Skocz do zawartości

Jakie opony polecamy?


Rekomendowane odpowiedzi

Buksowanie nie ma wiele wspólnego z odprowadzaniem wody. Odprowadzanie wody wpływa na aquaplaning. Mi uniroyale w kompakcie z 350NM potrafiły zabuksować wszystko zależy od stylu jazdy. Gdybym miał wybór Uniroyal vs. Conti brałbym bez wahania te drugie. Niestety w moim rozmiarze jaki kiedyś brałem czyli 225/40R18 różnica była sporo wiec padło na Rainsporty. Zrobiłem na nich dwa sezony i opona jak pisałem bardzo dobra ale biorąc pod uwagę, ze to średnia półka do tych topowych modeli troszkę im brakuje. Od siebie polecam http://www.tyrereviews.co.uk/ bo tak naprawdę czym jest opinia pojedynczego internetowego anona? IMO Niczym dlatego poczytaj, porównaj, sam wybierz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie mam conti5 i.... nie polecam, podczas deszczu strasznie są niestabilne, chociaż może 225mm robi swoje.

Z podanych powyżej testowałem uniroyale i dawały rade na mokrym.

 

Kiedyś miałem też dunlop sport i super jeździło się, tylko szybko ścierały się, z bridgestone polecam turanza lub potenza fajnie się trzymały drogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, dioniz napisał:

Ja właśnie mam conti5 i.... nie polecam, podczas deszczu strasznie są niestabilne, chociaż może 225mm robi swoje.

Z podanych powyżej testowałem uniroyale i dawały rade na mokrym.

 

Kiedyś miałem też dunlop sport i super jeździło się, tylko szybko ścierały się, z bridgestone polecam turanza lub potenza fajnie się trzymały drogi.

Ok dzięki za opinie, ciekawie mnie tylko taka rozbieżność w ocenie tych Conti...

 

15 minut temu, Pływak napisał:

Buksowanie nie ma wiele wspólnego z odprowadzaniem wody. Odprowadzanie wody wpływa na aquaplaning. Mi uniroyale w kompakcie z 350NM potrafiły zabuksować wszystko zależy od stylu jazdy. Gdybym miał wybór Uniroyal vs. Conti brałbym bez wahania te drugie. Niestety w moim rozmiarze jaki kiedyś brałem czyli 225/40R18 różnica była sporo wiec padło na Rainsporty. Zrobiłem na nich dwa sezony i opona jak pisałem bardzo dobra ale biorąc pod uwagę, ze to średnia półka do tych topowych modeli troszkę im brakuje. Od siebie polecam http://www.tyrereviews.co.uk/ bo tak naprawdę czym jest opinia pojedynczego internetowego anona? IMO Niczym dlatego poczytaj, porównaj, sam wybierz.

Właśnie z tym buksowaniem zauważyłem, że na innych oponach niż mam teraz ( założyłem Yokohame na próbę ) zmniejszyło się na mokrym, więc jakiś tam wpływ jest. W każdym razie dzięki za ten link poczytam, pooglądam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się,że istnieje związek między odprowadzeniem wody a buksowaniem przy starcie zatrzymanym.  Teraz jeżdzę na Hankook Optimo K415 - końcówka 2014 roku - kupione przez mnie jako nowe-wtedy była to klasa średnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Pływak napisał:

 

@Makaveli jeśli nie przeszkadza Ci to, ze Rainsporty nie starczą nawet na 30k km i są ciut głośne to bedziesz zadowolony ale mimo wszystko poczytaj tą stronkę. Papatrz tez na Falkeny FK510.

Rainsporty na start i na hamowanie na mokrym bardzo dobrze. 

Jednak gorzej sie sprawują podczas trzymania bocznego na mokrym niż chociażby Sport maxx 2, Eagle F1 A3 czy Efficientgrip performance.

A falkeny miałem jakieś ponad 10 lat temu, to na początku kleiły się spoko, ale żywotność gumy stosunkowo słabo wypadła jak na wysoki model od nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, ktm950 napisał:

Dunlopa bym odpuścił. Super na suchym, ale znikały w oczach to raz, a po 3 sezonie puściła osnowa w jednej oponie i pupa. 40 kkm to maks dla tych opon. 

 

Aż ciężko mi uwierzyć, że był problem z osnową, no chyba, że po solidnym wrypaniu się w krawężnik lub głęboką dziurę. Miałem poprzednie dunlopy z tej serii. I wytrzymaly większy przebieg. No może na tylnej osi, napędowej były troche bardziej dotarte, ale i tak jak pojechałem do wulkanizacji to usłyszałem "po co Pan wymienia opony, te jeszcze w bardzo dobrym stanie są, guma zdrowa, bieżnika jeszcze też pod dostatkiem". Aż dziwne podejście, zazwyczaj zachęcają do kupna. Ale i tak wymieniłem z nawyków, jak sie wszystko robi na czas w samochodzie, albo przed czasem to sie odwdzięcza ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, dziewczyna dziś przebiła oponę tak że nie da się jej naprawić, dunlop sport bluresponse opony nowe kupione w koncówce 2015r mięsa dosyć sporo, szukałem na allegro znalazłem coś takiego tylko z indeksem 87H a aktualnie mam 4szt 91V, czy mogę zmienić tą jedna na 87H czy lepiej nie kombinować? Auto Golf 5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, menior napisał:

Jeśli cena nie gra roli to Conti jeśli chce się oszczedzic to Uniroyal 😉

Własnie nie o cenę tu się rozchodzi, tylko o to,że słyszę opinie - nie tylko na tym forum,że Conti na mokrym wcale nie jest takie dobre, ba -  Uniroyal je nawet przebija. Wiem,że Conti to niby klasa wyżej,że są bardziej trwałe itp...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Makaveli napisał:

Własnie nie o cenę tu się rozchodzi, tylko o to,że słyszę opinie - nie tylko na tym forum,że Conti na mokrym wcale nie jest takie dobre, ba -  Uniroyal je nawet przebija. Wiem,że Conti to niby klasa wyżej,że są bardziej trwałe itp...

Bo conti są faworyzowane przez adac, które po aferach korupcyjnych związanych z testami, mogłoby by konkurować z fifa i związkiem piłki nożnej w przekrętach. Dobre opony, ale nie rewelacyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, ghost napisał:

Bo conti są faworyzowane przez adac, które po aferach korupcyjnych związanych z testami, mogłoby by konkurować z fifa i związkiem piłki nożnej w przekrętach. Dobre opony, ale nie rewelacyjne.

Też myślę,że Conti ma też lepszy marketing i jest stawiany na priorytetowym miejscu w stosunku do Uniroyal'a który też przecież wchodzi w sklad tego koncernu. Nie ma co debatować - biorę RainSporty, jak się tak szybko zedrą to kupię wtedy coś innego. Dziękuję wszystkim za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, buka napisał:

Panowie, dziewczyna dziś przebiła oponę tak że nie da się jej naprawić, dunlop sport bluresponse opony nowe kupione w koncówce 2015r mięsa dosyć sporo, szukałem na allegro znalazłem coś takiego tylko z indeksem 87H a aktualnie mam 4szt 91V, czy mogę zmienić tą jedna na 87H czy lepiej nie kombinować? Auto Golf 5

Lepiej kupić nową, choćby i DOT z 2015...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No raczej, nie inaczej. A przynajmniej żeby te same były na osi. De facto to i policjant może zabrać dowód, bo przecież opony by się różniły. Ale ogólnie kupowanie używanych opon na allegro - pozdro szejset na rejonie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pozostają zwykle Pilot Sport 4, sportcontacty  5, hankooki v12 evo lub Pirelli p zero. Na tych ostatnich śmigam drugi sezon w wersji P Zero Nero GT i niby bardzo dobra opona ale mam wątpliwości czy w 100% warta swojej ceny, która w moim rozmiarze 235/40R19 nie jest niska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Pływak napisał:

To pozostają zwykle Pilot Sport 4, sportcontacty  5, hankooki v12 evo lub Pirelli p zero. Na tych ostatnich śmigam drugi sezon w wersji P Zero Nero GT i niby bardzo dobra opona ale mam wątpliwości czy w 100% warta swojej ceny, która w moim rozmiarze 235/40R19 nie jest niska.

Wiesz jak wypada w porownaniu do pilot super sport?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kupiłem do citroena c4 2.0hdi 150km  Firestone Roadhawk 205/55/r16 komplet w intercarsie kosztował mnie 764 zł zobaczymy jak się będą sprawdzać :)

W ostatnią ulewę wpadłem setką w dość duża kałużę nic nie poczułem więc narazie ok :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Makaveli napisał:

Własnie nie o cenę tu się rozchodzi, tylko o to,że słyszę opinie - nie tylko na tym forum,że Conti na mokrym wcale nie jest takie dobre, ba -  Uniroyal je nawet przebija. Wiem,że Conti to niby klasa wyżej,że są bardziej trwałe itp...

Osobiscie nie mialem do czynienia,ale czytajac sporo na ten temat spotykalem sie z nielicznymi negatywnymi opiniami na temat Conti,to tez zwyciezcza wszelkich testow nie tylko ADAC.Jesli interesuja Cie tylko osiagi na mokrym to Uniroyal a jesli tez cala reszta to Conti

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

w co najlepiej zainwestować przy 19" 245/35? Mam na oku w dobrej cenie Continental SportContact 6, ale kiedyś już miałem conti 5 i po 2 latach jazdy do wymiany.. Dostałem w propozycji Nokian zLine, Fulda SPORTCONTROL 2, Uniroyal Rainsport, Matador Hectorra 3, lecz nie miałem z nimi w ogóle kontaktu, ktoś miał styczność z opnami w tym rozmiarze? lub poleci coś sensownego? Dobrze gdyby opony wystarczyły na 40-50 tys km, a nie tylko 20-30. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne, że conti tak zajechałeś. Zbieżność w porządku? Ja na Sport Contact 2 16" zrobiłem 110kkm bez większego zużycia. Ostatnio wymieniłem na Pirelli P7 i zachowują się poprawnie. Na temat zużycia jeszcze za dużo nie jestem w stanie powiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.