie właściwości jezdnych w odniesieniu do sezonowych, ale kto nie miał ,nie uwierzy jak nie spróbuje.

Osobiście nie wrócę do opon sezonowych i nie będę karmił gumiarzy co rok. Żaden z nich nie przyzna ci że całoroczne są obecnie nie gorsze od sezonowych bo by sobie sam zaszkodził finansowo.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. W przypadku auta, które robi 5 tysięcy kilometrów w ciągu roku przy obecnych zimach średnio widzę sens posiadania dwóch kompletów.

Wyryte w skale z S20 FE 5G

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po zakupie auta od razu sprzedałem nowe opony letnie o kupiłem całoroczne , chciałem premium typu Goodyear, ale 3 wulkanizator mi rozradzało że zachodnie wielosezony są na bazie opony letniej i w pierwszym roku będzie lepsza od polskiej ale od 2 sezonu to nasze będą lepsze gdyż robione są na bazie opony zimowej i wskoczyły Dębice całoroczne, minęło 3 zimy teraz będzie 4 ta, zrobione 40 tys na oponach 5-6 mm bieżnika jest dalej, z tym że autem jeździ żona o na ostatnim przeglądzie mechanik mi powiedział żebym czasami przejechał się tym autem dał w pizdę hamulcom bo tarcze jak nowe ale zardzewiałe z braku używania, żona bardzo delikatnie jeździ, tzn szybko ale mało mocno hamuje .

Więc czasami deptam to odrdzewiam tarczę, dogrzewam opony i odmulsam silnik.

Auto jeździ tylko po dobrych drogach wojewódzkich zawsze odśnieżonych lub po mieście i nie chciało mi się 2 kompletów zmieniać.

Jak bardzo sypnie i leży śnieg to na podwórku stoi Subaru 4x4 z zimówkami i tym zawsze się wyjedzie i dojedzie 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Vujek w tym rzecz że każdy ma swoje zdanie, na Vito mam Goodyeary zimowe i .....staram się tym autem jak najmniej jeździć w śniegu  napęd tył , na pusto to i najlepsze opony zimowe nie dadzą radę.

Ba nawet na trawie czasami trzeba mnie wypychać, na nic najlepsze opony.

Ja tam na Dębice nie narzekam zrobione 40 tys i myślę że spokojnie jeszcze 30 tys żona zrobi.

Ba kiedyś w 2 lata zrobiłem 40 tys na bieżnikowanych Profilach i nie widziałem różnicy , fakt że po 2 latach 1 oponę wybrzuszylo to wszystkie na śmietnik poszły ale kosztowały bodajże po 65 zł szt na promocji allegrowej.

Ja tam wielkich różnic nie widzę w oponach byle były młode rocznikowo, min 4 mm bieżnika i bezproblemu jeżdżą.No i muszą się świecić !!!!Takie zboczenie i dewiacja auto może być brudne ale opony mają się świecić.

Miałem w życiu 30 kilka samochodów , kilka firmowych więc trochę marek przeżyłem , od markowych po bieżniki czy ostatnio jakieś chińczyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do różnic zagraniczne a polskie całoroczne to bzdury gada. Goodyear G2 iG3 to najwyższa półka i znakomita żywotność. Polskie całoroczne niestety nie mają z nimi szans.

Miałem G2 i zaskoczyły żywotnością ponad 60tys do ogranicznika. Zimą w Vito z lekkim tyłem słabo, teraz mam continental ts815 i na śniegu zdecydowanie lepiej, ale myśle ze będą żyły sporo krócej od goodyear. Goodyear 4season są tez bardzo ciche.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, marcineke napisał(a):

@Vujek w tym rzecz że każdy ma swoje zdanie, na Vito mam Goodyeary zimowe i .....staram się tym autem jak najmniej jeździć w śniegu  napęd tył , na pusto to i najlepsze opony zimowe nie dadzą radę.

Ba nawet na trawie czasami trzeba mnie wypychać, na nic najlepsze opony.

Ja tam na Dębice nie narzekam zrobione 40 tys i myślę że spokojnie jeszcze 30 tys żona zrobi.

Ba kiedyś w 2 lata zrobiłem 40 tys na bieżnikowanych Profilach i nie widziałem różnicy , fakt że po 2 latach 1 oponę wybrzuszylo to wszystkie na śmietnik poszły ale kosztowały bodajże po 65 zł szt na promocji allegrowej.

Ja tam wielkich różnic nie widzę w oponach byle były młode rocznikowo, min 4 mm bieżnika i bezproblemu jeżdżą.No i muszą się świecić !!!!Takie zboczenie i dewiacja auto może być brudne ale opony mają się świecić.

Miałem w życiu 30 kilka samochodów , kilka firmowych więc trochę marek przeżyłem , od markowych po bieżniki czy ostatnio jakieś chińczyki.

Czytać ze zrozumieniem. Chodzi o opony całoroczne.A Dostawczak jak Vito trochę słaby do oceniania wszystkich parametrów jezdnych opon.

14 godzin temu, kM3 napisał(a):

kormoran snow bądź Dębica w stosunku do Kleber Krisalp HP3 205/50 R17 dużo gorsze?

planowałem kleber, ale może jest cos tańszego godnego polecenia?

Raczej słabe przy HP3. Dębica HP 2 jest porównywalna tylko na śniegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.