Skocz do zawartości

Jakie opony polecamy?


Rekomendowane odpowiedzi

Oponeo jest zawsze drogie jak cholera... ja sprawdzam przez ceneo najtansze sklepy i tam kupuje, jesli jest taniej niz na all... a zazwyczaj jest. Oczywiscie tylko te oferty gdzie podany jest dot.

Oponeo jest zawsze drogie jak cholera... ja sprawdzam przez ceneo najtansze sklepy i tam kupuje, jesli jest taniej niz na all... a zazwyczaj jest. Oczywiscie tylko te oferty gdzie podany jest dot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem i w porównaniu z ContiSportContact 5 między najtańszą ofertą na alledrogo a ceną na oponeo jest różnica 8 zł, gdzie na oponeo jest produkcja z 2017 a na alledrogo jest tylko 2016/2017. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem na zimę Nokian wrd4, które podobno są jednymi z lepszych w swojej klasie czyli premium. Co do zakupu to mamy na forum Alfy chłopaka, który handluje oponami i kupiłem taniej niż najniższa cena na necie czyt. Opony.pl, oponeo, allegro....

Wysłane z mojego SM-T813 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja na zimę zostaję na:

https://www.oponeo.pl/model-opony/goodyear-ultra-grip-8

https://www.oponeo.pl/model-opony/continental-contiwintercontact-ts830-p

 

Nikt nie zechciał kupić więc kupuje do nich stalówki i polatam ze 2 lata jeszcze ( w tej chwili mają +/- 4 lata )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, KapselK napisał:

Sprawdzałem i w porównaniu z ContiSportContact 5 między najtańszą ofertą na alledrogo a ceną na oponeo jest różnica 8 zł, gdzie na oponeo jest produkcja z 2017 a na alledrogo jest tylko 2016/2017. 

 

50 minut temu, Michał126 napisał:

Potwierdzam, że oponeo jest nie takie drogie jakie je malują ;)

Dlatego nigdy nie kupiłem ani z all ani z oponeo bo były najdroższe. Tak jak pisałem ceneo.pl wyszukiwało mi najtańsze oferty i różnica była spora... a zamawiałem już ok 6 kompletów opon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest z tym ząbkowaniem? Zimówki też są podatne? Uniroyal RainSport 3 po 2 sezonach czyli ok.30tys.km są wyząbkowane. Teraz chcę kupić zimowe i się zastanawiam nad bieżnikiem, bo jak czytałem on ma wpływ na to zjawisko. Żona kazała coś porządnego kupić więc znalazłem z 2016 nowe kpl. Kleber hp3, Pirelli Cinturato Winter oraz Nokian WR A4 albo tegoroczne Barumy. Które będą mniej podatne na ząbkowanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, kedar napisał:

Jak to jest z tym ząbkowaniem? Zimówki też są podatne? Uniroyal RainSport 3 po 2 sezonach czyli ok.30tys.km są wyząbkowane. Teraz chcę kupić zimowe i się zastanawiam nad bieżnikiem, bo jak czytałem on ma wpływ na to zjawisko. Żona kazała coś porządnego kupić więc znalazłem z 2016 nowe kpl. Kleber hp3, Pirelli Cinturato Winter oraz Nokian WR A4 albo tegoroczne Barumy. Które będą mniej podatne na ząbkowanie?

Chodzi Ci na pewno o wyząbkowanie czy o nierównomierne starcie bieżnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W teorii mniej podatne na ząbkowanie są opony asymetryczne (czyli w tym zestawieniu WR A4). Ale Rainsporty są asymetryczne. Niewielki w tym udział rodzaju mieszanki, a duży (może być) - geometrii. Ale generalnie nie zawsze to zbadane zjawisko. Nieraz tak się po prostu dzieje i już. Niby częściej to występuje na osi tylnej (wleczonej), a mi wyząbkowały oba komplety na osi przedniej (napędowej). Niespecjalnie to jednak przeszkadza, wyząbkowały nieznacznie, nie dudnią, nie robię tragedii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie mi hałasuje tył. Zawieszenie sprawdzone, amory też, została geometria do sprawdzenia, ale nie wierzę, że jeśli wszystko jest OK to geometria jest zła. Wiem, że poprzednik robił dwa lata temu przed założeniem tych opon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, kedar napisał:

No właśnie mi hałasuje tył. Zawieszenie sprawdzone, amory też, została geometria do sprawdzenia, ale nie wierzę, że jeśli wszystko jest OK to geometria jest zła. Wiem, że poprzednik robił dwa lata temu przed założeniem tych opon.

Prawidłowo geometrię sprawdzamy przy każdej wymianie opon lecz duża większość to olewa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Geometria sprawdzona, wszystko było ok, więc to wina opon i jej bieżnika, mowa o ząbkowaniu. Teraz czas na zimówki. Ktoś używał w Mondeo bieżnika typu"jodełka"? Np. Kleber hp3, Pirelli Cinturato Winter, Falken hs01?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W MK4 miałem Michelin Alpin 5 - niby tak dobra opona i renomowanej firmy a ja nie byłem z niej zadowolony . Dodatkowo kwestia tego ze w Automacie nie mogłem podjechać pod małe wzniesienia i ogólnie auto nie było pewne w prowadzeniu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukałem dzisiaj opon dla teściowej. 205/55 R16 91H, oczywiście zimowych. Poprzeglądałem oponeo, allegro, emag.pl i zajrzałem w trzy miejsca (salon Opla, salon Skody - oba zaprzyjaźnione oraz duży sklep motoryzacyjny). Morał? Zamawianie w internecie jest bez sensu. Mam póki co dwie oferty, które mnie realnie interesują - Nokiany WR D4 (tegoroczne) w tym dużym sklepie i Continental ContiWinterContact TS860 (DOT 2516) i Nokiany kosztują 1312 zł/kpl., gdy najtańsza oferta z internetu z przesyłką wychodzi za 1316, a Continentale 1470+50 zł montaż, czyli z montażem też najtaniej (zważywszy na ceny w lokalnych porządnych serwisach). Fakt, że zawsze warto skonfrontować ceny i w internecie, i w sklepach stacjonarnych, ale póki co mam taką sytuację, jak @KapselK ze swoimi SportContactami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Arkeolowy A mógłbyś coś napisać na temat Nexenów Winguard Sport? Musze kupić jakieś budżetowe opony zimowe do auta które jeździ głownie po mieście i własnie te Nexeny wychodzą całkiem atrakcyjnie cenowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Arkeolowy napisał:

Pracuje w branży oponiarskiej i Nokian to jest taki shet jakiego dawno nie widziałem. Produkowany w Finlandii był petarda, ale na Rosyjską produkcję jest masa reklamacji :good:

Rok temu kupiłem jedne i są rewela. Może dobrze trafiłem. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.09.2017 o 14:21, mati73 napisał:

A co byście wybrali 205/55/16 cena do 1500zł, do tej pory jeździłem na alpin 5 i były ok. Głównie latam po ekspresówkach oczekuje pewnego prowadzenia.

- Nokian WR d3

- Nokian WR a4

- Pirelli Snowcontrol Serie III

- Goodyear Ultra Grip 9
- Michelin Alpin 5

-Dunlop Winter Sport 5
- Continental WinterContact TS 860

 

Poprzednią zimę przejeździlem na Nokianach WR D4 i jestem bardzo zadowolony,trzymają się drogi na mokrym jak wściekłe także polecam;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.10.2017 o 07:43, ostry2407 napisał:

Prawidłowo geometrię sprawdzamy przy każdej wymianie opon lecz duża większość to olewa.

Nie rozumiem po co mam sprawdzać geometrię przy każdej wymianie opon jak mam proste felgi, nie ściąga mi samochodu ani w prawo ani w lewo, opony są równomiernie zużywane, auto normalnie reaguje na ruchy kierownicą, zakładam taki sam rozmiar opon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Arkeolowy napisał:

Pracuje w branży oponiarskiej i Nokian to jest taki shet jakiego dawno nie widziałem. Produkowany w Finlandii był petarda, ale na Rosyjską produkcję jest masa reklamacji :good:

Możesz napisać czego dotyczą reklamacje? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.