Skocz do zawartości

Jakie opony polecamy?


Rekomendowane odpowiedzi

Opony mozna podzielic na 4 segmenty 1.Chinski badziew(nieznane Chinskie,Tajwanskie itp.marki)2.Budzetowe(malo znane choc trzymajace jakis tam poziom marki)3.Segment sredni(Uznani producenci trzymajacy dosc wysoki poziom)4.Segment Premium(Najwyzsza pulka,tu jakosc zawsze dobra i raczej trudno byc rozczarowanym).Przy wyborze opon decyduje jaki segment mnie interesuje w zaleznosci od mozliwosci finansowych i co w danym momencie jest w najlepszej ofercie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
jeszcze jest poziom 0 czyli bieżnikowane :lol:

jeżeli poziom 0 to bieżnikowane, to 8-letnie zimówki na których jeździ 50% społeczeństwa to poziom -5, bo moje bieżniki trzymały milion razy lepiej na śniegu/mokrym/suchym niż "przejściowe" zimówki które miałem wcześniej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w zime jezdze na nokianach wr d3 i jestem mega zadowolony a na lato mam komplet chinczykow, ktore zamowilem przez pomylke bo nie doczytalem opisu. Jezdzi sie na nich super ale z tego co powiedzieli mi w wulkanizacji to zalezy od wypustu. Tak czy inaczej sa bardzo dobrej jakosci i nie bylo zadnych problemow z wywazeniem.

 

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

osobiscie na bieznikowanych bym sie bał jezdzić szybciej, a jeśli ktoś twierdz że nie ma róznic itp itd to chyba nie jezdził na nowych oponach premium. Wiadomo że stara zimówka jest do bani, nowa guma to nowa guma. To że bieznik mają "podobny" jak markowe to nic nie znaczy bo są wykonane z innego materiału, guma w takich oponach jest zrobiona z najgorszych materiałów. Więc proponuje porównywać nową opone z nową a używaną z używaną i ciekawe czy ta 5 letnia nalewka będzie wciąż lepsza niż 5 letnia premium, śmiem wątpić

 

 

btw jak można kupić chińskie opony przez pomyłke ? nie zwróciłeś uwagi na marke i niską cene ? :o:dontknow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o oponach firm Zeetex, Imperial, Sunny czy Sportiva? Nie sugeruję się opiniami na oponeo, bo tam wiadomo, że każda opinia jest na plus, dlatego pytam tutaj. Muszę kupić opony letnie. Rozmiar 205/45 R17. Auto głównie do dojazdów do pracy 25 km w jedną stronę, większość po mieście. Jeżdżę spokojnie, bez wariacji, gwałtownych manewrów itp :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o oponach firm Zeetex, Imperial, Sunny czy Sportiva? Nie sugeruję się opiniami na oponeo, bo tam wiadomo, że każda opinia jest na plus, dlatego pytam tutaj. Muszę kupić opony letnie. Rozmiar 205/45 R17. Auto głównie do dojazdów do pracy 25 km w jedną stronę, większość po mieście. Jeżdżę spokojnie, bez wariacji, gwałtownych manewrów itp :D

 

 

dołóż do chociaz np Baruma czy coś, lepsze to niż chińskie. W dodatku kiedyś sąsiad tak sie chwalił że tanio kupił chińczyki i sie cieszył jak dziecko tyle tylko że mu sie skończyly dwa razy szybciej niż markowe :lol: i taki to jest biznes. Pomijam kwestie hałasu tych opon, na mokrym jest szum jak diabli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ref]rapmen93[/ref], cały zeszły sezon przejeździłem na Imperialach Eco Sport większość w koło komina i dwie trasy po około 1000 Km prowadzenie w deszczu bo akurat dopadł mnie na A1 bardzo poprawne z hamowaniem też bezproblemów a po suchym cicho :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszę szczerze coś od siebie. Ja nie rozumiem jednego. Skoro jest stać kogoś na auto, w którym opony występują w rozmiarze np. 205/45 R17, a nie ma się na opony ze średniej półki, a nawet budżetowej typu Barum, Dębica i szuka się jakiegoś gówna typu Zetex, Sunny czy Riken albo jakiś sriken to jest dla mnie śmieszne i niedorzeczne... :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o oponach firm Zeetex, Imperial, Sunny czy Sportiva? Nie sugeruję się opiniami na oponeo, bo tam wiadomo, że każda opinia jest na plus, dlatego pytam tutaj. Muszę kupić opony letnie. Rozmiar 205/45 R17. Auto głównie do dojazdów do pracy 25 km w jedną stronę, większość po mieście. Jeżdżę spokojnie, bez wariacji, gwałtownych manewrów itp :D

Popatrz czy Cię nie stać na Rainsporty. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszę szczerze coś od siebie. Ja nie rozumiem jednego. Skoro jest stać kogoś na auto, w którym opony występują w rozmiarze np. 205/45 R17, a nie ma się na opony ze średniej półki, a nawet budżetowej typu Barum, Dębica i szuka się jakiegoś gówna typu Zetex, Sunny czy Riken albo jakiś sriken to jest dla mnie śmieszne i niedorzeczne... :shock:

 

 

kupić to jedno utrzymać to drugie. Są ludzie co wsadzają do swoich BMW czy Audi 19 cali koła a opony chińskie albo nalewki i do do aut powyżej 200 KM :thumbdown::?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.