Skocz do zawartości

Jakie opony polecamy?


Rekomendowane odpowiedzi

Mój tatko ma Dunlopy Winter Sporty 5 i też mogę potwierdzić, że bardzo dobrze sobie radzą. Ale aktualnie są też godne rozważenia opony Kleber Krisalp HP3, które w testach też zajmują czołowe pozycję a są tańsze o ok 300-400 zł na komplecie od tych Dunlopów 😉 Kiedyś miałem zimowe Klebery i świetnie sobie radziły zimą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Forest napisał:

Mój tatko ma Dunlopy Winter Sporty 5 i też mogę potwierdzić, że bardzo dobrze sobie radzą. Ale aktualnie są też godne rozważenia opony Kleber Krisalp HP3, które w testach też zajmują czołowe pozycję a są tańsze o ok 300-400 zł na komplecie od tych Dunlopów 😉 Kiedyś miałem zimowe Klebery i świetnie sobie radziły zimą. 

mam te klebery i fakt jedzie sie ok prowadzenie hamowanie itp ale sa trochę huczace jak jeździmy po odśnieżonym asfalcie po drogach szybkiego ruchu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Syrio napisał:

No widzisz @lodowa a wg etykiety maja 69DB, gdzie większość zimówek ma koło 72. Inna sprawa, że mi każde zimówiką po przesiadce z letnich to huczą 🙂

ale jeżdżąc na Falkenach aż tak różnica nie rzuciła mi sie w uszy ;d o uszy ;d ? 

a o etykietach to tez ciężko dyskutować bo czasami imperiale maja wg nich wyniki jak micheliny czy tam dunlopy ... a na aucie calkiem inna jazda 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do etykiety i głośności to chodzi tylko o hałas ZEWNĘTRZNY. Jest kilka ośrodków na świecie gdzie badane są opony pod tym kątem i generalnie chodzi o przejazd samochodu z oponami i zmierzenie głośności sonometrem. Nie muszę mówić, że asfalt na takim torze w trakcie badania jest w idealnym stanie 😉 Producenci opon, szczególnie tych Premium na pewno nie chcą by ich opony były głośne i walczą na różne sposoby by ograniczyć hałas wewnątrz, często kosztem hałasu zewnętrznego, więc stąd mogą być takie rozbieżności na etykietach a w rzeczywistości. 

Np nowy Goodyear Asymmetric 5 testowany przez Tire-Review jest cichszy w środku od starszych Asymmetric 3 mimo, że według etykiety jest o 2dB głośniejszy 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, u mnie już powoli czas pozbyć się 6 letnich Michelin Alpin. Btw. całe popękane 😮
Po przejrzeniu testów biorę pod uwagę głównie Dunlopa i Klebera, ale też myślę nad Dębicą HP2, która zbiera dobre opinie. Użytkuje ktoś? Jak ma się sprawa hałasu i prowadzenia po mokrym? Mając quattro przejmuę się tylko mokrą nawierzchnią i hamowaniem, śnieg to miód na moje serce :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dunlopa ma mój tatko w standardowym rozmiarze 205/55R16 w samochodzie jakim Jest VW Golf 6 Plus i generalnie świetna i cicha oponka. Kleberki też pewnie ok, ale ktoś tu pisał, że są dość głośne. Jak Ci nie zależy na oszczędności to bierz Dunlopy. Jak chcesz zaoszczędzić ok 350 zł to bierz Kleberki. 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, jolley napisał:

Panowie, u mnie już powoli czas pozbyć się 6 letnich Michelin Alpin. Btw. całe popękane 😮
Po przejrzeniu testów biorę pod uwagę głównie Dunlopa i Klebera, ale też myślę nad Dębicą HP2, która zbiera dobre opinie. Użytkuje ktoś? Jak ma się sprawa hałasu i prowadzenia po mokrym? Mając quattro przejmuę się tylko mokrą nawierzchnią i hamowaniem, śnieg to miód na moje serce :-D

Dunlop Winter 5 a Kleber to dwie rózne półki. jak masz kase dołożyć to die sie wahaj i bierz Dunlopa

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie Dębice Frugo hp2 będą dobre ?
Czy może coś innego w cenie do ok 270-300zl za oponę?
Głównie jazda po mieście na północy Polski więc błoto i deszcz niż czysty śnieg.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Patryk14 napisał:

Panowie Dębice Frugo hp2 będą dobre ?
Czy może coś innego w cenie do ok 270-300zl za oponę?
Głównie jazda po mieście na północy Polski więc błoto i deszcz niż czysty śnieg.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
 

Dobre opony, ale w tej cenie, albo niewiele wyższej mamy Kleber Krisalp HP3, które są świetne w stosunku cena-jakość a w testach są na równi z takimi markami jak Goodyear czy Michelin. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Patryk14 napisał:

Panowie Dębice Frugo hp2 będą dobre ?
Czy może coś innego w cenie do ok 270-300zl za oponę?
Głównie jazda po mieście na północy Polski więc błoto i deszcz niż czysty śnieg.

Ale co za rozmiar? 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, Patryk14 napisał:

Panowie Dębice Frugo hp2 będą dobre ?
Czy może coś innego w cenie do ok 270-300zl za oponę?
Głównie jazda po mieście na północy Polski więc błoto i deszcz niż czysty śnieg.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
 

Mam te oponki w standardowym rozmiarze 15 cali i kupiłem je trochę w ciemno własnie na podstawie opinii internetowych. Same oponki kupiłem na przełomie 2017 / 2018 i wtedy też jeździłem do Zakopanego, sprawdziły się na suchej autostradzie /chociaż wyszło wtedy że są głośne/, na błocie pośniegowym i na śniegu już w samym Zakopanym. Cena i jakość jak najbardziej na plus może poza głośnością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Użytkowałem w zeszłym sezonie Dębice Frigo hp2 205/55/16 i byłem bardzo zadowolony, na tyle ,że na ten sezon zakupiłem też Dębice w rozmiarze 225/45/17. Zaznaczę ,że mam raczej agresywny styl jazdy, a mieszkam na Podbeskidziu i oponki nie zawiodły ani razu. Wiadomo nie lepią tak jak letnie ,ale wg mnie nie ma sensu dopłacać do niby klasy premium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz ,a ja jeździłem na goodyerach ,dunlopach, vredestainach, wszystko nówki i nie widzę specjalnej różnicy. Owszem chińskie zeetexy zimowe były wyraźnie słabsze ,ale także od Dębicy i Baruma. 

Ale każdy sam decyduje co wybrać, ja wyrażam tylko swoją opinię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.