Skocz do zawartości

Jakie opony polecamy?


Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 11.01.2020 o 17:33, piotroosh napisał:

@kolargol

Mówią, że te same opony w różnych samochodach, będą zachowywać się całkiem inaczej. Może właśnie to jest przyczyną różnic w naszych doświadczeniach i opiniach.

@Edit

Ze strony producenta:

"CINTURATO™ P7™ to opona przeznaczona do samochodów klasy średniej i wyższej, wykorzystująca najnowocześniejsze materiały, komponenty i technologie, by zagwarantować oszczędność, komfort i bezpieczeństwo na każdej nawierzchni."

Mówią też o homologacji do: 

-Alfa Romeo

-Audi

-BMW

-Jaguar

-Mercedes

-Mini

-Volkswagen

-Volvo

 

Może po prostu źle dobrałeś opony do swojego samochodu i dlatego nie spełniają zadania w 100%

to widać były zbyt prestiżowe opony dla mojego Focusa 😆 żeby nie było  że jestem jedyny, któremu te opony nie siadły to w tym wątku jest więcej negatywnych opinii  o tych oponach - większość dotyczy właśnie przyczepności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.01.2020 o 07:30, momores napisał:

To co możecie polecić na lato w rozmiarze 225/55/18 98V ? Auto to Subaru Forester, mogę przeznaczyć max 2500 zł na komplet.

Wysłane z mojego Mi MIX 2S przy użyciu Tapatalka
 

Ja z własnych doświadczeń polecam Bridgestone Turanza T005, które kupiłem w sklepie motoryzacyjnym niedaleko Wrocławia. Fakt, że używałem je w BMW typu Coupe, gdzie na każdą oś przypadała inna szerokość kapcia, a Ty w dodatku wspominasz o zupełnie innym nadwoziu ale trzymały się drogi na zakrętach nieziemsko 😍 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

@Fredi88 Dziwne, że masz takie odczucie, zwłaszcza, że porównujesz półkę niższą premium z czymś praktycznie niezdatnym. Jestem niemal pewny, że mówisz o zupełnie innym (starszym) modelu, niż ten który wspomniałem.

@MMCzysci Tylko, że ja mówię o modelu Turanza T005. Porównanie Turanzy ER30 do Turanzy T005 to tak jakby oceniać Opla Insygnie przez pryzmat użytkownia Opla Corsy - coś jest chyba nie tak 😅

Jak się nie mylę to T005 nawet Michu z Miłośników czterech kółek zamontował w swojej e34 V8 ("smoczyca łysego") takie opony i nie słyszałem aby narzekał (no chyba, że pominąłem któryś z jego filmów w którym wytknął im coś to poprawcie mnie). W każdym bądź razie, ja wspominam je bardzo dobrze, przy kolejnej wizycie zmianie opon letnich zostanę przy tym modelu. Najczęściej wymieniam opony niedaleko Olsztyna w Andpolu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Cześć

Polecicie jakieś przyzwoite opony z rantem ochronnym w standardowym rozmiarze 205/55/16? Potrzebne 2 sztuki, budżet ok 450zł.

Na początku pod uwagę brane były opony Hankook Ventus Prime 3, ale koleś z wulkanizacji powiedział że to chiński towar, z wyważeniem niby nigdy nie miał problemów, ale klienci podobno po jakimś czasie skarżą się na to że opony zaczynają hałasować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o odprowadzanie wody i hamowanie na mokrym to uniroyal bedzie dobry,bo to opona typowo na deszczowe warunki jak sama nazwa wskazuje,ogolnie to dobra opona  w lecie tez sie sprawdzi ,ma duzo bieznika ale szybko sie zużywa (miekka mieszanka) ,nie lubi goracych temperatur.

Mialem 205 55 16 continental contipremiumcontact5  w hondzie civic sport i powiem ze rewelka ,bardzo dobra opona,bardzo dobrze zachwouje sie na suchym jak i mokrym i bieznik malo sie zuzywal.

Pod uwage bralbym jeszcze np michelin premacy hp  w podobnej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.02.2020 o 09:57, daniel23584 napisał:

Cześć

Polecicie jakieś przyzwoite opony z rantem ochronnym w standardowym rozmiarze 205/55/16? Potrzebne 2 sztuki, budżet ok 450zł.

Na początku pod uwagę brane były opony Hankook Ventus Prime 3, ale koleś z wulkanizacji powiedział że to chiński towar, z wyważeniem niby nigdy nie miał problemów, ale klienci podobno po jakimś czasie skarżą się na to że opony zaczynają hałasować.

Hankook jest ok w swojej cenie. Jak poszukasz to znajdziesz Pirelli P7 w podobnej kasie albo Dunlop Blue Response

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do bardziej doświadczonych odnośnie doboru opon. Na podstawie tego co wyczytałem, zdecydowałem się wstępnie na Goodyear Eagle F1 Asymmetric 5, ale jak to zwykle bywa, im dłużej czytam tym mniej wiem.. Widzę, że wiele osób poleca Hankook Ventus Prime3. Stąd moje pytanie- Czy jako osoba robiąca 10-15 tysięcy rocznie, głównie po mieście (autostrada może raz w miesiącu się zdarzy 500-600km) zauważę jakąś różnicę jeśli wydam te kilka stów więcej na opony klasy premium? Dotychczas jeździłem na Dunlopach SportMax i było ok. Samochód to Octavia III 1.4tsi, 150km.

Pozdro:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg aktualnej ceny na oponeo, 300zł różnicy za komplet. Nie dużo, ale bardziej cieszyłbym się z puszki fajnego wosku w tej cenie ;). Zastanawiam się po prostu czy te 300zł coś zmieni w moim przypadku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ter napisał:

wg aktualnej ceny na oponeo, 300zł różnicy za komplet. Nie dużo, ale bardziej cieszyłbym się z puszki fajnego wosku w tej cenie ;). Zastanawiam się po prostu czy te 300zł coś zmieni w moim przypadku?

mozesz juz wybierac wosk 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Wg. Opinii tak - ale u mnie po 15k km dwie miały „bąble” i poszły do kosza. Pozostałe dwie tez zdjąłem i założyłem dunlopa na wszystkie koła.
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.