Skocz do zawartości

Jakie opony polecamy?


Rekomendowane odpowiedzi

@analyzator @lodowa @Saczi @Michał126  Dzięki za opinie, dużo mi naświetlają. Zaraz sprawdzę do wypada lepiej Nexen czy Barum i zakupie te które będą korzystniejsze! Wrócę tu za jakaś chwile za oponami do większego auta 😃  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Przy zakupie dla Siostry pomogliście opony sprawują się idealnie.

Teraz czas dla mnie, szukam do BMW E61. Rozważam zakup Bridgestone Blizzak lm005 cena trochę oporowa ale mocno zastanawiam się nad tym modelem.

Co sądzicie ?

Jakaś alternatywa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bridgestone Blizzak lm005 nie są złe. Rozpatrując w klasie premium rozważył bym Vredestein Wintrack bo znacznie lepsze , szczególnie w typowych warunkach zimowych.Blizzaki są wtedy trochę podsterowne i mają ogólnie słaba trwałość.W typowo miejskich warunkach, czyli na mokrym są ok ale jak drogowcy zaśpią czy poza miastem już nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Panowie szukam opon letnich. Rozmiar 245 40 R18. Auto E60 535d RWD. Myślę nad Hankook Ventus V12 Evo 2. Jeśli chodzi o cenę 550 zł szt. Wiem że fajnie by było kupić Michelina PS4, ale to wydatek 650-700 zł szt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż tak podrożały? Ja we wrześniu za komplet PS4 w tym samym rozmiarze płaciłem niecałe 2200zł.

Może poczekaj do początku sezonu bo wiele osób myśli, że w zimie to letnie będą tańsze... a jest chyba zupełnie odwrotnie bo nikt w ziemie specjalnie nie trzyma letnich opon na magazynie.

Muszą je specjalnie ściągać i dlatego koszty większe (zresztą widać po terminach dostaw 8-10 dni).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Przy zakupie dla Siostry pomogliście opony sprawują się idealnie.
Teraz czas dla mnie, szukam do BMW E61. Rozważam zakup Bridgestone Blizzak lm005 cena trochę oporowa ale mocno zastanawiam się nad tym modelem.
Co sądzicie ?
Jakaś alternatywa ?

Mam lm005 na STI i na GLA i nic więcej mi nie trzeba
Na nasze zimy są wystarczające bo głównie jest mokro o wtedy pokazują swój potencjał
Na śniegu trzymają bardzo dobrze
Na lodzie żadne opony nie trzymają
W STI bez problemu ruszam i jadę w każdych warunkach
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż tak podrożały? Ja we wrześniu za komplet PS4 w tym samym rozmiarze płaciłem niecałe 2200zł.
Może poczekaj do początku sezonu bo wiele osób myśli, że w zimie to letnie będą tańsze... a jest chyba zupełnie odwrotnie bo nikt w ziemie specjalnie nie trzyma letnich opon na magazynie.
Muszą je specjalnie ściągać i dlatego koszty większe (zresztą widać po terminach dostaw 8-10 dni).
Możliwe że tak będzie. Obserwuję teraz ceny no to ciężko coś złapać. W sumie chyba drożej nie będzie. Najwyżej dołożę kolejne 200
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

To mało popularne opony u nas ale z innymi modelami Vredestein miałem do czynienia i muszę powiedzieć że to zacna marka, trochę nie doceniana. Zimówki i całoroczne mają super i letnie myślę że też powinny być bardzo dobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, Vredstein nie jest u nas popularny, a szkoda. Miałem Sportrack 5 w rozmiarze 205/55/16 przez kilka sezonów jazdy głównie autostradami i plusy takie: dobre trzymanie i hamowanie na mokrym, bardzo wolne zużycie opon, porównywalne z Michelin Energy Saver. Miały też rant ochrony na felgę. Dobre opony do zrównoważonej jazdy. Były też ciche, ale to dla mnie nie ma większego znaczenia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Vredrstein Ultrac Vorti bez plusa i polecam (285/45/19+250/50/19). Ponadto świetnie przyjmuje dressingi 😄

Nie wiem czy to nie zludzenie optyczne ale przy takich szerokościach po zakupie mialem wrażenie że bieżnik jest płytszy o jakis 1mm niż np w pilot sportach które mam na drugim aucie. Przejechalem cieżka X5 w sezonie 20 tys km i zuzycie jest niewielkie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, pablo15005 napisał:

Ktos mial stycznosc z budzetowkani imperial lub goodride? 

Mam na aucie Imperial Snowdragon HP - zimówki.

W koło komina bardzo dobra niskobudżetowa opona. Lecz moje auto robi max 8k km zimowego przebiegu głównie po ekspresówkach i miejskich ulichach... na tą chwilę po 3 sezonach i ok. 25k km nie zauważyłem nadmiernego ścierania.  Na śniegu bardzo dobra przyczepność - tutaj jest rewelka.

Auto Espace IV Grand 2,0T w automacie więc lubi czasem "przybuksować" na światłach gdy chcemy na mokrym szybciej ruszyć...

 

Ogólnie polecam do aut z niskimi przebiegami  - miałem styczność z ZEETEX oraz LAUFEN w firmówkach i one się chowają.

 

co do letnich - kolega ma w BMW e90 2.0d moedl ECOSPORT ale też przebiegów nie robi za dużych - z tego co mówił to jak za te pieniądze to bardzo ok

 

PS. często bywają problemy na wulkanizacji przy wyważaniu kół z tymi oponami.

 

Jeżeli szukasz opon budżetowych - szukałbym raczej barum, fulda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o Uniroyal Rainsport to polecam, 4 rok je katuje. To bardzo dobra opona w swojej cenie tylko brać w wersji XL bo ścianka boczna jest przesadnie miękka. Chyba, że lubisz komfortowo pokonywać wyboje kosztem przechyłów w zakrętach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Vujek napisał:

W nowych modelach Rainsport 5 już zażegnano ten mały problem i już nie mają tak miękkich boczków. Zacna guma,  w tej cenie nie do przebicia.

Również szybko będzie znikać jak porzednik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.