Skocz do zawartości

Jakie opony polecamy?


Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...
W dniu 26.04.2021 o 14:40, kedar napisał:

235/45R17 polecam Nexen N'Fera lun Dębica UHP2

Jeszcze Kormorana UHP rozważam na lato.

Generalnie to mocno się zastanawiam jednak nad całorocznymi. Auto 99% życia spędzi w mieście. Dylemat mam bo 2 komplety to wydatek około 2700. Całoroczne to 1500zł. Niby skończą się 2 razy szybciej ale jeszcze dochodzą wymiany 2 razy w roku do 2 kompletów.

 

Dodatkowo gnębi mnie jedna rzecz - lato mam 235/45/17. Zastanawiam się czy to nie za szeroko na zimę. Bo w wypadku całorocznych utknę z tym rozmiarem. Przy 2 kompletach lato zostaje takie a zima może wjechać 215/50/17.

 

Jak ja nie lubię zakupów żadnych robić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całoroczne używam od 10 lat na samochodzie -  głównie miasto i trasy na tor z przyczepką z motorem- nawet mi się trasa trafiła do Włoszech w lecie gdzie skoda leciała 190...

4season goodyera- rozmiar 215 - jak są nowe jeździłem w góry bez obaw nawet tam gdzie na zimówkach inni nie dawali rady

na jednym komplecie robiłem 60k km zjeździłem g1 później g2 i teraz mam g3 tylko teraz samochód będzie używany do dojazdu do pracy i do marketu 
 

co trzeba zaakceptować w całorocznych - są głośne

używałem tylko tych nie mam porównania z innymi firmami - jeśli masz pytania co do tego modelu pisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Conti i Cross Climate od tłustego ludzika odpadają. Za drogo po prostu. 2200 na 2 lata (auto będzie 30 tys rocznie robić). To wolę 2 komplety kupić i z wymianami nawet wyjdzie ze 3200 i 120 tysięcy.

 

Z całorocznych biorę pod uwagę

Nexen N'Blue 4 Season

Kleber Quadraxer 2

Vredestein Quatrac PRO
 

 

Jeśli 2 komplety to na lato Dębica albo Kormoran UHP a zima Kormoran Snow

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Strus napisał:

Conti i Cross Climate od tłustego ludzika odpadają. Za drogo po prostu. 2200 na 2 lata (auto będzie 30 tys rocznie robić). To wolę 2 komplety kupić i z wymianami nawet wyjdzie ze 3200 i 120 tysięcy.

 

Z całorocznych biorę pod uwagę

Nexen N'Blue 4 Season

Kleber Quadraxer 2

Vredestein Quatrac PRO
 

 

Jeśli 2 komplety to na lato Dębica albo Kormoran UHP a zima Kormoran Snow

 

Kormoran Snow,  te opony to tragedia... Kup lepiej Barum Polaris 5 albo Frigo HP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Strus napisał:

Które to tragedia i dlaczego?

Kormoran Snow. Miałem "przyjemność" jeździć 90 konnym autem na tych oponach. Na mokrym bardzo nieprzewidywalnie, a na śniegu tragedia. Dodam, że opony miały pierwszy sezon. 
Tak jak Kolega @Syrio wyżej pisał, nawet bieżnik jest jakiś taki dziwny. Dobrze radzę odpuść Kormorany. One były dobre pod koniec lat 90, miałem wtedy letnie na Polonezie 🙂

Jak chcesz "budżetowo" kupić zimówki to Barum Polaris ewentualnie Dębice Frigo, ale HP. 

Takie moje zdanie w tym temacie 😉

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Strus pytanie też, czy już teraz musisz kupić zimówki? Obecnie masa opon letnich to produkcja 2020 bo nie zeszły w tamtym roku. Ludzie mniej jeżdżą. Jest duża szansa, że za 2 miesiące będą przyjemne ceny na zimówki 2021, jakieś fuldy czy klebery będą w fajnej kasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.05.2021 o 08:44, Strus napisał:

Jeszcze Kormorana UHP rozważam na lato.

Generalnie to mocno się zastanawiam jednak nad całorocznymi. Auto 99% życia spędzi w mieście. Dylemat mam bo 2 komplety to wydatek około 2700. Całoroczne to 1500zł. Niby skończą się 2 razy szybciej ale jeszcze dochodzą wymiany 2 razy w roku do 2 kompletów.

 

Dodatkowo gnębi mnie jedna rzecz - lato mam 235/45/17. Zastanawiam się czy to nie za szeroko na zimę. Bo w wypadku całorocznych utknę z tym rozmiarem. Przy 2 kompletach lato zostaje takie a zima może wjechać 215/50/17.

 

Jak ja nie lubię zakupów żadnych robić

Kormoran znika w oczach, kolega miał w Galaxy i 2 sezony i nima, a zrobił tyle co ja i mam połowę bieżnika jeszcze. Na lato mam 235/45/17, a na zimę 215/55/16 , ale na Twoim miejscu bym chyba wszedł w wielosezonówki. Ja trochę więcej za miastem jeżdżę i nierzadko szybko więc wolę 2kpl. kół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Hej, polecicie coś na zimę w standardowym rozmiarze 225 45 17? Aktualnie rozważam coś z kilku modeli (od najtańszych):

- Goodride SW608,

- Dębica Frigo HP 2,

- Barum Polaris 5,

- Kumho Wintercraft WP71.

Ceny od ok 980 do 1250zł/kpl, natomiast mogę dorzucić jeśli trafi się coś fajnego. Dodam tylko, że objeździłem już trochę na Goodride w innych samochodach i nie narzekałem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Mumins napisał:

Hej, polecicie coś na zimę w standardowym rozmiarze 225 45 17? Aktualnie rozważam coś z kilku modeli (od najtańszych):

- Goodride SW608,

- Dębica Frigo HP 2,

- Barum Polaris 5,

- Kumho Wintercraft WP71.

Ceny od ok 980 do 1250zł/kpl, natomiast mogę dorzucić jeśli trafi się coś fajnego. Dodam tylko, że objeździłem już trochę na Goodride w innych samochodach i nie narzekałem. 

Jak dobrze pamiętam to Dębica Frigo była bardzo wysoko w testach, na drugim albo trzecim miejscu tyle że w rozmiarze 205/55/16 jak to ma siedzibę do twojego rozmiaru to niech wiem. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
13 godzin temu, Mumins napisał:

Barum Polaris 5

mam polaris 3 z tego co pamietam to szczerze mówiąc złego słowa na te opony nie moge powiedzieć, wracałem kiedys z karpacza w mega sniezyce i udało sie dojechac do domu a wtedy nic nie odśnieżone i duzo auto w rowie było... osobiscie z tych opon jestem zadowolony 5 niestety nie znam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.